Očkování při rýmě? Je to vhodné?

nadik
15. čer 2009

Ahoj holky, chci se poradit, zda nějaká máte zkušenost s očkováním, když bylo vaše dítko lehce nachlazené. My máme od včera rýmu a trochu kašel, kejchání, zda alergie či co nevím.... 😒. Pozítří máme jít na očkování, které máme dlouho dopředu domluvené a tak nevím zda je to vhodné ....

monik76
15. čer 2009

ahoj, nás mudra očkovala jednou i při rýmě, říkala, že pokud není teplota prý to nevadí.

nadik
autor
15. čer 2009

jé díky za odp. no taky si myslím, já byla na očková ze sebou a sestřička se ptala na alergie a taky zda mi něco není a říkala co píšeš, že pokud není horečka tak to nevadí, jsem jen nevěděla zda to není třeba u malých dětí jinak. Sousedce její doktorka děti při rýmě očkovat nechce ☹. No kdyby se to nezlepšilo tak bych jí raději zavolala, abych tam pak nejela zbytečně.

shaula
15. čer 2009

Podle mě byste to měli odložit. Nás doktorka vždycky naočkovala jen pokud byli kluci 100 % zdraví. Jednou mi jednoho nenaočkovala, protože při poslechu trochu sípal, a to jsem to ani nevěděla, normálně to slyšet nebylo, nekýchal, nekašlal, rýmu neměl. Ono to očkování je docela svinstvo, se kterým si musí imunitní systém nějak poradit, takže aby zároveň ještě bojoval s rýmou, to asi není zrovna to pravé ořechové. Nebo zavolej doktorce a zeptej se.

nadik
autor
15. čer 2009

rýmu ještě nikdy neměla tak nevím zda je to hodně či málo, trochu jí teče, ale když odsaju tak je zase klid tak 2 hodinky jinak je ale naprosto v pohodě hyperaktivní jako normál..... no do středy ještě chvilku zbývá tak uvidíme. Odkládala bych to jen nerada, protože by to pak měla zase vše najednou jdem teď na nepoviné a pak přijdou v 15 a 18ti měs. povinné.

monik76
15. čer 2009

co doktor to jinej nazor ale my to zvladly i s rymou bez reakce vsak uvidis co na to mudr tezko rict kazde dite je jine a to co sedne jednomu druhymu sednout nemusi pokud nebude mit teplotu a nejakou silenou rymu tak bych to dala 😉

nadik
autor
15. čer 2009

díky budu to hlídat a uvidíme 🙂

iloha
15. čer 2009

Naše paní doktorka vždycky poslechne, podívá do krku a jen jednou nás neočkovala, zdálo se jí, že je malá zahleněná, měla červený krk, ale nekašlala a z nosu jí taky neteklo, přišly jsme pak znovu za týden 😉

sisi.v
15. čer 2009

naše mudr neočkuje, už jsme odkládali 2x (vždy jiné očkování), protože měla malá rýmu. očko prý zas tak nespěchá a organismus by měl být na 100%, tzn. neoslabený, ale asi jak který mudr.

petja
15. čer 2009

Neriskovala bych ani rymu

jabber
15. čer 2009

ne 😉 i rýma tělíčko zatíží. Jestli máš rozumnou mudru, tak Terezku nenaočkuje 🙂

radka.m.
15. čer 2009

u nás se neočkuje ani s rýmou,je to velké riziko,nikdo nikdy neví,čemu ta rýma předchází.

nadik
autor
16. čer 2009

hm tak jí odpolko zavolám je to furt stejné teplota není, ale teče jí to a hledy odsávám kejchá pořád je jí to vidět i na očích. Je fakt že týden se to nezblázní...Jen nevím jak poznat zda se jedná o alergickou rýmu a nebo ne.... Manžel je totiž teď taky furt usmrkanej a je na Zirtecu.... Taky bych jí ho dala, ale raději se poradím s Dr.

jabber
16. čer 2009

Určitě se to týden nezblázní 🙂 My jsme rušili očkování druhou dávku Priorix před týdnem, taky kvůli rýmě a mudr to odložila o 3 týdny, protože počítá týden na uzdravení a 14 dní na vzpamatování se organismu a uvedení do 100% formy 🙂

ola84
16. čer 2009

ahoj,
právě to taky řeším, měli sme mít 4. hexu a 2.prevenar...malá měla min týden horečku jeden den, a ted má s přestávkama rýmu...dle dr. to může být zubama, rostou nám špičáky 😝 tak sem jí volala, a ptala se,jaká ta rýma je..no má chvilku vodnatý hlen, a někdy i zelený, tak říkala, pokud zelený, tak nee počkat....že to nespěchá, akorát ten prevenar sme dávaly 21.4., tu první dávku, tak snad to nebude velká prodleva 😲 , nevíte jak to s tím je?

ola84
16. čer 2009

uf, tak sem to našla na prevenar.cz, že po 1.roce se dává 2.dávka s odstupem min. 2 měsíce 🙂

nadik
autor
16. čer 2009

no my ten hlen máme vodnatej a jak to polyká tak i kašle trochu a spí přes den dýl jak hodinu což není fakt normál.... 🙂 jdu volat

nadik
autor
16. čer 2009

tak mám zavolat za týden dokud je rýma na neočkovat....

gepe
20. zář 2014

Nase neockuje byt jen pri ryme, kontroluje i zda neni prosakle hrdlo. Ted uz mame podruhe odlozenou posledni Hexu s Prevarem, poprvy jen ryma, ted i prosakle hrdlo v patek. V pondeli mame jit na stery - rostou ji zoubky a stery by mely vyloucit infekci. Akorat to vypada pres vikend, ze je komplet nachlazena, tak bude odklad druhy jeste trvat. Nechce ockovat, dokud dite neni uplne zdrave. A tak to bylo vzdy 🙂

lydiee
6. led 2020

Ahoj, děvčata. Chtěla bych obnovit diskusi a poradit se s vámi. Zítra mane jít na 3.dávku Hexavakciny. Syn měl rýmu, nejsilnější 25.A 26.prosince. Teď už má soplik jen tak 2x za den a párkrát, tak 5x za den, zakasle. Odložit či naockovat? Volala jsem k lékaři a sestřička mi řekla,že s takovou slabou rymou a po skoro 2 týdny po nejsilnější ryme, se očkovat může. Já přesto stále váhám...spíš se přikláním nechat organismu čas na úplně uzdravení a regeneraci. Děkuju za vaše odpovědi

wxkatuska
6. led 2020

@lydiee osobne bych pockala 😉 dite ockuji, kdyz je zdrave a stejne ma vzdy NU.

lydiee
6. led 2020

@wxkatuska děkuju☺