Očkování proti pneumokokovi. Kdy se očkuje?

pessy1
20. lis 2007

ahojky, chtěla bych nechat oočkovat mimi, nevíte, od kdy se očkuje?je to ve 4 dávkách, stojí až 2000 kč.

perada
20. lis 2007
aninka1
20. lis 2007

očkuje se : 4dávky, když se začne do půl roku, od 7.měsíců 3 dávky, vždy s hexavakcínou, my jsme to kupovali sne za 1950 kč. jinak www.prevenar.cz

suki
20. lis 2007

Já jsem se na to ptala doktora a on říkal, že můžeš očkovat ve 3 měsících zároveň s Hexa vakcínou, nebo v půl roce a pak někdy v roce. Záleží na tobě. taky o tom přemýšlím, ale zároveň s tou Haxa vakcínou se mi to moc nezdá, už tak je to dost velkej záhul pro organismus a ještě další očkovaní? No nevím. Ale taky bych to chtěla. Tak se budu muset ještě poinformovat.

dendisa
20. lis 2007

nám doktor řekl právě to, že je to velká zatěž pro mimino a prej máme prachy utratit za něco jiného 🙂. Že je prý výskyt u nás mizivý, je to jenom reklama zacílená na ustrašené rodiče, které by pro své dítě udělali cokoliv. Dobrý business.

listicka77
20. lis 2007

Kžadý se musí rozhodnout sám, ale kdybyste chtěly, přečtěte si tohle:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

jabber
20. lis 2007

dendisa - přesně to samé řekla doktorka i mě, když jsem se o to zajímala 🙂

schnek
20. lis 2007

my jsme teď dostali první dávku s druhou hexou. ještě budeme mít teď 2 a pak za dýl ještě jednu. Za jednu dáme 1700, ale jednu budem mít zadarmo, že byla nějaká akce od dealera a neco proplatí pojišťovna 🙂

listicka77
20. lis 2007

Mmch několik diskuzí o tomhle očkování už tu bylo.

lenycka
20. lis 2007

Tak my máme jen jednou ouško, druhé nemáme dovyvinuté, takže nám dr. řekla, že bysme se nad očkováním měli zamyslet, že kdybysme přišli i o to zdravé ouško, bylo by to blbý... a hlavně bysme si to s přítelem do konce života vyčítali! Takže my jsme očkovali, jedna dávka za 1790,- a peněz v tomhle případě nelitujeme.
Ale mít zdravé dítko s obouma ouškama, taky bych do toho asi nešla, nechtěla bych z ní dělat cíťu a očkovat jí na všechno, co vůbec existuje...

suki
20. lis 2007

listicka77 to je teda vcelkem drsný, co na těch stránkách všechno píšou. Myslím, že hodně z toho je alespoň k zamyšlení 😠 😠 😠

listicka77
20. lis 2007

Problém totiž je, že všechno, co se týče zdraví a zvláště u malých dětí, je ohromný byznys. A oddělit "zrno od plev" je opravdu těžké...
Ještě k tomu dodám, že jsem četla, že ti rodiče toho ohluchlého chlapce původně chtěli podat žalobu na doktory (protože kdyby se včas rozpoznala diagnóza, tak to nemuselo takhle skončit), ale pak za nimi přišla firma vyrábějící vakcínu, přesvědčila je do reklamy, sponzoruje to jejich občanské sdružení Nahlas, které prosazuje zavedení plošného očkování na pneumokoka... No čisté to fakt není... ☹

listicka77
20. lis 2007

Takže jejich postoj se rázem z "Nemuselo se to stát, kdyby doktoři určili včas diagnózu a zahájili léčbu" změnil na "Nemuselo se to stát, kdyby byl náš syn očkovaný." 😖

suki
20. lis 2007

No, prostě brutál, teď aby měl člověk strach i s povinného očkování-podle těch článků. Máme to teprve před sebou, takže nevi nevim, co si i tom teď myslet... ☹ 😒

matysi
21. lis 2007

Já se na to taky poptávala několika doktorů... Výsledek byl ten, že proti nejzákeřnější skupině to stejně není, pro mimino je očkování dost velký záhul(obzvlášť po třech dávákách hexavakcíny), takže jestli se rozhodneme očkovat, tak až bude mimino starší (klidně ve 2-3 letech, než půjde do školky, kde je riziko nákazy asi největší).

lennis
22. lis 2007

Holky, tohle téma mně taky moc zajímá. Naše Mudra nám doporučila až v roce, prý je to na nás, že ho klidně oočkuje, ale nevidí důvod v 7. měs., že by to nechala až mu bude 1rok. Co říkali vaši doktoři???

makelka
22. lis 2007

lennis, jak už jsem psala, tak můj Mudrák nám to nedoporučoval, prej pokud nemá opakované záněty uší, často není nemocnej, tak prý nevidí důvod, jo kdyby se to změnilo tak ano, ale prý to dost nabourává imunitu a když jsou prckové zdraví a netrpí na nemoci tak není důvod - můj názor stejný jako Mudrův 😉

Ale bylo nám doporučeno prej nechat děti očkovat proti rotavirům, reklama prej taky v telce bude, te´d kolem Vánoc, tak uvidíme!!!!

lennis
22. lis 2007

Tak to teda vůbec nevím co je. Tak my asi taky počkáme až mu bude rok a pak se uvidí. Měli jsme zatím jen 2x rýmu, ale néé moc hrozivý průběh, o peníze mi nejde, mám je na to připravený, spíš aby mu to neuškodilo nebo nebylo zbytečné.
Rotaviry???? ☹

slonik
24. lis 2007

nám říkala taky nejdřív ve dvou letech, plně souhlasím s listickou, i když jsem neznala pozadí, bylo vidět, že je to jen dobře placená reklamní kampan. Málokdo už ví, že vakcíny na pneumokoka jsou dvě, každý zná jen ten zpropagovaný prevenar