Očkování proti neštovicím u 13leté dcery. Zkušenosti?

sarryjeka
3. srp 2019

Dcerka 13 let ještě neměla neštovice, doktorka nám poradila ať počkáme do 15 let z důvodu že se ještě naskytnout můžou, pak nám poradila očkování proti nestovicim, ale mám docela obavy, má někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi

tynka9
3. srp 2019

Úplně zkušenost nemám, ale radu doktorky chápu. Kdyby dostala neštovice jako těhotná dospělá žena, může to být velká potíž... a může k nim přijít relativně snadno, starší dítko donese ze skolky a může být vymalováno...

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
nam zase radila doktorka ockovani proti nestovicim kvuli pripadnym jizvam v obliceji
z ceho konkretne mas obavy?

sarryjeka
autor
3. srp 2019

Právě, když pak dcerka bude dospělá a těhotná aby to nemělo bez očkování špatný nasledky což nechci a i když neštovice byli ve školce jako malá je nechytla, a tak máme počkat do těch 15 let, ale obavy mám z toho aby nebyli nějaké následky z toho očkování, četla jsem že to může dopadnout i doživotními následky, tak nevím zda to nechat být nebo jít na očkování

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@tynka9 to já ji chápu taky, ale aby pak neměla nějaké následky z toho očkování o to mi běží nejvíce, četla jsem špatně recenze, tak teď z toho mám strach

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
a kolik znas lidi,kteri maji nejake nasledky po ockovani?ja bych ji radsi ockovat nechala prave kvuli pripadnemu tehotenstvi v budoucnu.

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda žádné jen recenze, nechci aby se jí něco stalo ale zase ji chci chránit

claire90
3. srp 2019

Nechala bych to na ni, az bude plnoleta, at si rozhodne sama, idealne treba pul roku/rok (min. je myslim 3m pred) pred planovanym tehotenstvim. Nestovice jsou rizikem, ale kdyz naockujes 15letou cacoru, ta bude treba ditko chtit az kolem 30, tak v te dobe dost mozna uz nebude vubec chranena. Mimochodem naockovanim ji neochranis na 100%, ale spise by to melo mirnit prubeh, ale nikdo ti nezaruci jak moc a jak dlouho to bude funkcni.
Pokud byla v primem styku v MS a vzdy se vyhlo, zkuste nabrat nejdrive krev na protilatky, treba prodelala s mirnym prubehem (par pupinku ve vlasech treba) a treba ma protilatky ok, pak by bylo ocko zbytecne.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
opravdu veris recenzim na ockovani od laiku,kteri na ocko svadeji i stareckou demenci?nejlepe na hexu,ktera se ockuje u mimin :D

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@claire90 byli jsme na krvi a neprodelala to, a je mi dost divně že i v másle blízkosti a ještě od souseda je má dcerka nechytla, ale mám ještě 9 měsíční mimčo a to když chytne neštovice tak ta starší aby netrpela, vím že očkování není stopro ale má to mírnit, ale zároveň aby to nebylo ještě horší.

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda no tak vyděsilo mě to

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
je asi tak milionkrat vetsi pravdepodobnost,ze se zabije v aute nez ze bude mit nasledky z ockovani.jezdite autem?

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda nechci se tu hádat, jen sem se šla poradit,

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
ja se nehadam,jenom se ti snazim ukazat jak je absurdni zrovna u ockovani cist recenze hysterickych matek 🙂

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda já vím blbost, ale mám ještě 9 měsíční mimčo a tak když to ta starší chytne od malé aby byla buď aspoň něčím chráněna nebo ne aby to nebylo horší nebo i lepší ono asi moc na výběr není buď a nebo

claire90
3. srp 2019

@sarryjeka je dobre, ze to zkontrolovali, ale skoda, ze nejsou. S tim chytnutim je to tezke, tez jsem mela nekolik prilezitosti (sestra, zname dcera, lterou nasi hlidali) a nic..
Holka neni uz mala a kdyz dr. dava jeste cas, tak bych si to nechala jeste rozlezet, az bude mit 15, tak bych to s ni probrala a asi bych nechala uz v te dobe rozhodnuti na ni. Kdyby prozatim odmitla, akceptovala bych to a pak za par let pripomnela a stejne tak bych respektovala, kdyby sama chtela a ja vahala, snazila bych se uklidnit a nic zleho si nepripoustet. Prece jen uz to nebude male dite a mela by mit pravo o svem zdravi trochu rozhodovat.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
ja bych ji naockovat dala,kdyby to bylo nebezpecne tak se to nedela.leky a vakciny se testuji i nekolik let nez se daji do obehu

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@claire90 to máte pravdu a s dcerkou jsme to již už probírali aby věděla co a proč a rozhodně čekáme až ji bude 15 let dřív též nechci, rozhodně s vámi souhlasím. Tak snad to chytne nepřála bych ji to ale bylo by to nejlepší. Děkuji moc

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
co kdyz to chytne a bude pak mit jizvy?zrovna v puberte?mohla by toho jednou dost litovat

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda děkuji v tom máte pravdu

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda jizvy to nám problém nedělá ani jedné, já byla celá obsypana a jizvy vidět nejsou, což nechápu ale opravdu to vidět není

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
tak,ze vy nemate jizvy neznamena,ze je nebude mit ona,staci horsi prubeh nebo si to rozskrabne a je to.

sarryjeka
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda dcerka vše otom ví z toho obavy nemá i kdyby jizvy nějaké byli měla by klid a nemusela by řešit očkování v pozdějším věku.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@sarryjeka
tak ja nevim jestli si 13 leta holka dokaze uplne do dusledku domyslet jake by to bylo mit jizvy na obliceji po nemoci,ktere se dalo predejit.neboji se ona spis toho ockovani?
ja jsem priznivce ockovani,na kecy typu "mam z toho autismus" absolutne neverim.Je to kazdeho vec jenom si myslim,ze ve 13 letech je dcera jeste mala na to,aby to dokazala spravne posoudit takze v tomhle pripade bych za ni rozhodla ja jako jeji zakonny zastupce a ockovat bych ji nechala.Je to ale na vas 🙂

klea81
3. srp 2019

@sarryjeka dcera je očkovaná od cca 2 let, žádné následky nemá 😉

fly80
3. srp 2019

@sarryjeka určitě nechej očkovat. V tomhle případě bych nečekala až je dostane. Už je docela veliká a hodně špatně by je snášela +ty jizvy. Dcerka je měla loni na Vánoce, bylo jí pět a zůstaly jí tři jizvy na obličeji 😟 Doktorka říkala, že už ji zůstanou. U takhle velké holčiny bych už nečekala ani do 15.

zelenaesmolda
4. srp 2019

@fly80
souhlasim,cim pozdeji je clovek dostane tim je hur snasi

speku
4. srp 2019

@sarryjeka Priznam se, ze se moc snazim do podobnych diskuzi nezasahovat, kazdy az si dela co chce- ve finale jeho deti jsou nemocne... Cela hysterie kolem ockovani je proste pitoma... nase matky nas taky chteli chranit a nikdy zadnou nenapadlo, ze by dite ockovat nenechala. Jen diky ockovani se vymitili nemoci jako jsou prave nestovice nebo detska obrna. S Vasim pristupem( a pristupen podobne "vdelanych" matek) by polovina populace pochcipala... A ted k veci, myslet si, ze 15 dite by se melo o takove veci rozhodniut, je uplne na hlavu- jste matka a zakonny zastupce. Reakce na ockovani - kor proti planym nestovicim jsou minimalni- zanedbatelne nebot se jedna o atenuovanou vakcinu. Pokud chtete byt opravdu informovana, tak ctete clanky s dobrych zdroju. Jsem epidemiolog takze muj uhlel pohledu muze byt zkreslen, ale ja zazila zeny, ktere dokonce kvuli nestovicim v tehotenstvi potratily nebo na potrat sli. urcite vam Vase dcera jako dospela pripadne podekuje. A k neduvere v lekare- ano ne vsichni jsou top, ale jednou na to studovali a maji praxi- taky si nechavate zkontrolovat komin od mamin MK? delate si revizi elektriny? Motor auta si opravujete samy? Pokud nejste vystudovany doktor, tak pochybuji, ze dokazete relevantne pochopit pro a proti v pripade ockovani.

zelenaesmolda
4. srp 2019

@speku
100% pravda!

sarryjeka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarryjeka
autor
4. srp 2019

@klea81 děkuji moc