Očkování proti meningokoku C, ano či ne? A kdy?

petja
1. črc 2012

Prosim o ,jak info, tak zkušenosti s očkováním proti meningokovi C. Opravdu funguje při střetu s mening.?Co nežádoucí účinky a kdy nejlépe očkovat? Děkuju!

pampeliska1
3. črc 2012

@petja anebo ještě toto http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/NEIS... - taky jen proti C

sabatko
3. črc 2012

Ano nechala, malému bylo 14 měsíců, přesvědčila mě slova pána ze záchranky, který tehdy řekl, že ze své praxe, kam vyjíždějí, by on osobně očkoval právě aspoň tu zatím dostupnou vakcínu proti meningitidě, protože ty následky už párkrát viděl a opravdu jsou fatální. Většina ostatních očkovaných diagnóz se dá nějakým způsobem pořešit, ale toto většinou dopadá zle. Taky nejsem zrovna příznivcem očkování, zrovna MMR jsem odložila synovi až po 2. roce věku, protože zrovna tyto nemoci myi nijak šílené nepřijdou a když je chytí, tak se zas až tolik nestane, já je měla kromě spalniček taky a žiju 😉

petja
autor
3. črc 2012

@pampeliska1 ty tvoje odkazy mi nejdou otevřít

pampeliska1
3. črc 2012

@petja tak tady dole jsou odkazy na vakcíny a je to to Menjugate a Neisvac http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/mena...

pampeliska1
3. črc 2012

@sabatko nevíš jakou vakcínou jste byli očkovaní? Jestli Menjugate nebo Neisvac?

petja
autor
3. črc 2012

@pampeliska1 díky,já se na to dívala už včera a brzo máme poradnu,tak proberu s mudrou,teď by mě zajímaly zkušenosti osobní

@weri1 kolik jsi platila? a jaká vakcína u vás?

sabatko
3. črc 2012

@pampeliska1 @petja my jsme byli očkováni vakcínou Neisvac-C, nevím přesně, ale myslím, že jsme ji platili kolem 800 Kč, naše ZP nám pak ještě nějakou část proplatila.

Syn obecně špatně očkování snáší (proto jsme taky odsouvali živé vakcíny na MMR a i tohoto jsem se hodně bála), ale průběh byl vcelku u nás obvyklý, 2 dny horečka dost přes 39 a z toho zvracení a průjem, pak už dobré.

terkao
3. črc 2012

ahoj, já nechala syna taky naočkovat vakcínou neisvac-C . doktorka říkala, žedalší přeočkování je po 10ti letech, to dáme znova. No a až bude vakcína na to B tak do ní rozhodně půjdu taky 🙂 . My jsme žádnou reakci na to očko neměli, ale syn neměl nikdy na žádné čkování reakci a to máme už všechny, hexu, priorix tetra, rotaviry, prevenar a teď ten neisvac.

terkao
3. črc 2012

jo a ta vakcína nás stála 800 Kč 🙂

fender
3. črc 2012

Malý z nepovinných očkování má rotaviry a meningokoka. Žádné vedlejší účinky ani u jednoho. Prevenar nemá, neštovice nemá, obecně jsem spíše proti očkování, ale tyhle dvě mi přišly celkem podstatné (rotaviry jsme dostala já asi tři měsíce po jeho očkování a myslela jsem, že to JÁ nepřežiju, nedovedu si představit, že by to ode mě chytl, měl asi 7m).
Má Neisvac-C, protože tehdy nic jinýho nebylo (byl očkovaný někdy cca v roce tuším). Teď už jsou zase nějaké nové vakcíny, které by měly mít širší spektrum, nejenom C.

petja
autor
3. črc 2012

@sabatko co máš za ZP?

weri1
3. črc 2012

@petja 900,- jestli se to nějak jmenuje , nevím.ale asi jak píšou holky

fiallinka
3. črc 2012

opravdu se očkuje jen proti C - a ten není úplně nejrozšířenější.. ale zrovna ta malinká fakt na céčko umřela... asi je hrozně těžké posoudit, jestli to očkování opravdu chrání - potkat se s meningokokem v reálu je opravdu strašná náhoda... asi jako každé očkování určitě nechrání na 100%... já jsem zažila jen jediný případ u své kámošky, ta ho chytla v 16 letech... naštěstí se z toho dostala bez následků.

sabatko
3. črc 2012

@petja ZP Ministerstva vnitra, nicméně teď jsem se koukala, že letos příspěvek podmiňují doporučením jiné osoby k této pojišťovně, tak už ani tady žádná výhoda pro nás normální smrtelníky nekouká 😠

fender
4. črc 2012

Jen bych opravila - neočkuje se jen proti C ,ale nově také proti A, W135 a Y.

petja
autor
4. črc 2012

@fender v jedné vakcíně?

fender
4. črc 2012

@petja ano, v jedné vakcíně (Nimenrix) ta čtyřkombinace je pro starší děti (dřív od 11 let, někdy před cca měsícem nebo dvěma to u nás rozšířili i pro děti rok nebo dva roky?, dřív to pro tyhle malé bylo jen v USA).
pro prťata je céčko a nově by mělo být i béčko, ale to fakt nevím, zda už je ta vakcína registrovaná.....

petronela82
6. črc 2012

Ahoj, my jdeme pristi tyden na pulrocni kontrolu, a Dr. mi rikala ze se mam rozhodnou zda budu chtit malou nechat proti meningokokovi typu C oockovat, tak taky ctu ruzne diskuze a nedokazu se rozhodnout

mates22
7. črc 2012

@fender jé, já myslela, že to ještě pořád u nás není, já na ní v podstatě čekala...takže už můžeme naklusnout, dám oočkovat asi oba prcky, meningokok je moje noční můra.... jen kdyby bylo ještě něco na to béčko ☹ . A nevíš náhodou, nemá to nějaké vedlejšáky? Nemyslím jako reakci hned, ale spíš později v budoucnu, jak dlouho to v USA používají?

fender
11. črc 2012

@mates22 to neumím říct, tyhle "čtyřkové" vakcíny jsou někdy od sedmdesátých let, ale myslím, že složení se určitě v čase malinko měnilo a přizpůsobovalo....

mates22
12. črc 2012

@fender i tak díky, momentálně bojujem s angínou, takže očkování není aktuální 🙂

eficenka
12. črc 2012

@fender
😀 určitě složení vakcíny není přizpůsobené, na obalu sou pouze uvedené hlavní látky a přidané látky se zvěřejnovat nemusí (hliník, rťut, viry peštované na myších vajíčkách atd.)

fender
12. črc 2012

@eficenka myslím, že nemáš pravdu..... třeba původní vakcíny byly polysacharidové a nové jsou už konjugované..... hlavní látky jsou stejné v obou typech, a přitom je to něco jiného. takže se určitě mění 😉

eficenka
12. črc 2012

@fender
ano, mění se, ale výrobce neuvádí přidávané látky...

https://www.youtube.com/watch?v=h5LjehZkFI0

mám o očkování celkem jasno... Jeden vývojový technik (příbuzný) byl z farmaceut. firmy vyhozen po tom co se začal zajímat o tom co se do toho všecno dává 🙂

fender
12. črc 2012

@eficenka
to se nedivím 😀
já jsem taky spíš proti očkování, určitě typu prevenar, neštovice atd., pokud není nějaká genetická zátěž, malej nemá ani jedno z toho. dneska je to holt kolikrát byznys a spousta lidí se dá zmagořit 😅
..... ale zrovna meningokoka máme všichni. i já, i manžel. stejně tak budem dávat TBC (manžel je lékař a s otevřenou tuberou se setkává pravidelně).
ale tak jsme dospělí lidi, umíme si zjistit informace a každej ať dělá podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí 😉 🙂

petja
autor
16. črc 2012

čauky,tak já dneska byla na poradně probrala sem to očko a mudra mi říkala,že po novým roce by se už mělo očkovat i B!

mates22
16. črc 2012

@petja tak to je dobrá zpráva...a od kolika let děti?

petja
autor
16. črc 2012
mates22
17. črc 2012

@petja tak to se budu muset taky pozeptat, vzhledem k tomu jakej je to pro mě strašák, nechala bych je oočkovat oba a všema kmenama, tak doufám, že to půjde i když je to pro kojence do 3 měsíců určené především....no moje mudra ví, jak jsem na tom, že při každý teplotě hned vyšiluju, nedokážu si prostě v tomhle ohledu pomoct, je to sice iracionální, ale mám to tak ☹ , tak tohle by mi přece jen asi trochu odlehčilo