Očkování rotarix a synflorix. Jaký máte názor?

kattarina27
19. dub 2012

Zdravím všechny maminky. Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na očkování rotarix a synflorix. Mám 6 týdenní dcerku a paní doktorka mi nabídla toto očkování. Musím se rozhodnout co nejdřív a nejsem si jistá, nebo spíš nevím, jestli ji mám nebo nemám nechat očkovat. Na jednu stranu mám strach, že když to nedám, tak mi může onemocnět, ale na druhou stranu se mi to zdá zbytečné. Nechci malou zatěžovat očkováním více, než je nutné. Mohly by jste mi poradit, nebo alespoň napsat váš názor, nebo zkušenosti? Děkuji moc Katka

miferkas
8. lis 2014

Navíc po zhlédnutí těchto stránek http://svobodnenoviny.eu/ockovani-a-autismus/ bych se očkování nejraději úplně vyhnula ☹

berusinecka
9. lis 2014

@miferkas
Schéma 2+1 je že dostane jen dvě očkování od sebe asi dva měsíce a to třetí za půl roku od druhého. V ČR se dávají tři a za půl roku od třetího čtvrtá. Výrobce na letáku uvádí, že to má stejnou účinnost. Tak proč bych mu měla dávat o dávku víc. Třeba v Rakousku a i na Slovensku je schválené právě schéma 2+1. Doktorka nebyla nadšená. A tvrdila, že to nejde, že musí dát 2+1 a blá blá blá...Ale my jsme se nedali, sice jsem tam chodila pokaždé nervózní, pořád se s ní hádat, argumentovat,...Ale nakonec asi pochopila, že s námi nezmůže, tak jsme to dali v osmém, ikdyž tvrdila, že to musíme dát nejpozději v šestém měsíci, což je nesmysl. Hexavakcína není první dávkou nijak omezena a to že se na něčem domluvilo pár doktorů a řeklo, že je takový plán očkování, tak to pro mě nic neznamená. Není to povinnost. Jediné na co si dát pozor, pokud nechcete být nikde popotahováni, je naočkovat všechny dávky do 18. měsíce věku. Jo a doporučuji chodit tam s manželem, protože jsem měla strach že v nestřeženém okamžiku ho naočkují a já s tím nic nenadělám. Určitě si o tom přečtěte víc. Jen se musíte obrnit trpělivostí, doktorka ubýt argumenty.. Nás čeká v lednu poslední dávka, jenže pak začne ještě očkování MMR. Už teď mi naskakuje husí kůže. Snad to bude dobrý, proto radši dávám homeopatika. Držím pěstě.

miferkas
11. lis 2014

@berusinecka Můžu se ještě zeptat, kde najdu leták, na kterém je toto uvedeno? A jak je to s MMR? Platí také 2+1? Nemůžu to na netu nikde najít. Musím mít na doktorku silné argumenty, moc nechce vyjít vstříc. Je to boj ☹

berusinecka
12. lis 2014

@miferkas Měl by být na internetu, možná ho někde najdu, ale nevím. Na MMR jsem se ještě nekoukala. To já znám. Byli na nás také protivné. Podívej se, když tam půjdeš s manželem a budete tvrdit, že to chcete odložit, a že chcete 2+1, tak ona s tím nic neudělá. Tak třeba řekni, že pokud vám nevyjde vstříc, tak se přehlásíte k jinému. Hlavně nepolevte. My jsme odolávali do osmého měsíce. Držím pěstě 🙂