Očkování Priorixem, chtěla bych slyšet názory

evelp
11. zář 2013

Zdravím maminy,

chtěla bych slyšet názory na očkování Priorixem a také ty, které měli očkování naprosto v pohodě, nic to u dětí nezměnilo a neměli ani žádnou, nebo extra výraznou reakci...
máme jít příští týden a jsem z toho trochu nesvá vzhledem k tomu všemu, co proběhlo okolo toho a také se bojím reakce, máme za 14 dní svatbu, tak bych nerada, aby z toho měl nějaké trápení i v ten náročný den a do toho se hlásí o slovo také trochu zoubky..

benetka
11. zář 2013

Taky z toho mám obavy, malá má jít za 14 dní a zvažuji, že to odložím na později

jimmy1
11. zář 2013

@evelp odložila bych to očkování minimálně po svatbě 😉 běžně bývá treakce 7-10 den po očkování

fram
11. zář 2013

není nic jednoduššího než očkování odložit 🙂 Taky jsem to udělala a dcera (2 roky) ještě Priorixem očkovaná není. Pediatr by neměl nic namítat.

evelp
autor
11. zář 2013

máme odloženou i hexu, která měla být na roce na rok a půl , myslíte, že to bude nějak vadit?
doktor nebyl v zasadě nějak extra proti, že se to rozhodí i na tom roce, ale sestra byla hodně uřvaná, že jí to narušuje plán , což mě ovšem moc nezajímalo

terinda
11. zář 2013

@evelp
Taky bych odložila, nač to hrotit před svatbou.
Dceru jsem nechala naočkovat až teď a v pohodě, bez reakcí. 😉

vrana
11. zář 2013

Vzhledem ke svatbě bych radši odložila. Jink první dcera byla očkovaná klasicky v termínu a úplně v pohodě. Bylo to jediné očkování, na které neměla jedinou reakci 😉 U druhé ještě nevím, máme priorix odložený, protože v té době měla neštovice. Čeká nás teď na podzim.

luthien.k
11. zář 2013

@evelp odstup třetí a čtvrté dávky hexy může být až rok, takže to bych neřešila, stejně jako bych odložila Priorix.

milada2
11. zář 2013

Radeji bych ockovani odlozila. Maly mel cca po tydnu, deseti dnech docela vysoke horecky, nebylo mu dobre. At si muzete svatbu v klidu uzit 😉

tulikiss
12. zář 2013

urcite to odloz, nas mela ockovat v roce a pul a kdyz jsme rekli, ze za tyden jedem na dovolenou tak sama rekla ze ockovat nebudem, at si pripadne nekazime dovolenou..ja jsme teda uz tam sla s tim ze driv nez ve 2 letech ockovat nebudu, na to se vubec netvarila ale to ma smulu 😀

evelp
autor
12. zář 2013

to jste mne všechny neskutečně potěšili! 🙂 odložíme zatím na neurčito a bude, akorát pak s dvouma dětma to bude zajímavé, obě budou plakat, to bude roodeo 😀

eficenka
12. zář 2013

@evelp
😅 proč sou nejvíce sestry u doktorů uřvané ? to je snad všude...
dle vyhlášky není určená hranice, do kdy má být naočkováno, takže i kdybys řekla ve 3 letech, je to normálně ( očkovací plán je jakési doporučení) ale očkování se řídí dle rodiče 🙂

jenny.kay
12. zář 2013

Evi, určitě odlož. Ten Priorix je tuším proti MMR (spalničky, příušnice a zarděnky)? Vzhledem k tomu, že jsi těhotná, tak rozumný pediatr by ti stejně Beníka nenaočkoval. Aspoň u nás mi to potvrdila jak dětská, tak neuroložka. Takže Kája očkovaná není, odloženo po narození druhého dítěte a spíš asi na neurčito po reakcích, které jsme měli na předchozí očkování.

evelp
autor
12. zář 2013

@jenny.kay fakt i kvůli těhotenství? taková věc mě ubec nenapadla..

jenny.kay
12. zář 2013

@evelp jsou to živé vakcíny. Můžou v horším případě onemocnění vyvolat a myslím, že těhotná bys ani o jednu z těch nemocí nestála ☹ Naše dětská věděla, že po komplikacích s předchozími očkováními budu chtít odkládat a když jsem jí řekla, že čekáme druhé, tak mi rovnou řekla, že v tom případě by Karču stejně neočkovala.

fram
12. zář 2013

@evelp když jsem odložila Priorix, tak dr. to vzala s klidem, zato sestra do mě vandrovala a snažila se mě přesvědčit, jak je Priorix důležitý a nejlépe funguje okolo 15ti měsíců 😀 Vše jsem jí odkývala a slíbila, že se ve 2 letech objednáme na očkování, zatím jsem na to ale "zapomněla" 😀

romcovaklarka
12. zář 2013

@evelp Tak syn taky měl mít poprvé priorix, když jsem byla těhotná, ale já všechny ty nemoci jako dítě měla, takže jsem to neřešila z tohoto pohledu, nicméně jsem to stejně chtěla odložit a jak už tu zaznělo, není na to stanovena horní hranice, tak bych to určitě odložila aspoň po tom druhém roce věku. Já jsem to zatím odsunula ještě dál a s Dr. jsem se dohodla tak, že mu to nechám dát, kdybych ho chtěla dát do školky (což zatím asi nepůjde, protože mám ještě mimčo a stejně jsem doma).

jajulin
12. zář 2013

@evelp ahoj, dcera byla očkovaná priorixem teď na konci srpna. Až 11. den po očkování dostala horečky, v noci čtyřicítky, přes den 38-39. Trvalo to čtyři dny, pak klid. Takže určitě odložit. Pokud by měl malý reakci, pravděpodobně by mu to vyšlo na tu svatbu, protože jsem se dočetla, že se reakce objevují až 10.-14. den po očkování.

ivca_doubek
12. zář 2013

My jsme měli všechna očkování bez jakýchkoliv reakcí, u obou kluků. Až jsem si říkala jestli je ta doktorka fakt očkovala 😀 😀 😀

olusenka
12. zář 2013

@evelp já jsem chtěla odložit, ale moc se to nesetkalo u dr. s ohlasem. Očkovali jsme tedy přesně s úderem 15měsíců. Odkládat jsem chtěla kvůli alergii na vaječný bílek u syna, která se projevuje na kůži vyrážkou a ekzémem. Nakonec jsme po konzultaci s očkovacím centrem v Motole očkovali a normálně u pediatra ale pod antihistaminiky. Ekzém se mu trochu objevil na pár dní, jinak nic. Ani teplotu neměl. byla jsem v té době i těhotná, ale ani to není kontraindikace k očkování dítěte. Ovšem to si každý musí rozhodnout sám. Já se pro to natrápila hodně a dlouho, co bude, jak bude, jestli nedělám špatně atd.