Očkování proti Hepatitidě B. Jaký máte názor?

barbarik
23. lis 2011

Ahoj holky, sedím na netu, čtu spousty článků, knihy a... nevím si rady. Obecně jsem spíš zastáncem očkování jenže: Žijeme nyní s manželem v Rusku. Očkování proti hepatitidě B není ze zákona povinné, tudíž je možnost volby - ale naše dětská lékařka nás zve již na zítřek. Háček je v tom, že
1) synovi jsou jen 2 měsíce
2) jedná se o vakcínu vyráběnou v Rusku (tedy ne o hexavakcinu, které se podávají u nás a v Evropě) - přiznám se, že k tomu nemám úplně důvěru
2) já i otec chlapečka máme závažná neurologická onemocnění (já roztroušenou sklerózu, otec spinální svalovou atrofii).
Dítě je zdravé, genetici nás již před otěhotněním ubezpečili, že riziko dědičnosti nehrozí. Ale byla bych moc vděčná za vaše názor na to, zda je vhodné dítě, v jehož rodině se přece jenom takové nemoci vyskytly očkovat v tak nízkém věku. Mockrát děkuji za pomoc 🙂

ja.na81
23. lis 2011

@barbarik Tak ja mohu napsat nasi zkusenost - v nasi rodine tedy zadna zavazna onemocneni bohudik nemame - ale prave ta Hepatitida B se nam jako soucast hexy moc nezdala. Takze jsme dali synovi jen pentavakcinu (proste hexu bez zloutenky - prvni davku ve 3 mesicich, zijem v Nemecku, tu to nebyl zadny problem) a zloutenku dame samostatne az ted, kdy je malemu 15 mesicu 🙂

barbarik
autor
23. lis 2011

@ja.na81 Děkuju za názor. Já z toho mám hrozně divný pocit. Doktorka říkala, že tahle vakcína je úplně bez reakcí, přitom se všude píše o rizicích a hlavně o tom, že je dost zbytečná. Fakt nevím - z jedné strany si říkám, že právě tady v Rusku taky může být i větší riziko setkání s infikovanými lidmi (jsou tu všelijaká individua z Tádžikistánu a podobných zemí)... Ach jo 😖