Očkování proti neštovicím. Ano či ne?

evita_ij
12. pro 2010

V 15.měsíci se očkuje proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Nově a dobrovolně můžete dítě nechat naočkovat i proti neštovicím. Akorát ze všech informací na internetu dosud nejsem rozhodnutá, zda dát či nedat. Informace mi nejsou zcela srozumitelné. To očkování je zcela proti neštovicím nebo jen proti komplikacím při nich? Co vám doporučují pediatři? Díky.

neu.sona
12. pro 2010

Ahoj, já taky přemýšlela a nakonec nedala. Stejně to chrání dítě na určitou dobu a podle dítek v okolí si nemyslím, že je průběh tak hrozný. Myslím, že tuhle nemoc zvládneme a nechtěla jsem do něj cpát další očkování.
Myslím, že tu témeta na toto očkování už jsou...
Já za sebe bych dítě nedala očkovat.

verbalinka
12. pro 2010

Ahoj, nestovicemi jsme prosli vsichni a prodelani v detstvi je relativne bezproblemove. Ja jsem nedala, uz tak je tech ockovani strasne moc. Pokud je neprodela v detstvi, tak ho necham pozdeji naockovat samostatne 🙂

rajka
12. pro 2010

Já jsem očkovat nenechala, myslím, že těch očkování je v tomto věkovém období už dost. Každé očkování je zásah do imunitního systému dítěte. Takže za mě - NE.

shaula
12. pro 2010

Očkování je proti neštovicím jako nemoci (komplikace jsou pak už jen důsledkem nemoci, takže proti tomu se očkovat nedá, očkuje se proti nemoci 😉 ). Předpokládá se u něj celoživotní ochrana, jen to zatím není potvrzené studiemi (neočkuje se to dostatečně dlouho). Takže není pravda, že chrání jen určitou dobu (nebo alespoň není toto omezení zatím nijak stanoveno).
My jsme naočkovat nechali, rozhodla jsem se tak (a bylo to těžké) proto, že jsem si myslela, že jsou neštovice hodně rozšířené a je téměř jisté, že by je kluci dostali. Tak proč je tím nechat zbytečně trápit, když tomu můžu předejít. Já je navíc neměla, takže tím do jisté míry chráním i sebe (i když je mi jasné, že je můžu dostat kdekoli).

andreasek82
12. pro 2010

my nechali naockovat, reakce nebyla zadna 🙂

simonceli
12. pro 2010

Ahoj, my očkovat budeme.

mamkamarketa
12. pro 2010

nechala jsem syna naockovat. nevim, proc by si tim mel projit pokud existuje ockovani? Z okoli znam hodne kompikovanych pripadu nestovic ☹ kdyz muzu predejit trapeni meho ditete proc to neudelat??? Reakci nemel zadnou. navic planujme 2 dite a v 1 trimestru (i kdyz matka nestovice mela) jsou pro mimi nebezpecne, viry zmutuji a v nejhorsim pripade... dalsi duvod pro ANO

editah222
12. pro 2010

Já ted očkovat nenechám. Pokud neštovice neprodělá tak ji nechám naočkovat v pubertě. Jsem proti zbytečnému očkování. Ale je to jen můj názor, každá mamka se zařídí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí 🙂 No a protože v tom jestli očkovat nebo neočkovat nemají jasno ani odborníci, můžeme se rozhodovat pouze intuitivně.

lenkavano
12. pro 2010

nebudeme očkovat.

alcatko.j
12. pro 2010

nebudeme ockovat(starsi mela, mladsi ne), riziko z reakce na ockovani je pro me vetsim strasakem nez prodelana nemoc.
Ockovani je mnohem vetsi zatez.

hojda
12. pro 2010

Já bych byla taky pro očkování až v pozdějším věku. Někde jsem četla, že nepovinná očkování se doporučují nejdříve ve 3 letech. Do té doby toho do sebe dostanou dětičky až kam....Jinak aktuálně se z neštovic zotavujeme...nejdřív jsem je dostala já a teď i junior.

layla07
12. pro 2010

Ahoj já dítě naočkovat nechám stojí to 1500 Kč a jelikož si mezi Vámi připadám jak blbec tak já jsem neštovice neměla. Máma mě do školky nedávala, takže i já se s Károlínkou nechám naočkovat za 1500 Kč a vakcína se opakuje pak ještě jednou za 8 týdnů :o(

jmisa
12. pro 2010

Já jsem na očkování hodně opatrná, zatím má syn naočkovanou jen hexu, poslední dostal teď.
MMR - spalničky, přiušnice, zarděnky - jsem prozatím odsunula, nenechala jsem očkovat od 15 měsíců, jak se běžně očkuje, nechám až někdy v průběhu třetího roku, aby stihl syn mít naočkováno před školkou. Strašák případných komplikací po očkování je pro mě rozhodující, po druhém roce je těch reakcí dle mých informací prokazatelně méně.
Neštovice zatím nezvažujeme, možná někdy v budoucnosti, pokud by je jako dítě neprodělal.

stylly
12. pro 2010

NE 🙂

evolotka
12. pro 2010

ahoj, já malou očkovat nechám, po konzultaci s naším peditrem, který je pro, prý i z důvodu, že po tomto čkování prý nemůže ani v dospělosti chytit pásový opar.

laska.nezna.hranic
12. pro 2010

za nás ano. dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem ráda, že jsme je naočkovali. děti dostanou ďobanec tak jako tak, takže když si mám vybrat a můžu ho tím ochránit od další nemoci, která není zrovna z těch příjemnějších a 100% bez následků (minimálně jizvy obvykle zůstanou), tak to udělám a rovnou nechám dát "čtyřkombinaci". už jen ta představa, že se moje dítě bude chtít x dní drbat a nebude moct, mi není příjemná a když ho toho můžu ušetřit, tak to udělám.

jinak to u nás proběhlo bez jakékoli reakce, i když nás strašili horečkama, pupínkama a kdoví čím ještě 🙂

jediné, co mi na tom vadilo, byla ta částka. ale na zdraví svých dětí šetřit nebudu, i kdybych venku měla chodit bosá, takže to pro mě nebylo rozhodující, jen mě zarazil ten rozdíl oproti "trojkombinaci". 🙂

aja123
13. pro 2010

Taky jsem dlouho uvažovala, jestli naočkovat, nebo ne. Nakonec jsme neočkovali a teď po 14 dnech po prodělaných neštovicích " pláču nad výdělkem" ! Těžký průběh a hodně tzv. pravých neštovic ( jsou to ty velké) a ať jsme hlídali, jak jsme hlídali, tak malá má tři " krásné krátery" v obličeji a ty si sebou nese už celý život. Takže za mě a po mé zkušenosti jednoznačně ANO! 😔

heliik
13. pro 2010

Ahojky.
Tak já jsem malou očkovat nedala. Já sama jsem si neštovicema prošla, tak nevím, proč by malá měla být vyjímkou.. 😉
A že jsou neštovice nebezpečné?? Všechno je dnes nebezpečené, takže si myslím, že si člověk nevybere.. 😉

misicka85
17. pro 2010

já očkovat nenechala a ani v budoucnu to neplánuju

calli
17. pro 2010

U mě to vyřešily neštovice samy 😀 Malá je chytla ani nevíme kde, měla je týden, bylo to bez problémů, sic to vypadá, že někde asi malá jizvička zůstane, ale pusinka je krásná 🙂

radka.m.
17. pro 2010

Ahoj,tak u nás jsem nenechala očkovat ani jedno dítě 😉 ,nejstarší dcera má špatnou imunitu,ale i přesto ji na imunologii toto očkování nedovolili,protože tyto živé vakcíny jsou dost agresivní,tudíž pro ni bylo daleko větší riziko po živé vakcíně,než komplikace,které měla při neštovicích,takže jsem nenechala naočkovat nikoho,protože jsem si logicky odůvodnila,že pokud je lepší u nemocného dítěte,aby prodělalneštovice,tak nevidím důvod,proč by nemohli prodělat neštovice zdravé děti,jinak vakcina není prokazatelně na celý život,když dítě prodělá samotné neštovice,tak si imunitní systém dokonce vytvoří desetkrát více protilátek,než při očkování,jinak někdo taDY psal o pravých neštovicích-ty neexistují,byly v podstatě vymíceny,kdyby tomu tak bylo,tak na ně se právě umíralo a takové argumenty jako že chráním děti před drbáním,mi fakt přijdou směšné,oproti tomu,že očkováním jim nabourávám celý imunitní systém,pokud si nejsi stále jistá,zda očkovat,nebo ne,tak ti doporučuji na volné diskuzi je téma o očkování a je tam spousta odkazů právě třeba na negativa očkování i konkrétních vakcín 😉

samik2008
17. pro 2010

Moje obě děti si tím prošli letos na přelomu června a července,i kdyby to neměli tak je očkovat nenechám!

miona
18. pro 2010

Rozhodně ne. Už jen samotný priorix bez neštovic je neskutečná zátěž na dětský organismus. Navíc lepší je, aby dítko neštovice prodělalo...obzvlášť, je-li to dívka.

terezt
18. pro 2010

Ja jsem taky hodne uvazovali a nakonec jsem to dala. Zatez - je to zatez, ale kdyz chytnes nemoc, tak je to taky zatez. A casto v blbou dobu, kdy to necekas. A navic, nikdo ti nezaruci, ze budete mit zrovna mirny prubeh... Taky asi zalezi, jak ktere dite na ockovani obecne reaguje. My jsme nemeli zadnou problemovou reakci na nic, takze proc ne? Dcerku dam ockovat taky.

dadous
18. pro 2010

taky dam očkovat, už jen proto, že niki je nervaček a neumím si jí představit se svědivejma pupínkama, na ktery nesmí sahnout 😵

pehaka
18. pro 2010

za nás ne - zbytečné očkování pouze marketingový tah - zbytečně to zatěžuju malý organismus :-/ neštovice klasická dětská nemoc měli jsme jí a všichni a moje dítko nebude vyjímkou 😀

zofik
21. pro 2010

my dali a vše ok....ani žádná reakce....

kikimaruska
21. pro 2010

Syn dostal neštovice od kamaráda ve 14 měsících (ale nebylo to plánované, netušili jsme, že je infekční), takže si je prodělal. Na svoje problémy se zdravím od narození musím říct, že to zvládl skvěle. Žádné horečky atp. Osypanej byl teda celej chudinka uplně všude...ale zvládli jsme to. Pak nakonec očkování tu 4 vakcínu dostal a zdarma, ale ne, že by ji potřeboval nebo sem ji chtěla, ale troj vakcína došla, takže se očkovala bezplatně i ta s neštovicema. My jsme si jima prošli všichni a jsem ráda, že je má za s sebou a čím menší dítko, tím lepší průběh, řekla bych, potvrdilo mi to dost maminek. 😉

didi07
23. pro 2010

já jsem očkovala - a že nejsem zastáncem nadměrného očkování - ale argument všichni si tím prošli, moje dítě nebude výjimka - mi tedy přijde hodně zcestný, taky by totiž mohlo být právě ta výjimka, která bude mít velmi těžký průběh se všemi komplikacemi, z nichž jsou jizvičky po pravých neštovicích ještě ty nejmenší.
Reakce u malé byla 3 pupínky na zadečku a jinak nic, ale nemívá žádnou reakci na žádná očkování.

petka28
23. pro 2010

My jsme nechali naočkovat a žádná reakce...