Očkování proti neštovicím. Ano či ne?

evita_ij
12. pro 2010

V 15.měsíci se očkuje proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Nově a dobrovolně můžete dítě nechat naočkovat i proti neštovicím. Akorát ze všech informací na internetu dosud nejsem rozhodnutá, zda dát či nedat. Informace mi nejsou zcela srozumitelné. To očkování je zcela proti neštovicím nebo jen proti komplikacím při nich? Co vám doporučují pediatři? Díky.

holesov
27. pro 2010

Dobrý den,dcerka má 7 let tedka neštovice má ty první tři dny ji to svědilo ale pak už ok.není to nic hrozného dá se to zvládnout,tedka má už jen stroupky které ji postupně odpadávají,měla puchýřky někdy jsou jen nějaké mírné puínečky nebo puchýřky,,, druhá dcerka Nikolka zatím nic čekáme kdy se objeví,,, inkubační doma je prý mezi 10 - 26 dny,,,četla jsem si hodně o tom na netu,píši že je po těle až 500 pupínku,a je prý dobré když to dítě má,je po tom lepší imunita,a je dobré mít to v malém věku pak když je to v dospělosti tak je to nebezpečně na slinivku,plíce a ták jsem četla,mrkněte na net tam je o tom hodně psané,,, ale kdyby dcerka to nedostala třeba do 10 let také bych nechala očkovat,,, 😉 😉

mapurka
27. pro 2010

očkované mám 2 děti a i to třetí naočkovat dám. Reakce žádná, hodně jsem váhala,ale myslím, že přijde doba, kdy to bude výhoda, že očkování jsou. Tím, že se děti proočovávají, tak chytit neštovice bude čím dál složitější a děti je budou mít v pozdějším věku a tam hrozí větší riziko komplikací. Navíc moje děti mají hodně světtlou citlivou pleť a jizvy po neštovicích bych jim opravdu nepřála. A pokud jde o holčičky a to, že jednou budou těhotné a neštovice neprodělaly, ale byly očkované, tak se vždy dají zjistit protilátky z krve.

lucie_australie
28. kvě 2012

Ja ziju v australii a potom co jem si vyhledala o ockovani, tak jsem dospela k nazoru, ze nas chce nekdo smest z povrchu zemskeho co nejdrive. Chemikaliie ktere jsou ve vacinach jsou zivotu nebezpecne a poskozuji mozek, coz uz nikdo nedokaze vylecit, tak decka zustavaji poskozene na celi zivot ☹

Tak vas prosim, jestli chcete mit zdrave deti neockujte zdrave jezte mejte se radi a snate se byt co nejvice spolu jako rodina to je to nejlepsi pro imunitni system cele vasi rodiny.

lucka

luznicarka
28. kvě 2012

Nemám očkovýno syna a nebude ani dcera a protože už jí je přes rok tak až bude mít někdo neštovice pudem na návštěvu . Myslím že lepší je nechat dítě aby se nakazilo a prošlo si tím protože v dospělosti by pak mohlo mít docela nepříjemné následky 😉

ivarei
28. kvě 2012

My očkovat nebudeme, znám v okolí 3 případy, kdy naočkované děti stejně neštovice prodělaly a rozhodně to nebyla slabá forma. Jedna známá dokonce spoléhala na očkování, ve školce holčička přišla do styku s dítkem s neštovicemi a na dovolené u moře jim neštovice naskočily, takže je nechtěli pustit do letadla... Tak ať si je děti raději prodělají, ale budeme mít jistotu. Pokud je nechytnou do 12 let, o očkování bych uvažovala.

ange_de_la_morte
28. kvě 2012

Ahojky nejsem uplně v obraze, a nevím zda se jedná o očkování proti pravým nebo planým neštovicím .... co se týče pravým, myslím že to bylo povinné ale teď si nejsem jistá ( kažopádně pravé neštovice už pěkně dlouho nejsou) .... a proti planým neštovicím ? myslím že lepší jak očkování je když si ditě ve školkovém nebo mladším školním věku projde , plané neštovice jsou problémem akorát v pozdějším věku jinak to osobně nepovažuju za důvod k očkování a my určitě očkovat nebudem

kay
28. kvě 2012

já neštovice dala, ne kvůli nim samým, ale právě kvůli oparům, na které b mělo očkování z velké části působit. Sama na ně hodn%ě trpím už několik let a nechci, aby si tím prošly i holky, takže pokud je to jen trochu ochrání, tak to pro ně udělám. A i já znám ve svém okolí hodně těžkých případů neštovic..

katchi
28. kvě 2012

Neockovat. I samotny Priorix jsme odlozili.

diviska
28. kvě 2012

Očkování proti neštovicím považuju za smrtelný hřích farmaceutů a pediatrů, které to očkují! vím, že tu pár maminek psalo o hrozném průběhu, nebo o tom, že zůstane tu a tam jizvička, ale i tak to každé dítě přežilo a kromě teda případné jizvičky, bez následků. Naproti tomu neštovice v pozdějším věku, tedy ve věku, kdy očkování přestane účinkovat, jsou neštovice velmi nebezpečné. Pro muže to může znamenat sterilitu, pro ženy třeba potrat pokud je dostanou v těhotenství. Celkově průběh je pak šílenej, obrovské horečky, bolesti a hlavně to celé trvá i měsíce oproti týdnu až dvoum v dětství! Opravdu toto chceme dělat svým dětem?! Za mě teda NE očkování proti neštovicím ( a nejen proti neštovicím)

gabou
28. kvě 2012

jsem domluvená s dětskou dr., že když dcerka do cca 10ti let neštovice nechytne, dám ji naočkovat..uvidíme..

martaska78
28. kvě 2012

My už máme neštovice zdárně za sebou, není to nic hrozného a pro mě zbytečné očkování. Samozřejmě, pokud by dítě bylo nějakým způsobem imunní a nedostalo by je přirozenou cestou, zvažovala bych a radila se s doktorkou. Ale malá je dostala od neteře ze školky a malý chodil do školky 2 měsíce a chytil je. Oba bez problémů, horeček atd. a máme to za sebou 😉

andy80
28. kvě 2012

Proč očkovat proti neštovicím? Není to smrtelná nemoc. Lepší, když neštovice dítě chytí jako dítě než potom v dospělosti. Vakcína asi nebude působit celý život že?

olicek
28. kvě 2012

Určitě očkovat nebudeme, max. bych uvažovala až kolem 15. roku, pokud by je v dětství nedostali. V dnešní době je tolik zbytečného očkování. Sama dětská doktorka vidí očkování (a ne jen neštovice) za zbytečné. Do těla se dostává spousta škodlivých látek a pak nemá pořádnou imunitu. 😉

betuse
28. kvě 2012

Mám dva kamarády pediatry a oba nedoporučují. ............A stejně prý ve slabším provedení je i přez očkování člověk může dostat a aby se pak holky v těhu báli, že i přez očkování je chytnou a ohrozí mimi........

adriana_o
26. čer 2012

Ahoj, máme 11.mesíční dceru a právě se rozhodujeme zda ji máme nechat očkovat nebo ne proti neštovicím....tak nevím...potom co jsem tu četla tak asi ne...

timbouctou
26. čer 2012

ahoj, my to konzultovali s dr a ta taky říkala, že je lepší počkat, ale zas ne moc dlouho, takže máme priorix a neštovky si dáme, pokud je nechytnem, před nástupem do školy před prázdninama.

baarca
26. čer 2012

My jsme neočkovali a právě si oba neštovice prodělali celkem s normálním průběhem, tj. osypaní teda po celé těle, ale bez komplikací, žádné horečky, jen si 2 dny zvýšená teplota, žádné velké svědění a tak. A byla tu teď epidemie ve školce a chytily to i naočkované děti, sice s hodně mírným průběhem, ale chytily, takže bych si při očkování bála, že by je pak mohli chytit později s horším průběhem, jak píše betuse.

sarihy
26. čer 2012

Holky očkovné na neštovice nemám (mladší zatím Priorix nemá vůbec...má jít zítra, ale rostou jí zuby, tak se to vymluvím a odložím), ale pokud je neprodělají, než se budu vracet do práce, tak je nechám ďobnout té starší...při představě, že je nedřív chytne jedna, a pak druhá, na mě jdou mrákoty - to by asi zaměstnavatel nerozdejchal, kdybych byla doma cca měsíc v kuse...

slundo
28. čer 2012

Neštovice mi zrovna přijdou jako jedno z těch zbytečných očkování. Platí čím starší tím horší průběh. Prodělala jsem je v 10ti letech , nic příjemnýho, ale zvládlo se to. Takže bych taky spíš čekala a pokud by do nástupu do školy neštovice neprodělal, asi bych očkování zvážila. Jinak jakmile se někde objeví, šup na návštěvu 🙂

rolnicka_ka
1. črc 2012

Ahoj. Já jsem byla rozhodnuta, že očkovat dám. Naše doktorka řekla, že po očkování nehrozí, že by někdy v životě neštovice dostal. To očkování způsobí narušení imunity a následné vytvoření protilátek na neštovice. A k tomu stačí jen málo co je v té očkovací látce. Achjo. Co když se rozhodneme očkovat v pozdějším věku, kdyby je neprodělal do 10let. A nakonec je chytli dříve a zrovna na dovolené u moře??

xuxie
6. črc 2012

my jsme očkovali, kvůli tomu, aby je nedostal, až se malá narodí. kdybych nečekala, tak bych ho nechala, ať je prodělá standardně. jinak reakce dost blbé, také se mu pár vysypalo a rozhodilo ho to téměř na dva měsíce, schytal všechno, co lítalo kolem od průjmu až po horečky - ale to dle mně nebylo z neštovic, ale z MMR, kterou dostal v kombinaci, asi byl načatej něčím jiným a to očko ho dorazilo 😒

horakovatereza
7. črc 2012

My budeme dávat očkovat.

evulinkab
7. črc 2012

Popravdě nerozumím, jak nekterá maminka napíše, že nechá naočkovat, protože si nedokáže predstavit, jak se jí bude dítě pár dní škrábat...Já osobně si myslím, že očkování je zátěž pro organismus a tak já za sebe nechala malého naočkovat jen tím, co je povinné..Ale proti neštovicím fakt NE-E.Není to smrtelná nemoc, malej neštovice prodelal pred 3 týdny a naprosto v poho.Chápala bych, kdyby mělo dítě třeba 10, 12 roků a neštovice neprodelalo..pak bych o tom možná uvažovala, protože v pozdejším věku jsou neštovice mnohem horší..Ale očkovat batole, aby nechytlo neštovice?..

berenika39
7. črc 2012

Neštovice jsem nedala, už tak mě očkování děsí ....

denousek
7. črc 2012

prosti neštovicím ? 😀 😅 no to snad ne... dyt to nic není... blbost...

antarres
7. črc 2012

My naočkovat nechali a necháme i druhou dceru.

jaa
7. črc 2012

Jsem štastná,že ho někdo vymyslel. 😉 První tři očkované nejsou,protože na ně očkování nebylo. Od té doby jedou jen v oparech,které způsobuje stejný virus. Pakaždé jim tak naruší imunitu,že se z toho hrabou měsíce a pak opět nanovo.Skončí to většinou antivirotiky. proto jsem malou dala naočkovat. Navíc je to tzv šetrná vakcína. Narozdíl od té,co hradí pojištovna. Po té je již v ČR několik ochrnutých dětí. U nás na vsi s 1500ob,dokonce dvě.
Jinak,neštovice fakt blbost nejsou. Stačí se zeptat těch,co si je prodělali.Úplně naruší imunitu dítěte na půl roku.Někdy i na více. pak virus v těle přežívá celý život. Může způsobovat opary. Klasické i pásové. Já sama s nimi mám dost velké problémy. Horečky,bolest těle.. prostě mě dokonale položí na lopatky.. ☹
A,neznám žádné vedlejší účinky na toto očkování. na rozdíl třeba od očkování na rak.děl.čípku. To bych nedala. Tam ta rizika převažují mnohonásobně.. ☹

pulsatilka
8. črc 2012

ja som nedala ockovat prve dieta a ani druhe ked sa narodi nedam. ockoanie nezaruci, ze ovcie kiahne ( nestovice) dieta nikdy nedostane. moze ich dostat vo vyssom veku a priebeh je potom ovela horsi a nebezpecnejsi!!! ☹ Nasa mala prekonala ovcie kiahne uz v 2 rokoch.... nepouzivali sme nic ani tekuty puder, len sme to susili na vzduchu...mame len jednu malinku jazvycku, ktoru som neustrazila 😒 (a to mala bola rizikove dieta pri ov. kiahniach)

lucifer1987
10. črc 2012

my očkovat nebudeme... přijde mi to zbytečné, protože to, že si tím sama projde, jí zaručí, že už je podruhé nedostane (snad)... pokud by je nedostala, tak potom zvážím co a jak (třeba než půjde do školy nebo na prvním stupni)

monika6e
26. srp 2012

Zajímavé informace o očkování + veškeré potřebné odkazy, které se vám můžou hodit: www.stopockovani.estranky.cz