Očkování proti meningokoku C, ano či ne? A kdy?

petja
1. črc 2012

Prosim o ,jak info, tak zkušenosti s očkováním proti meningokovi C. Opravdu funguje při střetu s mening.?Co nežádoucí účinky a kdy nejlépe očkovat? Děkuju!

caricia1
1. črc 2012

Také mě tohle zajímaá 🙂

eficenka
1. črc 2012

@petja
nežádoucí účinky mohou či nemusí být... Je to pouze vaše rozhodnutí, ale nikdo nezaručí 100% že nebude zrovna vaše dítě mít reakci po očkování....
Já bych neočkovala...

petja
autor
1. črc 2012

@eficenka zajímá mě,zda jsou nežádocí pouze místní nebo i možné vážnější,jak čítávám o hexe a MMR
jinak jsem proti očku,ale toto mi přijde opravdu zachranující život,pokud setkání s tim svinstvem,jaký mening.C je,nastartuje imunitu k uzdravení a spustí protilátky.meningokok totiž dokáže zabít zdravé dítě i do 24h ☹

helcenka
2. črc 2012

Taky o tomhle očkování uvažuju a zajímá mě to. Jinak jsem se ptala doktorky, nějak se k tomu moc nevyjádřila, jen že by oočkovala před nástupem do školy nebo až pak kolem 11-12 roku, ale proč to mi nějak nebyla schopná vysvětlit. Takže jsem na vážkách, protože tohle očkování mi přijde odůvodněné a každé očkování opravdu zvažuju.

berenika39
2. črc 2012

Taky tápu, taky hltám každou info. Taky se bojím očko jako čert kříže a zbytečně nedávám nic navíc. Mening. se bojím. Píšu, jen abych posunula diskusi nahoru a někdo třeba odpověděl.

rozarka65
2. črc 2012

@petja Já nechala moje starší dítko...žádné vedlejší účinky nebyly...Moje mladší jsem nenechala a nenechám...odmítla jsem i pneumokoka...

adelkav
2. črc 2012

Dříve jsme chodili k jiné doktorce a ta mi říkala, že by dala meningokoka kolem dvou let než půjde do školky. Teď máme novou paní doktorku a ptala jsem se jí jaké další očkování dát (15 měsíců, zatím očkována hexa, prevenar a priorix tetra) a říkala, že by ten malý organizmus nezatěžovala a dala by maximálně žloutenku typu A. Já toho meningokoka taky zvažuju, bojím se ho☹ Tak doufám, že se tady objeví více informací.

fiallinka
2. črc 2012

Stačí si přečíst poslední příspěvky v diskuzi "zemřelo mi dítě" a je rozhodnuto...

berenika39
2. črc 2012

@fiallinka já vím, četla jsem, jenže - je to očko bez rizik??????

rozarka65
2. črc 2012

@berenika39 žádné očkování není bez rizik...si myslím... 😒 Já přemýšlela o očkování proti klíšťatům,ale nedám takhle brzo...bojím se...

sisix
2. črc 2012

my mame, taky nenehavam ockovat vse. A jen tak mezi nama, je nejake ockovani bez rizik???? Ani holka ani kluk reakce nemeli. Ale jsou deti, ktere je mit budou. Ale co je vetsi zlo???

sisix
2. črc 2012

@rozarka65 Obe deti klistata maji a jse za to rada. Neni den kdybychom nebyli v lese ci na louce. Nase dr chtela az v 5ti, ale kdyz slysela jaci sme vyletnici schvalila i ve trech. NAse sousedka ma holku ockovanou v roce, coz si myslim, je dost brzo.

weri1
2. črc 2012

ano nechala jsem a jsem ráda...nechala jsem až v roce, ale po přečtení určitého příspěvku bych šla do toho dřív

rozarka65
2. črc 2012

@sisix no my bydlíme taky v přírodě...Aninka měla letos už 3.klíště...z toho jedno jsem přetrhla,bylo asi milimetrové...Ale slyšela jsem,že malé děti mají lehčí průběh...a že se může ochrnout i z toho očkování...no prostě se bojím...

weri1
2. črc 2012

@fiallinka souhlasím

diviska
2. črc 2012

já osobně jsem absolutně proti očkování, ani neočkuji hexu, ale o meningokovi uvažuji, je to fakt humus :( já se nebojím klíšťat, ale toho že to chytí infekčně..nic moc ale o tom ještě nevím, takže se zatím nejsem schopná rozhodnout..

pampeliska1
2. črc 2012

Tak to by mě taky zajímalo, díky za toto téma! Jen je ještě otázka, jestli to očkování k něčemu je, protože dle mých informací je největším zabijákem mening. B, ale očkování je možné jen proti A+C :-/

fiallinka
2. črc 2012

@berenika39 to víš, že není... taky to vím... ale je pravda, že je to takový šílený zabiják, že se prostě bojím víc než těch následků... u jiných očkování to tak nevidím... ono je to na delší debatu...

vlastně k tématu můžu přidat jen to, že syn je očkovaný a bylo to bez reakce...

petja
autor
3. črc 2012

@fiallinka já to četla,ale ani tak pro mě není definitivně rozhodnuto,potřebuji vědět,zda to funguje,nebo je to jen lobby,zda existují statistiky,kdo očkoval a setkal se s něčím takovým pak... takhle by člověk právě naočkoval cokoliv,jen aby dítě ´´uchránil´´ otázka,zda očko chrání opravdu
@rozarka65 ale naočkovaná v tomto případě by právě měla být celá rodina...
spousty nemocí očkovaných je lépe prodělat,nicméně žádné není snad tak fatální,jako právě meningokok,možná pak ještě tetanus?

petja
autor
3. črc 2012

a ještě prosim,kolik očkování stojí? a kolik je dávek?

rozarka65
3. črc 2012

@petja když ono je to těžké... 😒

petja
autor
3. črc 2012

@pampeliska1 ta malinká zemřela na C,22hodin od prvních příznaků,bylo jí necelých 6m

hnedoocka23
3. črc 2012

@pampeliska1 myslím si že to je tak jak píšete,na ten smrtelný meningokok,který postupuje strašně rychle a nejde tomu zabránit očkování není..
Jinač já jsem proti očkování..i MMR chci co nejvíce oddálit co to půjde...prevenar nám udělal neplechu,taky jsme si zažili své ☹
Pokud by byla vakcína na ten smrtelný meningokok,asi bych do něj šla hned,ale ta ještě není..tak mi to příjde celkem zbytečné očkovat a reději nad ničím neuvažuji..

petja
autor
3. črc 2012

@hnedoocka23 ale právě,že maminka té holčičky psala,že i na C se očkuje,schéme je na vakciny.net.otázka jestli zachytí každý kmen toho meningokoka

sabuse1
3. črc 2012

já jsem zatím nechala naočkovat dceru po poradě s dr., říkala mi, že pokud je to pro mě takový strašák ať jí to nechám dát, že očkování sice není proti tomu typu B, ale v případě, že by ho chytila má to prý hladší průběh v případě naočkování...reakce žádná nebyla a dostala jí někdy kolem druhého roku, syna chci nechat taky. Nejsem zastánce všech očkování, ale z meningokoka mám prostě hrozný strach tak chci mít jen jistotu, že jsem udělala maximum abych je ochránila.

sisix
3. črc 2012

@rozarka65 tak o ochrnuti jsem neslysela.

hnedoocka23
3. črc 2012

@petja očkuje se myslím na A a C a co jsem slyšela,nejhorší je typ B a na ten není vakcína..

hnedoocka23
3. črc 2012

já bych spíše nechala naočkovat před nástupem do školky,či školy,kdy bude skoro denně ve velkém kolektivu...

petja
autor
3. črc 2012

no ale pokud neočkují děti mladší 2let,tak to miminko by nezachránili tak jako tak,to je prostě nemilosrdný osud 😔

pampeliska1
3. črc 2012

@petja našla jsem, že tato vakcína proti men.C je možná od 2 měsíců věku http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/MENJ...