Očkování proti prasečí chřipce. Ano nebo ne?

fajn
29. říj 2009

Ahoj
dnes jsem jela s dcerou k dr. A ta mi řekla že nám pojišťovna dala možnost zdarma očkovat proti prasečí chřipce. Ale já nevím jestli jo nebo ne. Prosím o vaše názory děkuju

martimarti
29. říj 2009

Fajn, já bych do toho určitě nešla, vakcína je nová, narychlo uvařená, nikdo nezná možné vedlejší účinky a reakce organismu. Zarážející je, že farmaceutická firma, která jí vyrobila a distribuuje, odmítá nést případné právní a finanční následky, kdyby vakcína někomu zničila zdraví, to musí nést stát jako objednavatel ☹ O něčem svědčí i to, že hlavní hygienik ČR Vít a řada lékařů s ním se odmítají nechat očkovat s tím, že nejsou pokusní králíci ☹ V pondělním čísle časopisu Týden byl velký několikastránkový článek o očkování dětí, kde o tom psali 😒
Jinak nejsem odpůrce očkování jako některé maminky zde, ale nevyzkoušená vakcína NE!

rimmel
29. říj 2009

vakcina sice uz pouzita bola niekde v amerike dakedy v 80 ci 90 tych rokoch nepamatam a potom ju aj zrusili nakolko ludom to dobre nerobilo..neviem ci islo presne o tento typ vakciny ale bola to prasacia chripka

ja bysom sa urcite nedavala..taka hovadina..statstiky hovoria ze na norm.chripku rocne umiera ooovela viac ludi ako na prasaciu..

ludia su posaleni, nova chripka, vsade o tom pisu a pritom sa nijak nelysi od inych chripok?

davate sa ockovat aj proti norm.chripke? asi nie, tak nevidim dovod preco sa ockovat proti prasacej!

zomriet nezomriete,,,iba ak mate nejake neduhy, chooroby o kt. ste nevedeli a vas organizmus chripku nezvladne..tak ako inu chripku............

adajar
29. říj 2009

aHOJ fAJN HELE i v nemocnici jak jsme byli s Danyskem sestricky nechteji se nechat ockovat a ja bych dotoho nesla taky.

martimarti
29. říj 2009

Tak jsem si vzala k ruce ten článek a opravuji: odmítá se nechat očkovat šéf České lékařské komory 😉
Jinak ještě cituji z toho článku:"...součástí vakcíny je látka zvaná skvalen, která byla použita na očkování amer.vojáků v Perském zálivu proti antraxu. A řada těchto válečných veteránů si později stěžovala na vážné zdravotní problémy - od padání vlasů až po chronické bolesti hlavy a ztrátu paměti ☹ "

A jistý americký neurochirurg prý vakcínu ozančuje za nebezpečnější než nemoc samu. ☹

Sama mám strach o dceru, budu se vyhýbat velkým shlukům lidí např. v nákupních centrech, budeme hodně venku na čerstvém vzduchu...asi tak 😉 Můj názor 😉

beruska2x
29. říj 2009

hlavne si myslim ze pokud nepatrite do rizikove skupiny - nejezdis do zahranici, nestykas se s lidmi z nakazenych oblasti atd tak je to hodne zbytecne, a deti bych nenechala vubec...
takhle male se nepohybuji nikde samotne abys o tom nevedela.. podle me je to jen panika, docela se tve Dr divim, nebude to samo sebou ze to nabizi 😅 mozna ma za to provizi 😒

pehaka
29. říj 2009

já jsem očkovaná proti obyč chřipce jako každej rok....a prcka bych rozhodně této neznámé vakcíně nevystavovala 😕

bera28
29. říj 2009

Fajn, taky bych do toho nešla, i když chápu, proč Didka tuto možnost dostala 😉

anicka164
29. říj 2009

Myslela jsem, že těch vakcín je málo, že se budou očkovat jenom vybrané skupiny lidí... Nevím...
Ale připadá mi, že to očkování je fakt zbytečný. Někde jsem slyšela, že prasečí chřipka v téhle formě není tolik nebezpečná, že by musela zmutovat třeba s tou ptačí. A na to by to očkování zase nestačilo, ne?
My se letos s manželem necháme naočkovat proti normální chřipce, nedovedem si představit, jak bychom se starali o M. s horečkou... Už teď mi to stačilo, když jsem měla jenom normální rýmu a bolení v krku. Ale za rok se na to očkování asi vykašlem.

fajn
autor
29. říj 2009

děkuju moc. já jsem taky říkala dr. že spíš ne jak jo. Ona sama se prý má taky rozhodnout jestli se má nechat očkovat nebo ne. Didka je předčasně narozená a i tak má spoustu léků a věcí kolem tak proč ju ještě takto zatěžovat. A ještě když je to úplná novinka a nikdo neví co po tom bude. Říkala mi že si to mám rozmyslet že mě k tomu nikdo nedonutí.
Nejhorší je že když jsem chtěla po pojišťovně zaplatit Synagis když byla malá a pořád nemocná tak ji to neschválili a takovou věc se sami nabídnou.

romankav
29. říj 2009

Jenom pro lidi s imunodeficiencí nebo seniory jinak bych do toho nešla.

rimmel
29. říj 2009

inac ja nechapem naco sa zdravy clovek vobec nechava proti obyc.chripke ockovat...si neuvedomuje ze aj ked sa zaokuje, je tolko vela druhov chripky ze ju aj tak moze chytit...

bera28
29. říj 2009

Fajn, Didka neměla Synagis??????? To fakt nechápu. My ho dostali naprosto automaticky. To je bordel!

shaula
29. říj 2009

Taky bych neočkovala. Podle mě je celá věc s prasečí chřipkou obrovsky nafouklá médii, která jen přiživují paniku mezi lidmi. Proboha, vždyť se to dá léčit běžnými léky, většina nemocných má příznaky jen jako u běžné chřipky! TAk proč z toho všichni dělají strašáka? Problém to může být jen u lidí s jinými závažnými nemocemi, po transplantacích apod.

petrach
29. říj 2009

fajn ja bych do toho taky nešla,když ted čteš jak umíra víc lidí na tu vakcínu,než na tu chřipku..
taky jsme to doma řešili,radši se budu s malím vyhybat supermarketum a uzavřenym prostorám..

kjajule
29. říj 2009

Já bych neočkovala...myslím , že tahle vakcína je dost nevyzkoušená na to aby sem ji nechala dát dítěti.Hlavně mi přijde že je to "šité" horkou jehlou narychlo...Navíc malýmu bude rok nechávaly jsme očkovat prevenar a další vakcína to už mi přijde moc...Už takhle očkujeme skoro každý měsíc... 😠

andykov
29. říj 2009

neočkovala bych... shaula má pravdu, je to děsně nafouklý 😒

fajn
autor
29. říj 2009

děkuju ,myslela jsem si to že to nikdo nebude chtít dát. Já teda taky ne. Akorát mě zajímal váš názor

schwarzovka
29. říj 2009

přesně jak píše shaula...ve zprávách vám taky neřeknou kolik lidí umře na obyčejnou chřipku a že jich je určitě víc...ta společnost, co vyrábí tamiflu si taky musela pěkne namastit kapsu

aleachim
29. říj 2009

přidávám se, v létě jsem o tom poslochala pořad na ČR a říkali, že v USA zemřelo na prasečí chřipku 5lidí a na normální ročně zemře něco přes tisíc (omlouvám se, ale pro ČR si to nepamatuji), tak z toho mi vychází sezoní chřipka nebezpečnější. Myslím, že je to tak, že nemocní nebo staří lidé dost často nezvládnou normální sezoní chřipku a stejně tak nezvládnou tuhle novou. Pro zdravou popluaci by to mělo být ok.

sayast
29. říj 2009

ockovani na praseci chripku-NE

kutcher
29. říj 2009

NE - vzdyt to odmitaj i lekari!

aleachim
29. říj 2009

oprava bylo to 10tis. Uvědomila jsem si to, když jsem četla článek, kde psali, že 1.500 lidí zemře na běžnou chřipku u nás.

janeyzelvicka
30. říj 2009

Souhlasím pro výše zmíněné důvody, takže NE.

misav
30. říj 2009

Já pro očkování také nejsem. Ale zajímají mě ty statistiky. Aleachime, nevíš kolik procent z nakažených umírá na normální/prasečí chřipku? Nebo kolik lidí celkem bylo nakažených, když zemřelo tolik, kolik píšeš?

mila01
30. říj 2009

Ahoj Fajn,díky za tohle téma,taky jsem o tom dneska celý den přemýšlela a v pondělí se chci jet poradit s naší doktorkou.O té vakcíně jsem už taky slyšela - a taky do toho zatím nejdem,budem vyčkávat,jak se situace vyvrbí.

rimmel
30. říj 2009

mila ja byt tebou vyckavam tak aspon 30 rokov :D

tomasek06
30. říj 2009

Ne je to zbytečné.

zeez
15. lis 2009

Link na (IMHO) zajimavy clanek/blog

http://semiginovsky.blog.idnes.cz/c/110613/Hlav...

bramburka
20. lis 2009

holky a co očkování těhotných, do toho bych teda nešla, ale zdá se že to budou chtít očkovat, ale já se docela bojim teda. Odmítnu to.

lucenek
20. lis 2009

Holky, koho ještě zajíma praečárna, čili prasečí chřipka.....mám takové ...info....ne moc ofiko, ale zato od velice kompetentní osobky.
Každá firma, co dělá vakcíny, nese případné následky a má perfektně zmapované pole škály nežádoucích účinků...tudíž čím dýl se vyvvíjí tím líp.
U prasečárny přebírá tuto zodpovědnost Česká republika, tudíž si to přeberte sami.
Já to mám přednostně , ale odmítla jsem