Očkování proti neštovicím. Ano či ne?

evita_ij
12. pro 2010

V 15.měsíci se očkuje proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Nově a dobrovolně můžete dítě nechat naočkovat i proti neštovicím. Akorát ze všech informací na internetu dosud nejsem rozhodnutá, zda dát či nedat. Informace mi nejsou zcela srozumitelné. To očkování je zcela proti neštovicím nebo jen proti komplikacím při nich? Co vám doporučují pediatři? Díky.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

lucikpraha
22. kvě 2013

Já malou očkovat proti neštovicím zrovna dneska nechávala, jelikoš přítel je neměl a bylo by to pro něj nebezpečné jinak bych jí nenechávala myslím že to není potřeba

vrana
22. kvě 2013

Nenechala jsem a obě holky je cca před měsícem prodělaly, naprosto v pohodě. Očkovat bych nechala pouze pokud by je do určitého věku neprodělaly a pak by hrozil horší průběh.

@lucikpraha ale to, že je malá očkovaná proti neštovicím nezajistí to, že je nedostane. Pokud je neměl přítel, měl si nechat zjistit protilátky on a případně nechat očkovat, ne malá 🙂 Takhle je může dostat jak ona, tak on

milada2
22. kvě 2013

My jsme očkovat nechali, ale pouze vzhledem k tomu, že malý má zdravotní (kožní) komplikace, při kterých by prodělání neštovic nebylo moc dobré. Kdyby jsme toto neřešili, očkovat bych nenechala.

talina
22. kvě 2013

Zrovna dneska mi doktorka nabízela tohle očkování, ani jsem nad tím dlouho nepřemýšlela. Malá je zdravá a oba, já i přítel taky, tak proč? Kdyby jsme měli nějaké zdravotní komplikace tak možná ale jinak to nemá cenu.

jetynka
22. kvě 2013

Za mě tohle očkování ne, můj názor je, že pokud není dítě nějak nemocné, kdy by mu neštovice nemoc zhoršily nebo by mu způsobili komplikace tak nevidím důvod nenechat dítko neštovice prodělat, taky je měly děti nedávno a všechny tři naráz a užili jsme si i legrace 🙂 - hráli si na berušky, soutěžili kdo má více pupínků apod.

zuza01
22. kvě 2013

Nám dr. řekla, že to doporučuje u starších dětí - školou povinných, které je ještě neměly, protože u nich bývá těžký průběh. Jinak ne.

sona_sv
22. kvě 2013

Za mě ano, podle názoru jednoho pediatra je pro organismus vždycky menší zátěž očkování než samotná nemoc. Neštovice sice nemívají těžký průběh, ale můžou mít...roli ale samozřejmě hrají finance, pokud je s nimi problém, v tom případě bych raději volila očkování proti závažnějším chorobám.

111safary
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eficenka
22. kvě 2013

NIKDY. očkování nechrání - dítě sice možná bude mít protilátky prvních pár měsíců po očkování, ale později ne, takže o to více hrozí, že je dostane v dospělosti 😀
aneb jak moudří lékaři povídají - očkování - genocida páchaná na dětech....
povinných očkování už je dost... myslím že se za chvíli vynalezne i očkování proti blbosti 😀 a to bude pacientů 😀

Jo a holky, co tu píšete že jste očkovali a neměli jste žádnou reakci?
jak víte že u vás v budoucnu nespustí atopický ekzém, astma, alergie? a později alzheimerovu chorobu, aml atd.....
očkování nikdy nebylo studováno a nikdo neví jaké sou jeho závažné účinky.....

iva_kucerova
22. kvě 2013

Očkování nevěřím, už tak je dost toho povinného. Proti neštovicím jsme Ivanku očkovat nenechali, přijde mi to jako zbytečná zátěž. Už tak si říkám, že jsme udělali před rokem chybu s Rotarixem a stejně nám moc nepomohl. Doktoři (pokud to nejsou známí) stejně neřeknou, jak je to doopravdy, ale každé očkování doporučí, protože je to pro ně byznys

jennyska
17. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Očkování dětí a protože Vy s ním máte už nějaké zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě prochází očkovacím obdobím se svými dětmi a nebo je teprve čeká, popř. se rozhodují mezi různými vakcínami, povinnými a nepovinnými atd. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

gitab
7. kvě 2014

My jsme očkovali a jsem ráda - syn měl atopický ekzém a kdyby se mu k němu přidaly ještě neštovice - vůbec si to nedokážu představit. Za nás určitě ano.

luciksima
7. kvě 2014

nenechala bych malá měla neštovice v 10m. a zvládli jsme to podle mě je to zbytečný

elllenka
7. kvě 2014

Nenechala jsem naočkovat, lepší je když to chytne. Ale mám limit, když to nechytí do 10let tak ji naočkovat nechám.
Když to chytne tak bude mít po celý život pokoj, s očkováním má pokoj jen ne chvilku a musela by si pořád hlídat kdy se musí přeočkovávat :(

zazana81
7. kvě 2014

My jsme očkovaly, jsem ráda, že dcera nemusí neštovice prodělat. Každou nemoc snáší velice špatně a neštovice jsou celkem nepříjemné - horečky, kožní projevy ....

zelva
7. kvě 2014

Očkovat jsem dala oba kluky. Ale jen na doporučení kožního lékaře, protože máme v rodině ztrátu pigmentu a prý neštovice mohou vyvolat propuknutí této nemoci. Jinak bych očkovat nedala.

barinkas
18. kvě 2014

spousta chytrých maminek a samé odbornice koukám, hlavně ty co píší, že neštovice nejsou nic hrozného a že když je prodělaly ony, tak proč by jejich dítka měly být vyjímkou 😀 Upřímně bych vážně nechtěla mít takovouto matku....Zřejmě jste měly štěstí a vaše děti měly mírnější průběh, ale zkuste toho říct maminkám, jejichž děti měly těžký průběh...Četly jste si někdy něco o tom nebo znáte někoho? Asi ne...JInak by jste takovou blbost nenapsaly!
Někde jsem četla, jak jistá matka psala, že dítko chytlo neštovice i přes očkování a měli horší průběh proto. Postavené na hlavu, ne? Nebo snad víte, jaké by to bylo, kdyby jste očkovat nenechali? To neví nikdo...

ajurka
18. kvě 2014

Já bych své dítě proti neštovicím neočkovala - spíše naopak.. pokud je dítě malé a víte, že někdo v okolí má neštovice nechala bych aby se tím nakazilo dostane to jednou a pak už bude mít klid

hansed
18. kvě 2014

Uvažovala jsem o něm u Adélky, je postižená, ale neurolog mi řekl, že případné komplikace u neštovic zvládneme zvýšením léků na epilepsii a očkování nedoporučil... a ani naše doktorka není přívržencem očkování 😉

sonik05
18. kvě 2014

Ja jsem dceru ockovat nedavala. Nestovice prodelala ve 4,5 letech. Prubeh nebyl nijak drasticky, jen mela tu smulu, ze soucasne s nimi mela anginu a 6 dni horecky. Po nasazeni ATB na anginu byla do tydne ok.
A co se tyka svedeni a srabani a s tim spojene jizvy,tak s tim problem nebyl. Mala vedela,ze si ma rict,kdyz bude neco svedit,hned jsem namazala tekutym pudrem a bylo.

vnemeckova
18. led 2015

Nechala jsem očkovat obě děti. Syn má Priorix Tetra, dcera Varilix. PT není k sehnání. Očkování se obešlo bez problémů. Nejsem zastáncem nepřiměřeného očkování, ale neštovice opravdu nejsou hloupost. Myslím, že každá děláme pro své děti to nejlepší a pokud se někdo rozhodne očkovat, ma svůj důvod. Určitě si zjistil co nejvíce informací. Pro mě to je i šílená zkušenost z dětství, sestra ležela 14 dnů s průjmem a horečkou, pupínky mela i v genitáliích. Já trpím na bolestive opary, stačí rýma a mám jich plny nos. Mam zname, ktere maji opar s kazdou menstruací, protoze jsou oslabené. V kolektivu se děti s virem setkají a dochází tak k přirozenému preockovani. Myslím, ze větší riziko nám hrozí pokaždé, když sedneme do auta. Tím nechci říct očkujte, ale zvazte individuálně zdravotní stav svého dítěte.

plky
22. únor 2016

Jsem babickou 3 vnoucatek. A mohu rici,ze muj syn ve 4 letech ,rok 1986,mel 380 pupinku nestovicek. Jeho 4 leta dceruska prave konci atak nestovic. A ja jsem opravdu mile prekvapena...nestovicek na tele ma...10!
Duvodem je OCKOVANI PROTI NESTOVICIM. Mala nemela horecky a tim padem zadna omezeni. Devcata doporucovala jsem a nyni DOPORUCUJI ockovani. Babicka Vera z Prahy

tamamapraha
21. říj 2016

očkovat proti nestovicim je tak trosku blaznovstvi.,..nestovice by si melo dite prodelat v detstvi protoze v dospelosti je to hnus..takhle se problem jen odsune na "nekdy" vec druha to ze oockuju neznamena ze dite nemoc nemuze chytit 🙂

tamamapraha
21. říj 2016

@plky jenze bacha- to ze mela deset nestovic neznamena ze je uz nemuze prodelat..naopak - kdyz je nestovic velmi malo znamena to ze je dite muze dostat znovu...a ehm ockovani ? to by je snad nemela dostat vubec ne 🙂 to ze kdyz je dite ockovane ze ma lehci prubeh ...je vedecky nepodlozene 🙂