Očkování proti pneumokokům, jakou jste dali vakcínu?

01veverka
11. dub 2014

Zdravím maminky, čeká nás očkování a přemýšlím, zda dát Synfrorix nebo Prevenar, nejde mi o peníze a vím jaký je rozdíl mezi vakcínami... chci to proto, že jsme s přítelem oba hodně trpěli na zánět středního ucha a nechci, aby si tím prcek prošel taky a zajímá mě, jestli jste to některá měla taky tak, jakou jste daly vakcínu a jestli to mělo účinek, pokud už máte dětičky starší.
Odpůrci očkování raději nepište, nás očkovali automaticky a taky jsme to přežili...
Děkuji 🙂

eficenka
11. dub 2014

https://www.modrykonik.cz/group/2361/
koukni do této skupinky - hodně maminek tam napsalo své zkušenosti s očkováním na pneumokoky 🙂
stačí naboku najet na pneumokoky a máš tam 37 upozornění 🙂
píšu jen zkušenost kamarádky, prvního syna očkovala prevenarem 13, v roce měl už 4krát píáchané ouško ☹
mladšího nepovinným neočkovala a v roce zatím nic 🙂

01veverka
autor
11. dub 2014

@eficenka děkuju 🙂

renap
11. dub 2014

Toto očkování nemá být proti zánětům středního ucha,ty jsou způsobeny pneumokoky minimálně.Má údajně chránit proti invazivním pneumokokovým infekcím,což se taky úpně nedaří,i očkované děti mohou dostat pneumokokovou meningoencefalitidu nebo pneumonku,když chytnou jiný kmen než je ve vakcíně.
Jinak odpověď na tvou otázku-starší dcera neočkovaná/to ještě nebylo/,časté otitidy v předškolním věku,ale podle výtěrů tam nikdy pneumokok nebyl,mladší taky neočkovaná-odmítla jsem a zánět ještě nikdy neměla.

speedygon
11. dub 2014

Prevenar nechrání proti pneumokokům způsobující záněty středního ucha a ty 2 kmeny, co jsou v něm navíc, se u nás nevyskytují....obě naše děti mají Synflorix, který chrání i proti některým kmenům, které záněty středního ucha způsobují.....nedám vydělat těm vyděračům a navíc na něčem, co je mi zčásti k ničemu 😉

caboonek
11. dub 2014

My jdeme v pondělí na Prevenar 13

mishacsek
12. dub 2014

Dobrý den, malý byl očkovaný Prevenarem 13, ted je to týden co jsme se vrátili z nemocnice kde byl na kapačce s Rotavirem... myslím že Prevenar byl i proti rotaviru.. nebo je to jinak?

nae
12. dub 2014

@mishacsek Nie, Prevenar je proti niektorým typom pneumokokov (baktérie) a očkovanie proti rotavírusom (vírusy) je iného charakteru, na našom trhu sú to vakcíny Rotarix a Rotateq.

mishacsek
13. dub 2014

aha, tak to se poptám doktorky, jestli to má ještě smysl, když už si tím prošel, každopádně, kdo neočkoval doporučím... průběh byl strašný... začalo to šíleným zvracením všeho, průjmem všeho) druhý den neklesající teploty, když nešli stáhnout na 39,8 jsme vezli do nemocnice a malý musel na kapačku a pokoj s karanténou... (malý byl týden po očkování ted nevím čeho a doktorka varovala že přijdou teploty, takže proto jsem se pokoušela celý den stahovat - netušíc jinou příčinu)

01veverka
autor
14. dub 2014

@mishacsek my rotaviry máme, jsou to dvě dávky jedna za 1311,- a první jsme dostali v 6ti týdnech a ve 3 měsících jdeme na druhou... bylo to to první, co nám doktorka nabídla, její dítko si tím taky prošlo, tak ví proč to nabízí 🙂 pracuju ve zdravotnictví a vím co je to za svinsto a docela mě udivuje, že to spousta doktorů maminkám ani nenabídne a nevysvětlí...

gepe
14. dub 2014

@01veverka Prevenar13 🙂 dal jeste jako prvni Rotarix, pak Hexu. Manzel trpel na stredni ucho hodne, i jako dospely skoncil jednou na kapackach. Rotarix ockovany se nam uz vyplatil 2x a to je maly dnes teprve 8 mesicu.

petule_1
26. dub 2014

holky mělo někdy vaše mimčo nějakou reakci na Prevenar 13..? bojím se,aby malá neměla horečky nebo něco takového..koupila jsem dětský sirup na sražení horečky,kdyby byl potřeba ale bojím se i tak..malá má teprve dva měsíce 😕

anetka1701
26. dub 2014

@petule_1 2 měsíce a prevenar?????? wow :o( to už ho dostala?