Očkování proti tuberkulóze. Snášejí to děti dobře?

pavcav
30. kvě 2011

Jaké máte s očkováním zkušenosti, snášejí to děti dobře, lépe než hexavakcínu a očkování proti pneumokokům?

gabka32
5. črc 2011

měla jsem o tom delší pohovor s naším pediatrem, sama jsem doktorka, tak jsem váhala.... nakonec TBC nemáme, dr. mi to vysvětlil tak, že stejně očkování není tak účinné proti plicní formě, které se nejvíce bojíme a kterou mohou nejsnadněji, ale spíše na mimoplicní formy. pokud bych ale častěji cestovala, tak bych neváhala.

lawa
10. lis 2016

zdravím, čtu tady reakce, že TBC u nás není. Není to pravda. Manžel měl TBC před cca 20lety a já jsem přišla letos do kontaktu s pánem s akutní TBC - a nebyl to žádný přistěhovalec, ale náš občan, který běžně jezdil autobusem, sedmdesátník.

toscannii
10. lis 2016

@bbn Ahoj. Považuji Tvůj příspěvek za jeden z nejpřínosnějších pro toho, jako jsem já, kdo zvažuje, zda nechat své dítě naočkovat či ne. Proto bych ti chtěla za něj poděkovat.

krystalka
10. lis 2016

@toscannii - my jsme očkování původně nejdřív v porodnici odmítli a odložili ho na později (měl silnou žloutenku a nechtěla jsem mu dávat další zátěž...), nakonec plošné očkování mezitím zrušili a už jsme očkovat nedali....syn nemá ani pneumokoky, má jen hexavakcínu a MMR - takže jen ty vyloženě "povinné", s nástupem do školy jsme dali ještě žloutenku, víc nic.....máme babičku dětskou doktorku, která hodně sleduje, co a jak, takže kdyby bylo nějaké větší riziko, tak by nám určitě očkování doporučila... ale spousta těch vakcín už prostě není moc účinná a pokud se člověk nepohybuje v nějakém rizikovém prostředí, tak nic moc nehrozí....jinak třeba s následky očkování MMR se potýkáme doteď , zastavilo ho to ve vývoji na dost dlouho a způsobilo spoustu dalších problémů....zpětně bych tohle očkování odkládala co nejdéle, nebo vůbec nedala....

toscannii
10. lis 2016

@krystalka Ahoj. Děkuji taky za "radu". Já právě přemýšlela hodně dřív, zda nechat očkovat či ne, až mně naše dětská odkázala na plicní do LBC, kde mi to vyloženě rozmluvili. Dnes je malému 3,5 a opět tuto otázku v sobě otevírám, zda by přece nebylo dobré ho nechat naočkovat. Vyloženě v nebezpečí co se týče přistěhovalců zatím nejsme a pokud ta vakcína není tak účinná, jak by člověk očekával, tak možná ne. Ale zase - alespoň ochrání CNS, pokud by TBC dostal. Já nevím, fakt jsem bezradná. Na jednu stranu nechci zatěžovat, ale na druhou stranu chci ochránit. My máme zatím taky pouze základní očko + pneumokoky.