Očkování proti rakovině děložního čípku - proč ne?

petrajurinova
13. bře 2014

Ahoj, na různých místech v různých diskuzích narážím na názory, že by někdo nedal svou dceru očkovat proti rakovině děložního čípku, ale všude jsou jako argumenty uváděny jen neurčité zmínky stylu - jedna paní povídala, že je ve vakcíně svinstvo.... a pod. Zajímaly by mě opravdu konkrétní argumenty, proč by tohle očkování mělo být neprospěšné, jaké přesně vedlejší účinky se můžou vyskytnout, jaké přesně že snad jedy ve vakcíně jsou, odkazy na studie o tomto tématu a pod.
V současné době je tohle očkování aktuální u manželovy dcery a než manžel podepíše souhlas, chtěli bychom vědět co přesně by to mohlo princezně přinést. Klady očkování známe, teď hledáme informace o těch záporech.

jenny.kay
13. bře 2014

Nechávala jsem se očkovat ve 24 letech na základě reklamní masírky, platila jsem si to sama. Vedlejší reakcí bylo, že mi po očkování na dva dny jakoby ochrnula ruka - brněla mě a ztratila jsem v ní cit postupně od ramene po konečky prstů. U holek se budu asi hodně rozhodovat, zda dát či ne. Zatím asi spíš ne. Ale jsou maličké a do té doby, než budou mít na očkování věk už se třeba bude vědět víc.

helen_8
13. bře 2014
helen_8
13. bře 2014

Já sama jsem se nechala proti rak. dělož. čípku očkovat a velice toho lituju!

nonnni
13. bře 2014

necetla jem odkazy sem davane, ale ockovani proti rakovine delozniho cipku se spojuje s predcasnou menopausou u zen. Tak predcasnou, ze klidne jeste pred dvacitkou.

helabella
13. bře 2014

Moje sestra se nechala očkovat, předtím dlouze studovala, kterou vakcínu by měla zvolit. Zhruba 6 týdnů po očkování jí začaly bolet kotníky, natekly jí, postupně se bolest posunovala nahoru po nohách až skoro nemohla chodit. Po různých doktorech se konečně dostala k odborníkům a verdikt zněl artritida. Dostala kortikoidy, které brala asi půl roku. Primářka jí řekla, že je to po očkování, že by jí měli uvádět v letáku nežádoucích účinků. Nesmí už nikdy dostat jen tak žádné očkování, pokud by něco chtěla, musí jít přes Očkovací centrum v Motole Je to 2 roky zpátky, doteď musí docházet na kontroly.
Takže po této zkušenosti zatím očkování dcer neplánuju (ale mají teda dost času).

jija
13. bře 2014

Ja jsem se na nechala naockovat vakcinou silgard pred asi 7 lety a nemela jsem zadny problem. Akorat pri tom kdyz mi to pichali, tak me to jakoby palilo, ale nic mi nebylo. Ale nevim jak ta druha vakcina jsou na to dve. A mam i kamaradky, kde jim to primo doporucoval jejich gynekolog, ze maji problemy s cipkem.
Vubec mi nevadilo ze jsem to platila ze sveho.
Planuju nechat naockovat i malou, moje mamka umrela na rakovinu takze udelam vsechno proto abych riziko rakoviny jakekoliv minimalizovala. Kdybych ockovat nenechala a pak dcerka mela rakovinu nikdy bych si to neodpustila.

hojda
13. bře 2014

Hodně dobře je tato vakcína popsána v Době jedové 1 i její testování v zahraničí. Za mě tedy tohle očkování ne 😔 . Je tam i pěkná tabulka, jak dobře funguje prevence.

hojda
13. bře 2014

TAky tam mimojiné píšou, že z těch, jaké procento lidí, po první dávce pokračuje druhou a třetí dávkou a hodně to tam klesalo 😝 .

katyxq
13. bře 2014

možná něco napíše @alneka ?
Já zatím dám odkazy od mého oblíbeného MUDr. Varečky (jsou toho 3 díly):
http://www.vitalia.cz/clanky/10-ockovani-proti-...
http://www.vitalia.cz/clanky/11-ockovani-proti-...
http://www.vitalia.cz/clanky/12-ockovani-proti-...
Já osobně to sobě píchnout nedala a rozhodně nedám ani dceři 😉.

petrajurinova
autor
13. bře 2014

díky holky, tak ty odkazy mě jenom utvrdily v tom, co jsem si tak nějak myslela už dříve - státem hrazené testy na dětech 😒 . No články z odkazů dám k prostudování manželovi, konečné rozhodnutí bude na něm, ale pokud se mě bude ptát na názor, řeknu mu, že kdyby šlo (a až časem půjde) o mou dceru, tak jí to píchnout nenechám. A to patřím do silně rizikové skupiny co se týká rakoviny ženských orgánů.

alneka
13. bře 2014

Já to mám v sobě nyní shrnuté takto, ač jsme sama očkovaná, a již je to delší dobu, co toho lituji (své děti nikdy proti HPV očkovat nedám):
1. Není prokázána příčinná souvislost mezi infekcí HPV a vznikem rakovinného bujení
2. Existence mnoho kmenů, očkuje se proti pár (2, resp. 4, přičemž 2 z nich jsou k nalezení na čípku, ostatní jsou spojeny se vznikem gen.bradavic). HPV viry navíc vynikají svoj snadnou proměnlivostí (prostě mutují)
3. Existuje hypotéza, spíše už fakt, že neočkované kmeny se stávají agresivnějšími (vidíme podobnost s pneumokoky?)
4. Čísla účinnosti vakcíny jsou holé lži, došlo k několika úpravám čísel po dezinterpretaci původních oponujícími odborníky, účinnost si nedovoluje vyčíslovat už ani sám výrobce
5. Vakcína nebyla řádně ozkoušena, jak bývá zvykem. Protože se nejedná o sezónní rychlovku (jako např. proti chřipce), nechápu, že mohla být uvedena na trh
6. Nikdo netuší, jak dlouho chrání (připustíme-li, že se něco jako ochrana vytvoří, což není prokázáno). Rakovinné bujení na čípku je statisticky nejčastější ve skupině 35+, holky mají být očkovány ve 12,13 letech, takže mi někdo bude tvrdit, že vakcína chrání 20 let??
7. Nejlepší prevencí by byla samozřejmě pohlavní zdrženlivost a oboustranná věrnost prvnímu sexuálnímu partnerovi, jehož jsem já též první. Protože nežijeme v pohádce, je nejlepší prevencí pravidelný screening (cytologický stěr). Dovolím si citovat článek z Vitalia "Evropská data k tomu uvádějí, že státy, které dosáhly zařazení více než 80 % populace žen ve věku 30–55 let do screeningového programu, dosáhly snížení celkové incidence KDH až o 80 %." Takže volně pokeačuji, bude-li nás chodit na kontroly 100%, troufám si odvážně tvrdit, že i bez očkování se máloco rozvine do rkaovinného stadia.
a ještě přidám 8. Být riziková skupina, raděj si připlatím o jeden stěr ročně navíc (na vlastní náklady, pokud mi nic takového pojišťovna nenabídne v rámci preventivního programu, což ale tuším dělají)

Škoda, že jsem takhle chytrá nebyla, než jsem si to nechala napíchat 😢 Mladá a blbá, no ☹

januzza80
13. bře 2014

@petrajurinova Ja jsem mela problemy s cipkem a nalez na cipku,kdy jsem byla i na onkologicke klinice v Ostrave.nastesti vsechno dopadlo dobre.Vakcina chrani jen par viru a bohuzel se i psalo,ze nektere holcicky v Anglii na to zemrelo.Nevim kolik estudovala jsem to,ale myslim,ze dalsi jed do tela je zbytecne a ja jsem hlavne pro prevenci.Caste kontroly u gynekologa jsou na 1.miste a pokud zena bude ockovana i na tohle,musi chodit taky,tak si myslim,ze je to zbytecne.Na kontrolu se musi chodit tak i tak.

petrajurinova
autor
14. bře 2014

@alneka add bod 8. - většina pojišťoven v rámci prevence rizikovým skupinám (kam patřím) hradí častější stěry i mamografické/sonografické vyšetření

alneka
14. bře 2014

@petrajurinova ano, děkuji za upřesnění, myslela jsem si to. Už jen kvůli bodu 2 a 3, být rizikovou skupinou, bych se očkovat nedala.

ined77
29. kvě 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Očkování proti rakovině děložního čípku https://www.modrykonik.cz/ockovani-proti-rakovi....
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti...nechaly jste očkovat sebe nebo své děti, nebo uvažujete o očkování? Vaše rady, tipy, a zkušenosti jistě ocení spousta dalších maminek, které třeba právě teď přemýšlí, zda tímto očkováním mají chránit sebe nebo své nejbližší.
Předem mockrát děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti 🙂 .

Krásný den všem
Denisa

@alneka @petrajurinova @alneka @katyxq @hojda @jija @helabella @nonnni @helen_8 @jenny.kay ... a další 🙂 .

katyxq
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babanci
8. lis 2015

Moje dcera po me kdysi toto ockovani chtela,ja nesouhlasila. Neco jsem si o tom precetla a dospela jsem k nazoru,ze ne. Mracila se na me,ze ji nemam asi rada. Prave proto,ze mam,tak nedam.

dzogobela
8. lis 2015

Ja se ockovat nechala,protoze strach z rakoviny je velky... A dceru bych ockovat pravdepodobne nechala taky... Pravidelne kontroly jsou sice fajn,ale i kdyz prijdete vcas k doktorovi,furt je to rakovina a je s tim spojeno mnoho neprijemneho... A neodpustila bych si,kdyby ji dcera mela a ja si pak vycitala,ze jsem ji neochranila... Na vsechny ockovani najdete negativni reakce,kdyz budete hledat...

michalelka
8. lis 2015

U očkování není skoro nic prokázáno a negativa alespoň z mojí strany jsou větší než pozitiva. Za deset let možná bude více informací, ale nyní mu rozhodně nevěřím. http://www.zdravi4u.cz/zeny-divky/7496-vakciny-...

elib
8. lis 2015

Hlavně to není žádné očkování proti rakovině !!! To je naprostá blbost. Rozhodně pročít všechny dostupné info, studie, zkušenosti očkovaných a pak se rozhodnout.

babanci
9. lis 2015

@elib Presne tak. Neverim jim ani ñ. Kamaradka zaplatila ockovani svoji 18 lete dceri,za 1.5 roku mela uz po konizaci cipku. Druha kolegyne nechala naockovat dceru proti klistove encefalitide a do roka holka onemocnela. Ptala se,jak je to mozne a lekarka ji rekla,ze nekdy se protilatky nevytvori.

amazonka.k
9. lis 2015

@dzogobela Není očkování jako očkování, tohle je jeden velký průšvih, tady na MK je dokonce žena, které na následky tohoto očkování zemřela sestra a je jen jedna z mnoha. Já jsem ráda, že jsem se očkovat nenechala a svou dceru bych očkovat nedala za žádných okolností. Proč si například myslíte, že je dnes tolik mladých žen neplodných ? Viz. odkaz který tu již jednou byl http://www.zdravi4u.cz/zeny-divky/7496-vakciny-...

babanci
10. lis 2015

Je to sice jiný příběh, ale moje dcera si zaplatila mamograf, protože na něj ještě neměla věk. V prosinci 2010, výsledek - vše v pořádku. V listopadu 2011 zemřela na rakovinu prsu! Takže dnes jsem skeptická na vše, co smrdí doktořinou.

michalelka
10. lis 2015

@babanci to je strašné ☹

tridvajedna
10. lis 2015

Já jsem už nějakých deset let očkovaná Silgardem (samoplátce, očkování v 17ti) a nepamatuju si na žádný negativní účinek. Očkovat se nechávám pravidelně i kvůli zahraničním cestám (žloutenka AB, břišní tyfus, tetanus, žlutá zimnice, klíšťovka...) a reakce vždy ok. Jsem ochotna přistoupit na určité riziko vakcín, protože je o hodně nižší než riziko nákazy některou z nemocí, proti kterým neexistují účinné léky.

valeri10
10. lis 2015

Ahoj tak já jsem se nechala naočkovat hned s tou první vlnou když se to očkování objevilo už je to x let. Letos jsem byla na konizaci měla jsem CIN2. Pravidelně chodím na preventivní prohlídky - klasické stěry na sklíčko. CIN 2 mi objevili až jsem si nechala udělat testy ne na sklíčko, ale do roztoku - ThinPrep Pap test. Nedávno jsem na netu zahlédla článek, že klasické stěry na sklíčko jsou v podstatě k ničemu, ale pořádně jsem ho nečetla, protože na to mám svůj názor po mé zkušenosti s konizací. Spíš bych se zaměřila na vyšetření a ne na očkování.

katyxq
10. lis 2015

@babanci mamograf může rakovinu i spustit .. a nepřináší výrazné snížení úmrtnosti http://onlinelibrary.wiley.com/enhanced/doi/10....

babanci
10. lis 2015

@katyxq Dnes už vím a ačkoliv jsem ve věku, chodím jen na sono. Na mamograf mě nikdo nedostane a to i když tlačí. Dneska, po tom, čím jsem si prošla, si nenechám do ničeho mluvit.

simsamsim
10. lis 2015

Byly jsme očkovány se sestrou - je to už 10 let... žádná reakce, žádné problémy po očkování nebyly ani u jedné... rodiče to platili ze svého celé... a doteď - musím zaklepat- ani jedna z nás nemá žádné špatné výsledky a vše je OK... takže já vůbec nelituji a sem ráda