Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Očkování - prosím o rady a zkušenosti

nuny11
3. kvě 2019

Maminky určitě se to tu už řešilo ale potřebovala bych rady ohledně očkování vůbec se v tom nevyznám a doktorka vám nacpe vše na čem vydělá jaké jsou dostupné očkování a jaky měly děti reakce na to očkování a jaká je cena

kusanagi87
3. kvě 2019

@nuny11 doporucuju na FB skupinu Informované očkování a může se hodit. Je tam vse, co te zajima. Druhy, ceny, terminy preockovani, reakce po ocku, co pediatři na pripadna NU, spousta pribehu realnych lidi. V souborech spousta dokumentů.
Lepsi zdroj nenajdes. Ve skupine je dobre, ze je mix od plne ockujicich pres ty s rozumem ockujici (neockuji vse, na cem doktor vydela a zdravi deti ho nezajima) az po vůbec neockujici (vetsinou po vaznych NU u starsiho ditete v rodine).

Doporucuju také mrknout na test bunecne imunity TREC/KREC. Jinde se dela plosne, u nas v ČR bohužel ne 😶 Samoplatce plati 690 kc. Pokud je indikace pro tento test, tao hradi pojistovna. Je dobrý před MMR a jinymi zivymi vakcinami.

urtica
3. kvě 2019

Já vycházela ze dvou hlavních zdrojů - proočkovací: vakciny.net, skeptický: kniha Očkování pro a proti (Hirte). Oba pánové mají přehled a ač jsou ze dvou různých táborů, mají kvalitně zpracované údaje i s odkazy na zdroje a na konkrétní studie - nejsou to fanatici a připouští i některé argumenty protistrany.

kusanagi87
3. kvě 2019

@urtica Jj na vakciny.net se také dívám 🙂 doporucovali tu stranku i v nemocnici.
Ale ve FB skupině jsou vzdy i aktualni info k cenam, vyhlaskam, jak lze upravit ockovaci program, co pomaha na NÚ atd. Je to tam proste pestrejsi 🙂...informacne.

caverina
3. kvě 2019

@nuny11 pokud jsi pro ockovani tak dej jen ta povinna a ty jsou hrazene pojistovnou...muj syn pred nejakymi jedenacti lety nemel vubec zadnou reakci....

verace81
3. kvě 2019

Kromě povinných očkování mají děti žloutenku, klíštovku a tuberkolozu. Pan doktor nám vždycky nabídne jaké očování je aktuální a je pouze na nás zda ho dáme nebo ne dokonce jsem chtěla dát dětem jedno očkování navíc a doktor mi vysvětlil, že zrovna to co jsem vybrala naše děti vůbec nepotřebují. Reakce měl syn pouze na tbc udělal se mu na ramenu hnisavý flek který jsem vyčistila jinak vše ok

sus3nka
3. kvě 2019

@kusanagi87 “test bunecne imunity TREC/KREC” - moc děkuji za info! Pořád přemýšlím kdy nechat naši malou očkovat na MMR, a o tomto testu jsem vůbec nevěděla. Nevíš jak moc dopředu mám test udělat? Doktorka nás do očkování tlačí kvůli dle jejich slov “epidemii spalniček v Praze”.

jade85
3. kvě 2019

@kusanagi87 taky moc díky na info o tom testu, určitě ho necháme udělat před MMR, které nás teď čeká. A fakt nechápu, proč se nedělá plošně, kolik dětí si mohlo ušetřit hnusný nežádoucí účinky...

nikolaamiminko
3. kvě 2019

Ahoj, my dali pouze povinna ockovani + z nepovinnych prevenar proti pneumokoku. Reakce byla pouze po druhe davce hexy a to jeden vecer horecka (pomohl nurofen). Jinak po tolik obavanem MMR vubec nic.

pribylovapetra
3. kvě 2019

@kusanagi87 dobry den,zaujala me zmínka o testu bunecne imunity. Co je to za test? Co se tím da zjistit? Syn je alergik,atopik a kvuli skolce by mel na ocko MMR. Ja se toho bojim jak čert kříže, protoze posledne mel na ocko blbou reakci.

urtica
3. kvě 2019

@pribylovapetra https://www.aeskulab.cz/images/clanky/KREC_TREC...
Ale prý se dělá většinou do jednoho roku věku, pak by se snad to poškození imunity projevilo i jinak...

pribylovapetra
3. kvě 2019

@urtica diky za clanek. Ja si prave nejsem jista. Ale od 5 mesice (asi po skonceni ochrany matkou) ca do 9 mesice velké bolesti bříška, kazdou noc proplakal,nevedela jsem co s nim. U doktorky vysetreni negativni. Pak nas odeslala na gastro,jenze obj.doba tam 3 mesice a nez jsme prisli na radu,tak problem zmizel. 2 mesice klidu (zpetne vidim ze to byly prazdniny), pak vysev ekzemu, zacal byt nemocny, mezi 1 a 2. rokem asi 5x atb a mezitim aspoň rymy. Objevily se alergie. Ted mame docela klid diky dietnim opatrenim. Ale zdravý neni a ani me nepřijde ze by tohle melo byt normalni.

urtica
4. kvě 2019

@pribylovapetra Myslím, že to testuje pouze velmi těžké poškození imunity, kdy by ta reakce na očko mohla být fatální - ve smyslu encefalopatie, regresu apod., ale určitě za to nic nedáte, pokud si to necháte udělat. Nicméně pokud jsou takové problémy, asi bych na očko nespěchala...

kusanagi87
4. kvě 2019

@urtica Jo ja vim, ze se to rika, ale syn miva treba opakovaně zanety nosohltanu a ja neposoudim, zda je to imunitni problem nebi ne. Takze i jeho na test vezmu. MMR ocko jeste nema a bude mit 3.

kusanagi87
4. kvě 2019

@sus3nka Zalezi jak rychle obdrží pediatr karty pro odber a jak rychle vysledky 🙂 Vysledky jsou myslim do 14 dnu . Muzeze zajit take do odberovych mist AeskuLabu 😉, to jr asi nejrychlejší.

kusanagi87
4. kvě 2019

@jade85 Prave...potkala jsem chlapecka, kt teda mel asi predispozice, každopádně po mmR porucha autistickeho spektra 🙄 maminka rikala, ze "jakoby jej zacal nahle nekdo mazat" 😶 Jeste ted je mi z toho spatne 😟 mozna kdyby se ten test plosne delal, tak se to nemuselo stat.

kusanagi87
4. kvě 2019

@pribylovapetra Tadx ma AeskuLab primo web pro tento test http://ockovani-imunita.cz/
Jsou hodne komunikativni, psala jsem pani Belušové a na vse ochotne odpovi!

kusanagi87
4. kvě 2019

@sus3nka Tady by mel byt i prehled odberovych mist http://ockovani-imunita.cz/

kusanagi87
4. kvě 2019

@pribylovapetra Ty jo tak to bych sla do toho testu a uvidite. Každopádně na ockovani MMR mi teda vhodny neprijde 😕, aby se jeste neco vice nepo...

urtica
4. kvě 2019

@kusanagi87 Bohužel mám ve svém okolí stejný případ, tam to teda paní doktorka expertka ještě vylepšila Prevenarem (píchla současně s MMR)

bayt
4. kvě 2019

@nuny11 Syn měl první očkování až když mu byly 4 měsíce. Každá další vakcína měla odstup alespoň 2 měsíce. Měl hexu, bez reakce. Dala jsem nepovinné očkování proti pneumokokům, cenna byla celkem za tři vakcíny cca 4,5 tis. Bez reakce. V 15 měsících měl očkování proti MMR, reakci měl (horečky, vyrážka).

Do budoucna chci dát očkování proti meningokokovi. Nedávala jsem očkování proti rotavirům, protože jsem kojila a efekt očkování je prakticky stejný jako efekt kojení.

zmrz_lina
4. kvě 2019

TREC/KREC má smysl dělat do roka věku, pak už ne. Těžké vady imunity, které odhaluje, už by se totiž projevily. Rozhodně to ale není test, který když dopadne dobře, tak máte 100% jistotu, že dítě nebude mít NU po očkování.

pribylovapetra
4. kvě 2019

@kusanagi87 mě vhodný taky nepřijde, naší doktorce dětské taky ne. Bohužel řekla že o tom nemůže rozhodnout sama, že potřebuje vyjádření nějakého odborníka. Takže o nás bude rozhodovat někdo kdo nás uvidí 5 minut. Na kožní nás vůbec neřešili, prý se MMR očkuje pokud se alergie na vejce neprojeví dýchacími obtížemi. Poslední naděje je pro nás alergo v Praze. Doufám že tam s nama nezametou jak všude jinde. Vy už jste na tom testu byli? Já bych si ho třeba i zaplatila, jenže nevím kdo by pak měl interpretovat výsledek.

kusanagi87
5. kvě 2019

@pribylovapetra Nebyli, ceka nas na konci mesice. Kdyz dela odber pediatr, tak jde výsledek jemu. U odběrových mist je to pak dle domluvy.
Jako ja se chci domluvit, ze pujde teda pediatrovi a i mne...Aby doktorka neřekla, ze je to ok a pritom to tak uplne dle výsledků nebude. Snad je zasilaji i emailem..
Drzim vam palce, at mate od nejakeho rozumného odbornika v tomto stavu kontraindikaci.

viktor11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drekovaluc
23. led 2020

@pribylovapetra Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste dopadli (jak dopadly testy, jak očkování)? Nás to právě čeká, stojíme ve stejném věku před stejným rozhodnutím? Děkuji moc, pomůže mi jakákoliv rada 🙂

viktor11
23. led 2020

@drekovaluc
viktor 11 - My jsme naši holčičku očkovali "Pediacelem", náhodou jsme ho sehnali. V "hexavakcíně" je 3x více hliníku a rtuť, doktorce jsme řekli, že tímhle svinstvem nikdy očkovat naše dítě nenecháme. Kdyby nebyl "Pediacel", neočkujeme vůbec. To očkování jsme nechali provést až ve věku 2,5 roku, KDY DĚŤÁTKA UŽ MAJÍ VYVINUTÝ IMUNITNÍ SYSTÉM a ten si s tím jakž takž poradí.... Na další očkování jsme už nepřistoupili i za cenu, že nám ji nikde nevezmou do školky a musíme ji hlídat sami. Holka je jinak zdravá, plná radosti a elánu, sem tam nějaká rýma, ale jinak je v pohodě. A o to nám jako rodičům jde, na rozdíl od farmaceutické mafie...….

pribylovapetra
23. led 2020

@drekovaluc dobry den. Testy trec/krec jsme nakonec nedělali, usoudila jsem ze v nasem případě by byli zbytečné. Ale byli jsme na vyšetření v imunoflow praha,super doktorka, rozebrala nas zprava zleva, dělali testy na potraviny,synovi skoro nic nevyšlo. Nicméně do zprávy šalamounsky napsala ze ockovani vzhledem ke stavu by bylo lepsi odložit, s tim jsem šla za dětskou doktorkou a po menším vyjednavani nam napsala docasnou kontra. S tim jsem nakracela do školky, kde jsem tvrdě narazila a řekli mi ze syna nevezmou. Po nekolika probdelych nocich a listování na netu jsem narazila na stranky Rozalia a tam na vyjádření soudu, kde se vysvětluje znění vyhlasky a ze docasnou kontra ze zdrav.duvodu je nutné brat jako trvalou kontra. Pak byla další šílená bojůvka kvuli stravě, abysme mohli mit částečně vlastni, ale syn do skolky chodi (pokud neni nemocny). Rekla bych výhra nebyt nekolika excesů ohledně nedodržení diety. Asi tak...

urtica
23. led 2020

@viktor11 Jen pro upřesnění - v Ped. je sice méně hliníku, ale je navázaný v jiné sloučenině než v hexe a tato sloučenina zas vykazuje vyšší rozpustnost, takže poměrově to s hexou vychází velmi podobně...
@pribylovapetra Můžu se zeptat na jméno dr. u které jste byli? Dcera je stále nemocná a bohužel jsme napoprvé neměli s výběrem imunologa dobrou ruku...

viktor11
Autor odpověď smazal
Zobraz
viktor11
24. led 2020

@pribylovapetra viktor 11 Dobrý večer, kontaktujte pana dr. Jonáše, je to machr v alternativní medicíně. On Vám zjistí příčinu problému a taky ji vyléčí, na rozdíl od klasických doktorů

Sem začni psát odpověď...

Odešli