Očkování proti žloutence a klíšťatům během 2. roku

tobihosue
10. črc 2014

Ahoj holky,
potřebuji radu ohledně očkování... Jsem na vážkách. Máme 2 letého chlapečka. Je zdravý a vše je v pořádku. Má naočkováno už hexu, pneumokoky a rotaviry. Doktorka nám řekla, že bychom měli nechat očkovat proti žloutence a klíšťovce. A já zvažuji, zda-li takhle brzo očkovat, či ne. Bydlíme na vesnici, takže les, louky a pod.. je u nás na denním pořádku. Tudíž i větší šance, že chytne klíště.
Jen prosím, jestli někdo může říct, zda je to přínosné, či nikoli. Do posud žádná reakce na očkování nebyla. Vždycky to snášel dobře a ani nemocný nebyl (až teď poprvé chytil angínu). Jen prosím maminky, které jsou zásadně proti jakémukoli očkování, aby mi tu nenutili názor, že očkování je špatné.
Díky moc za pomoc. 🙂

zuzana_ka
10. črc 2014

@tobihosue jaký typ žloutenky? áčko?

zuza01
10. črc 2014

Taky jsme se rozhodovali, bydlíme přímo u lesa. Ale po zvážení nežádoucích účinků vakcíny jsme nedali, je dost agresivní. Loni měla dcera dvě klíšťata. Letos natíráme tea tree olejem a neměla ani jedno. A že jich tu máme.
Žloutenku jsme nakonec dali, jde do školky. Navíc moje sestra ji jako malá měla a dost vážný průběh a následná léčba a dieta nic moc. Takže jsem ovlivněná tímhle.
Nejsem pro každé očkování, potřebuju k tomu vysvětlení a naše dr. je na to dobrá. Nic nám nenutila. A je to těžké, vím, tady se něco napíše a stopadesát matek vás sežere 😉

zuzana_ka
10. črc 2014

@tobihosue Sama za sebe bych očkovala...
Ze své zkušenosti vím, že žloutenka nechodí po horách. 11 dní v nemocnici s áčkem mě o tom přesvědčilo.... ☹ ☹ ☹
Pokud bydlíte na venkově, tak klíšťovku bych dala taky 🙂

madre1
10. črc 2014

Mě dr. vždyt tvrdila,že očkovat dítě do 4.let věku proti klíšťovce je nesmysl-prý se mám raději naočkovat sama.Staršího syna jsem nechala naočkovat až v 6.letech,než poprvé odjel na školu v přírodě.S tím mladším to udělám stejně.Pokud se klíště včas a správně odstraní,je riziko onemocnění minimální.Proti pneumokokům jsem nechala naočkovat akorát toho mladšího,protože jsem měla strach,aby ten starší z MŠ nepřitáhnul zánět mozkových blan.Proti žloutence typu A(nemoc špinavých rukou)jsem oba nechala naočkovat před nástupem do MŠ.Pokud nejezdíte na dovolené do zahraničí,kde panuji nevalné hygienické podmínky,tak bych jste ho měla nechat naočkovat před odjezdem-jinak ne. 😉
Proti rotavirům také očkovaní nejsou a proti planým neštovicím také ne(kolegyně nechala syna naočkovat jednou vakcínou a stejně je pak po pár letech prodělal) 😖

tobihosue
autor
10. črc 2014

@zuzana_ka Jo, tak popravdě nevím, jestli se očkuje i proti těm vážnějším, než je A. Jen se mě ptala, jestli budeme chtít naočkovat žloutenku. Nad tou klíšťovkou právě uvažuji nejvíce... Ale právě nevím, jestli takhle brzo.. Mám trochu obavy naočkovat, i neočkovat... Zase na druhou strnu si říkám, že do teď to snášel úplně v pohodě, bez jakýchkoli příznaků... Tak by mohl i nadále...

@zuza01 No právě.. 🙂 Jako já zastávám názor, že očkování určitě jo, ale rozhodně s mírou a nebudu do malýho dávat vše. A kdyby to očkování nemělo smysl, tak není povinné... Ale i některé nepovinné mají smysl... Ale určitě i některé ne.. A vyznejte se v tom... Kor když tu pak jsou takové, které jsou striktně proti a pak vás sežerou za to, když máte odlišný názor... :D

tobihosue
autor
10. črc 2014

@madre1 Tak já naočkovaná jsem a muž také. 🙂 Jde o to, že já jsem ještě klíště nikdy nikomu nevyndavala a šíleně se toho bojím. :D A popravdě, každou chvíli je správný postup pro vyndání klíštěte jiný...
Ale jinak díky za nějaké info. 🙂

zuzana_ka
10. črc 2014

@tobihosue Určitě se rozhodneš správě. Každopádně prevence je lepší než samotná léčba 🙂

pavlapl
10. črc 2014

já jsem děti nechala očkovat proti žloutence. Bydlíme ve městě a střčí do pusy kde co tak jsem vůbec neváhala. Reakci na očkování neměly vůbec žádnou. Očkování na klíšťovku čeká jen holku. Naše pediatrička nechce očkovat děti mladší 5 let tak musím s klukem ještě počkat.

alneka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavelo
11. črc 2014

@alneka Také bych se bál spíše boreliózy, ta je mnohem rozšířenější než kl.encefalitida.

breberka
11. črc 2014

@tobihosue klíšťovku jsme dali ve 2 letech - bydlíme u lesa. Žloutenku až před nástupem do školky.