Očkování proti pneumokoku. Kolik stojí?

nycer
14. lis 2008

Ahojky holky, prosím Vás, kolik stojí očkování proti pneumokoku u dětí starších jednoho roku. Já slyšela, že kolem 1900,- kč. Je to cena celkem nebo je to jedna vakcína?? 😕

jakoubka
14. lis 2008

ahoj.Tolik stojí jedna vakcína a od roku je potřeba naočkovat 2krát.

nycer
autor
14. lis 2008

Díky jakoubka a nevíš jestli se ještě přeočkovává po nějaké době? 😉

kacka.va
14. lis 2008

cena vakcíny se pohybuje cca od 1700 do 2200, mám dojem že se očkuje jedna dávka, za měsíc druhá a pak po roce nebo tak nějak třetí. Takhle nějak jsem to četla v tom letáčku u doktorky.

jakoubka
14. lis 2008

teď se dívám do letáčku a je tam psané,že:Děti od roku mají dvě dávky a ta druhá má být očkovaná minimálně 2 měsíce po té první.

grisgot
14. lis 2008

Ahojky! No, my teda máme na pneumokoka..byli jsme očkovaný po jednom roce, vakcína stála 1990,- a druhou dle doktorky má dostat kdykoliv do dvou let. Nejlépe mimo ostatní očkování.. Pak už se nepřeočkovává..

geminis
14. lis 2008

ahoj, my máme taky pneumokoka očkovaného do dvou let, a jsou to dvě dávky. Jednu už máme a druhá bude za dva měsíce, pro nás tedy už příští týden! přesně jak píše jakoubka.
s cenou bohužel neporadím. ale bude se to ze zkušenosti lišit lékárna od lékárny, někde i o více jak tisícovku! Chce to si ty lékárny projít. nám se to osvědčilo u hexa.

petule.h
14. lis 2008

1800,- bych platila v prosinci já, ale počkám do ledna, zda se to uzákoní a bude to zadara

lendy1
14. lis 2008

petul, ale od ledna to nebude zdarma pro všechny děti, zdarma bude pro všechny děti narozené po 1.1.2009 a pro ty, co budou mít tři měsíce k 1.1.2009:

Kdo bude mít na vakcínu nárok?
Vakcínu zadarmo získají od ledna 2009 i děti narozené letos. Podle návrhu novely zákona č. 48 by ji měly dostat všechny děti, které dosáhly k 1. lednu 2009 věku tří měsíců.

bielanevesta
14. lis 2008

Holky ako to je s tým prevenarom od ledna? Platí to pre všetky detičky, alebo len pre tie čo sa narodia po novom roku? Lebo včera sme dostali recept na prevenar a máme prísť za mesiac....Keď bude mať malá rok a pol?

kacka.va
14. lis 2008

údajně je to jen pro ty, které se po 1. lednu narodí, ale doktorka říkala, že se ještě jedná, jestli by to třeba nemohlo platit i zpětně.

petraluk
14. lis 2008

Kacka jak jako zpětně, to by mě proplatili všechny dávky co už malýmu dali 😕 To asi ne, ne:

kacka.va
14. lis 2008

jo, říkala doktorka, abych si raději nechala paragony z lékárny, kdyby náhodou.

petraluk
14. lis 2008

Tak ty mam taky schovaný. Ale moc tomu nevěřim, že by to tak udělali. určitě to bude jen pro ty nově narozený,jako to bylo s hexou.

kacka.va
14. lis 2008

já tomu taky moc nevěřím, ale co kdyby 😉

smardik
14. lis 2008

u našeho doktora stojí 2020 v úterý jsem se na to dívala

petule.h
14. lis 2008

lendy , my jsme srpnoví, tak nám bude 5 měsíců 3.1.2009, takže mám hpo v prosinci platit? jsem asii natvrdlá..asi že né co?, no budu mít 1800,- stejně u sebe, dá se to prý přidat k druhé hexa dohro.

kacka.va
14. lis 2008

petule, zatím je to schválené tak, že to bude placené jen dětem, které se narodí po 1. lednu

lucenek
14. lis 2008

Takže
Zdarma prevenar bude od 1.1 2009 ale jen pro všechny děti narozené od 1.1 2009, takže nás se zdarma dávky netýkají všechno se bude platit.
Očkování má několik variant:
1.varianta: 2-6měsíců 3 injekce v rozmězí 3 měsíců, 4. injekce přeočkování ve 2 letech (cca 8000Kč celkem)
2.varianta:7-11 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců, 3. inkjekce ve 2 letech taktéž přeočkování (cca 6000Kč)
3. varianta: 12-23 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců (cca 4000Kč)
4. varianta: 24 měsíců a více 1 injekce (cca 2000Kč)

Takže když mám zájem o jakoukoli variantu všechno zaplatím z vlastní kapsy, jedna oškovací vakcína stojí cca 1800Kč olus cena za aplikaci u lékaře proto píšu asi 2000Kč/dávka

A náš imunolog...teda známej doktor říkal, že talk malé děti z vakcíny neumí vytvořit protilátky, propt je nutné je co měsíc přeočkovávat než si jejich imunitní systém zapamatuje a naučí tvořit protilátky...prej je to ždímaní peněz a proto mi doporučil toto:

Variantu 3 čili v 1 roce naočkovat a po dvou měsících přeočkovat IS (imuitní systém ) dítěte už je natolik vyzrálý že vakcínu z první dávky už pozná a druhá je jen pojistka a pak po 24 měsícíci naočkovat pneumo 23..

takže Prevenar je proti 7 pneumokokům které mohou způsobit bak. meningitidu, zápal plic atd...
Pneumo 23 je proti 23 pneumokokům a doporučuje se u dětí starší 2 let k rozšíření škály působnosti pneumokoků.Tak je prý ochrana nejúčinnější.

Tak info sem získala a tak to taky i udělám, já jen pro Vás tyto info pokud by někdo měl pochybnosti.Snad budou k užitku

petule.h
15. lis 2008

no to se nedá nic dělat, u Tomíka jsemplatila i všechny hexa vakcíny, teď na Lukáše je mám zdarma, takže nevadí...přesto děkuji

kacka.va
15. lis 2008

nám vychází varianta 2, podle naší dr. se to se teď onemocnění dětí pneumokokem docela rozšířilo a je víc případů než dřív, tak se mi aspoň trochu uleví, než čekat dalších 5 měsíců. 🙂

vojtisek2007
15. lis 2008

tak mi máme první variantu prevenaru - už máme dvě očkování za sebou - a jedno nás stálo 2500,-kč

kacka.va
15. lis 2008

vojtisek, tak zkus jinou lékárnu, pokud si to kupuješ sama, fakt jsou v tom stokorunové rozdíly ☹

panterka
20. lis 2008

ahoj všem 😉 dneska jdeme píchnout první dávku a za vakcínu jsme platili 1750Kč 😅

nevíte, jak je to s očkováním u starších dětí? našemu druhýmu prckovi je 5let a dr. mi říkala, že už je na to očkování starej 😕

vojtisek2007
20. lis 2008

kacka - nekupuju si jí sama, vždycky jí má mudr. pro mě v ordinaci připravenou...

panterka - nad dva roky se píchá už jen jedna injekce, nevím proč by na to měl být "starej" ???

lucenek
20. lis 2008

panterka u 5 ti letýho bych nechala pneumo23 😉 je to proti 23 druhů pneumokoků, kteří můžou způsobit bakteriální zánět mozkových blan...to pneumo23 se dává nad 2 roky 😉 má širší spektrum působnosti než prevenar

kacka.va
20. lis 2008

vojtisek: aha, to my si jí obstaráme sami a Dr. jen píchne 🙂

lucenek
20. lis 2008

vojti no u vás se dr. pakuje pěkně cca z hyieny kde dělá sestřenka stojí balení 1670Kč, v lékárnách je dražší, záleží jestli lékař nabere zásoby od hygieny nebo posílá recepty...ale 2500Kč mi přijde fakt dost , vojti se zeptej za co? jestli jen vakcína nebo i apkikace,a le aplikace i.m injekce v sazebníku pojišťovny je na ceně cca 60Kč plus spotřebovyný matroš, 1x šplích desiny plus čtvereček a náplat mě vychází max 100Kč celkem 😲

fendulka
6. pro 2009

Myslím, že očkování proti pneumokoku se opět stává zajímavým tématem. Ptala jsem se (teď na konci listopadu 2009) na ministerstvu zdravotnictví a dozvěděla se:
Dnem 1.1.2010 nabude účinnosti novelizace zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Podle ustanovení § 30 odst. 2 písm. b) bod 5 se mezi zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění nově zařazuje poskytnutí očkovacích látek proti pneumokokovým infekcím, bylo-li očkování zahájeno mezi třetím a pátým měsícem věku pojištěnce a pokud 3 dávky očkovací látky byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce, jestliže tyto očkovací látky náležejí do skupin očkovacích látek podle přílohy č. 2 tohoto zákona. Za výše uvedených podmínek bude tedy očkování proti pneumokokovým infekcím hrazeno zdravotními pojišťovnami.
Jenže náš Ondra vykouknul na svět letos 31.7., tedy poslední den, kdy ještě nemá nárok na bezplatné očkování 😢
Bezplatně se bude podle zákona očkovat až od ledna, ale třeba OZP hradí dětem narozeným od 1.8. očkování už teď. Jelikož se nás to ale netýká, tak nevím, jak probíhá proplácení.
Pro rodiče dříve narozených dětí a bydlící v blízkosti Prahy - na Proseku v lékárně Jitřenka (Jablonecká ul.) jsem teď v prosinci kupovala Prevenar za 1617,- Kč.

fendulka
6. pro 2009

Pardon, ta lékárna se jmenuje Jezerka.