Očkování proti rakovině děložního čípku - proč ne?

petrajurinova
13. bře 2014

Ahoj, na různých místech v různých diskuzích narážím na názory, že by někdo nedal svou dceru očkovat proti rakovině děložního čípku, ale všude jsou jako argumenty uváděny jen neurčité zmínky stylu - jedna paní povídala, že je ve vakcíně svinstvo.... a pod. Zajímaly by mě opravdu konkrétní argumenty, proč by tohle očkování mělo být neprospěšné, jaké přesně vedlejší účinky se můžou vyskytnout, jaké přesně že snad jedy ve vakcíně jsou, odkazy na studie o tomto tématu a pod.
V současné době je tohle očkování aktuální u manželovy dcery a než manžel podepíše souhlas, chtěli bychom vědět co přesně by to mohlo princezně přinést. Klady očkování známe, teď hledáme informace o těch záporech.

lhlhlh
26. bře 2018

Ahoj zajímám se o výskyt vedlejších účinků po očkování. Prosím Vás o chvilku času k vyplnění dotazníku o očkování proti HPV. Studuji na VOŠ zdrav. Dotazník je zcela anonymní. Díky🙂
https://www.survio.com/survey/d/T9E8O3C1S2S8D2I5M

pavla555
26. bře 2018

Taky jsem už asi 11let naočkovavaná a žádné špatné reakce jsem neměla (ani jsem o tom nevěděla 🙂 ). Jinak já důvěřuji své doktorce a tak po konzulteci jsem se nechala naočkovat a nechala bych i svou dceru. Ještě doporučuji si aspoň jednou za 2 roky nechat udělat ten ,, lepší stěr do roztoku,, - ten opravdu odhalí víc. Jinak ale člověk u této vakcíny nemůže očekávat, že ho 100% ochrání, že rakovinu nemůže dostat, ale snižuje riziko!!!