Očkování proti prasečí chřipce. Ano nebo ne?

fajn
29. říj 2009

Ahoj
dnes jsem jela s dcerou k dr. A ta mi řekla že nám pojišťovna dala možnost zdarma očkovat proti prasečí chřipce. Ale já nevím jestli jo nebo ne. Prosím o vaše názory děkuju

tymothy
20. lis 2009

Já osobně bych se naočkovat nedala, a pokud bych byla těhotná, to už vůbec ne. Vždyť je to chřipka jako každá jiná, jen má prostě název prasečí. Něco jiného je to u lidí s nějakám jiným vážným onemocněním, ale pokud je někdo zdravý, připadá mi to zbytečné.

vlkousek
26. lis 2009

Ahoj, jsem ve 34.týdnu těhu a dneska jsem byla na gyndě(pozvali si mě kvůli očkování na prasečí chřipku). A byl to mazec.
Doktor se mě arogantně zeptal, jestli to chci, nebo ne a když jsem řekla, že spíš ne, že o tom nemám informace, tak to začalo...
že jsem nezodpovědná, že když to dostanu, tak mi nemůžou dát žádný léky, MIMINO mi vyříznou z břicha, že teda sice asi přežije, ale bude slepý, já v komatu a chudák manžel se bude muset o všechno starat!!!!!!!!
Tak jsem se odvážila zeptat, jestli to očkování nemůže miminku ublížit a on se zase rozohnil, že se furt všichni staráme o to, co to udělá s miminem, ale že tady jde o náš život a že stát přebírá zodpovědnost, když něco nevyjde. To mě teda jako mělo uklidnit!!!!!
Jjá tam odtud vypadla jako blesk, brečela jsem snad hodinu a to tak, že fest, ani jsem nemohla řídit. Braly mě křeče do břicha, bála jsem se, že snad z toho porodím. Už tam nikdy nepůjdu.
Zítra jdu hledat jiného gynekologa, snad mě v tomhle stavu ještě někdo vezme 😖 Tohle přeci nemůže, mě takhle stresovat, měl by mi dát informace, pro a proti a ne ze mě udělat největšího idiota a dostat mě do takovýho stavu, že bych nejraději žádný miminko neměla. Možná mám hormony někde uplně jinde, ale takhle by se přeci chovat neměl ne?

ava
26. lis 2009

vlkousek - des a hruza! Ja osobne bych se naockovat nedala.

argousek
26. lis 2009

no tak já se teda očkovat v těhotenství rozhodně nedám, podle mně nemůžeš vůbec vědět, co to může dítěti způsobit. Raději opravdu dodržovat určitá pravidla : jako něchodit mezi hodně lidí (letos holt nakupujeme dárky přes net) a baštit céčko

musko
27. lis 2009

vlkousek, mala si sa ho opýtať, či by naočkoval vlastnú ženu, keby bola tehotná a vzal na seba tie strašné riziká! Dobre robíš. Je to nevyskúšaná vakcína a oni si tu z tehotných a detí robia pokusné králiky! A poďte do Voľnej diskusie, tam je téma Očkovanie proti prasačej chrípke a petot tam dáva super odkazy :o)
Ja som doktor, ale varujem všetkých v blízkom a aj ďalekom okolí, aby toto riziko s očko nepodstúpili

musko
27. lis 2009

A ešte prikladám dobrý článok: http://www.blisty.cz/2009/11/11/art49782.html

shaula
27. lis 2009

Vikousek - to je síla, jsi skvělá, že jsi to ustála! 😉 Takhle by se lékař rozhodně chovat neměl, nejsi žádný kus dobytka, ale soudná dospělá bytost s vlastním rozumem a právem rozhodování!
Navíc v TV zrovna včera říkali, že na očkování už bylo zaznamenáno (ne u nás) několik úmrtí a závažné reakce!

fajn
autor
27. lis 2009

TAK JÁ JSEM BYLA NA KONTROLE S MALOU U PNEUMOLOGO a taky jsem se ho ptala a on neřekl ani tak ani onak. Prej nemám poslouchat humbuk kolem toho. Když jsem byla u dr. dětské tak ta mi řekla že ona se taky nenechá . Jsem ji řekla že třeba budu litovat a ona mi odpověděla že ona třeba taky. Sama tomu nevěří

aponchie
27. lis 2009

nenechala bych sebe ani decka ani proti bezne chripce

lenkabu
27. lis 2009

Tak to nikdy 😅 I kdyby bylo dokonalý jakože si myslim že to neni,tak očkovat když už je epidemie tady je naprostá hovadina a divim se že to někoho napadne.

aponchie
27. lis 2009

to rikal i lekar v televizi,ze je ucili ve skole,ze jak to propukne uz to nema cenu

lenkabu
27. lis 2009

vždyť to hlásají i při očkování na běžnou chřipku že to lidi musí udělat včas než až v epidemii.........a najednou to neplatí? 😅

musko
27. lis 2009

baby, jasné, že je už neskoro, keď už je to tu, ale je v tom predsa kopec prachov 😝 😝

fajn
autor
27. lis 2009

a než to zabere jsou 4 týdny. Dr. říkala že i když očkuje normální chřipku tak jsou potom ještě víc nemocní

meleri
27. lis 2009

holky

jak je to vůbec s tou prasečí chřipkou v česku? jak se to vyvíjí? máme tam letět na vánoce a mám teda celkem strach..prý to má být nejhorší kolem vánoc?

lienka43
27. lis 2009

Ani doktori neveria tejto ockovacej latke, nechcu sa dat zaockovat, ja nedam seba ani dceru zaockovat ani proti normalnej chripke. Moji rodicia ma dali raz zaockovat proti normalnej chripke a lahla som s takou chripkou do postele ze som skoro skoncila v nemocnici so zapalom pluc. Takze ockovanie proti chripke nechcem ani vidiet...Aj moja detska doktorka povedala ze sama by sa nedala zaockovat proti chripke...

lienka43
27. lis 2009

A este som zabudla podotknut ze ten strach z chripky vyvolavaju media, pisu to tak strasne hrozne ze clovek ma strach ist von...Presne tak ako pisali o chripke na Ukrajine, mam tu kamaratku co je z Ukrajiny. Noviny informacie skreslovali v skutocnosti to tam tak strasne nebolo.

kristi
28. lis 2009

za me NE

svoja
2. pro 2009

Ahojte, zrovna to resim. Dnes me v poradne doktor doporucil se oockovat, napsal me kontakt, kde se to u nas dela a mam to hulkovym pismem v prukazce - ze me to doporucuje. Rikal, ze vetsina chripek ted neni sezonni, ale praseci, ze to je strasne vysoky cislo a ze on sam je ockovanej. Nechtela jsem o tom ani slyset, ale tomuhle doktorovi zrovna verim a vubec nevim, co mam delat....asi mu jeste zavolam a trochu se poptam...rekl me to jako fakt a nijak jsme to nerozebirali, ja na to koukala jako blazen.

ronie
2. pro 2009

svoja být tebou tak místo očka se spíš budu vyhýbat hodně lidem a překlepu ty 4 týdny do porodu, pak s mimčem stejnak nikam moc nebudeš chodit první týdny a pak už to zvládneš bez očka, já bych to teda neriskla v těhu už vůbec 😝 ale samo je to na tobě 😉 🙂

svoja
2. pro 2009

aj ja jsem byla proti vzdycky....me to prekvapilo od tohodle doktora prave.... 😒

aleachim
2. pro 2009

Teď jsem poslouchala v událostech komentáře, že vakcína je to nejlepší, co pro své dítě můžeme udělat. já osobně si myslím, že v době epidemie, je to fakt velká hovadina. Stát nakoupil vakcínu, dodali ji pozdě a teď neví, co s ní, takže se jí snaží udat za každou cenu.

janulla84
7. pro 2009

JJ taky si myslim ze uz je pozde,mozna to zlehcuji ale pripada mi to ze je to proste zmutovany virus obycejne chripky a holt na ockovani je myslim pozde.Jelikoz kazda vakcina na urcitou inkubacini dobu nastupu.A stejne naockuje se proti jednomu viru a clovek onemocni jinym druhem. 😒

petja
7. pro 2009

...no a navíc,když už bys byla zrovna nakažená v době,kdy ještě nemáš příznaky a dala se očkovat,udělá ti to v těle pěknej mazec!!!Já bych to viděla na zaplacenou pandemii

kocicinka
7. pro 2009

V těhotenství se preci nesmi očkovat!? Aspon mi to rekl muj gynekolog, protože u nas v praci( ve zdravotnictvi se plosne ockovalo proti chripce a ja byla v te dobe tehotna, musela jsem mit papir od gyn, ze jsem tehu...)

fender
8. pro 2009

já bych do toho nešla. manžel je lékař a očkování taky odmítl. mělo by to smysl, kdyby vakcína byla vyzkoušená a hlavně předtím, než to vypuklo....očkovat v době epidemie je podle mě kravina. krom toho nějací kolegové od manži se naočkovat nechali... a všem jim bylo tak blbě, že si museli vzít neschopenku.

my jsme každoročně očkovaní na chřipku sezónní, díky tomu nejsme prakticky nemocní. a ti, co mají prasečí chřipku, myslím naočkovaní na sezónní nebyli ani jeden.... mimohodem sezónní se taky vždycky očkuje PŘED tím, než to vypukne....

nevestinka2010
10. led 2011

hmm, tak uz je to zas tady, ziju v Irsku a tady ted zacinaji hlasit, ze se stari a tehotne zeny maji nechat ockovat, ale ja sem cele tehu zdrava, snad nikdy sem chripku ani nemela a budu se ted vyhybat (krome prace) vetsim shromazdenistim lidi a tak na to ockovani nepujdu... doufam, ze to bude vse ok

marketnieuw
10. led 2011

ja jsem vakcinu dostala, byla jsem v 2. trimestru
gynekolog mi ji vice nez doporucoval (a je to profesor na univerzite, tak k nemu mam duveru)...
vubec zadne vedlejsi ucinky jsem nemela, citim se dobre a miminko je take v poradku
kazdy rok jsem ockovana proti sezonni chripce, letos byla vakcina 2 v 1 - tj. vcetne praseci chripky
urcite se nazory ruzni, ja verim svemu zkusenemu lekari

marketnieuw
10. led 2011

jen dodatek - pry se nema ockovat v 1. trimestru