Očkování rotarix a synflorix. Jaký máte názor?

kattarina27
19. dub 2012

Zdravím všechny maminky. Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na očkování rotarix a synflorix. Mám 6 týdenní dcerku a paní doktorka mi nabídla toto očkování. Musím se rozhodnout co nejdřív a nejsem si jistá, nebo spíš nevím, jestli ji mám nebo nemám nechat očkovat. Na jednu stranu mám strach, že když to nedám, tak mi může onemocnět, ale na druhou stranu se mi to zdá zbytečné. Nechci malou zatěžovat očkováním více, než je nutné. Mohly by jste mi poradit, nebo alespoň napsat váš názor, nebo zkušenosti? Děkuji moc Katka

diviska
19. dub 2012

@kattarina27 ahoj, máme o očkování diskuzi "mám strach očkovat, mám strach neočkovat"

jinak za mě - já neočkuji! Mám 8mi měsíční holčičku a zatím odkládám i povinné, budem ho očkovat až v roce a to ještě né hexu, ale rozloženě. Vím, že tyhle rotarixi a synflorixi se dávají společně s hexou a to mi přijde že by mělo být "trestné" ale je to můlj názor, určitě mě tu mnoho maminek zase bude "kamenovat"

elana
19. dub 2012

Rotarix jsem dala, Prevenar (alternativa k Synflorixu) taky...ale NE současně s Hexou, to je dobrý ohlídat.

favofrenki
19. dub 2012

@elana Ahoj můžu se zeptat proč by se nemělo očkovat současně s hexou?? Také mám 6ti týdenního syna a příští týden jdeme k dr. Jsem z těch očkování zmatená.Nechci riskovat že mi onemocní ale zároveň se bojím abych mu očkováním Rotarix a synflorix neuškodila. Díky

takyja
19. dub 2012

@favofrenki Zvyšuje to riziko nežádoucích reakcí... a znásobuje je to, pokud se dostaví... je na to už spousta článků, přesto spousta doktorů dává tyto vakcíny dohromady (protože to příbalový leták připouští). Zejména pokud nevíš, jak tvé dítě bude vůbec očkování snášet, je současné očkování hexou a prevenarem zbytečné riziko...

xvitk101
19. dub 2012

@kattarina27 My jsme očkovat nechali. Samozřejmě jsme malého nechali naočkovat, když byl zcela zdravý a po očkování jsme ho pozorovali, jestli je vše ok. Neměl žádné nežádoucí účinky.
Zrovna včera jsem četla článek, kolik bylo hlášeno nežádoucích účinků. To procento je vážně malé. Koukněte sem, ale je to pro odbornou veřejnost. http://www.sukl.cz/sukl/informacni-zpravodaj-ne... Navíc nám to doporučilo několik lékařů.

gazelka02
19. dub 2012

nechaly jsme očkovat synflorixem a v pohodě

olusenka
19. dub 2012

U nás doktor ani Rotarix nenabízí. Prý je zbytečně drahý a jsou lepší věci. Distributoři a výrobci to v reklamě prý až moc vychválí. On dává vybrat mezi Synflorixem a Prevenarem13. Takže my se rozhodli pro Prevenar13. Miminko dostane první dávku příští týden spolu s jiným povinným očkováním. Jedno očkování hexavakcínou už má za sebou.

blondynka400
19. dub 2012

Nenechala ani jedním. Jsou to komerční očkování pro zdravé dítě absolutně zbytečné.

nikes
20. dub 2012

Tak těm procentům - nežádoucí účinky se nedá moc věřit, protože spoustu doktorů ani rodičů vedlejší příznaky vůbec nenahlásí, protože si to s očkováním třeba ani nespojuje. Nenechala b ych nic nepovinného očkovat, protože už tak dostane tělíčko dost zabrat povinnými vakcínami. Nedávno jsem o tom viděla dokument a ten mě v tom ještě více utvrdil

micka1
20. dub 2012

Já jsem nechala očkovat obě děti prevenarem. Honzík byl očkovaný prevenrem až od 1 roku. Nechtěla jsem prevenar vůbec dávát, ale do roku byl neustále nemocný a 7* měl zápal plic tak jsem se rozhodla že očkování dám. Od té doby co je naočkování tak máme od zápalu plic pokoj. U Míši už jsem neváhala a začala očkovat v 8 týdnech. Dostává to zároveň s hexa. Reaguje na to úplně v pohodě. Rotarix nám dr ani nenabídla.

slundo
20. dub 2012

Mám skvělou doktorku a tak jsem se s ní o očkování radila...řekla mi toto - Synflorix je dobrý dát, jelikož pneumokokové infekce mohou být život ohrožující , kdežto s rotaviry se tělíčko vyrovná a v našich podmínkách jsou tyto infekce dobře zvladatelné. Takže jsme dali hexu a synflorix 🙂

petrakm
28. dub 2012

@kattarina27
Ahoj ,hodne jsem zvažovala očkováni,syn byl
Do 11mes na ATB..nakonec jsem
Ve 13mesicich dala prevenar(ale ma místo 4 jen 2 dávky),a to z důvodu ze všechny me kamarádky lékařky očkovat daly(synflorex nebo prevenar..)coz mne dost nahlodalo,zvlášť kdyz ony by právě mely znat rizika,co teprve laicka verejnost..:-/ale rotarix ne ,to si nemyslím,ze je zapotrebi

bohuli
6. kvě 2012

Já dala naočkovat jen to povinné. Rotaviry kojeným dětem takřka nehrozí, já kojila jen částečně a dostala virózu po které jsem skončila na pohotovosti a malá nic nechytla. Pneumokoky už jsou větší oříšek, ale 3 pediatričky nezávisle na sobě mi to nedoporučily, navíc myslim, že i hexa je dost zatěžující pro vyvíjející se imunitní systém a o přídatných látkách ve vakcinách ani nemluvě ( hliník, atd.) - doporučuju přečíst Dobu jedovou. A mimo všechno se mi nelíbí jak je v tomto státě vedená kampaň pro rodiče laiky - myslím tím tu černobílou reklamu s prázdnou postýlkou a kapačkou, je to hnus. Proč nikdo neřekne rodičům, že pneumokoků co můžou vyvolat onemocnění je daleko víc než těch co jsou ve vakcíně. Žádná vakcína zdraví nezaručí! Podle mne by měli být rodiče lépe informováni, přínosy jsou takové, nevýhody makové a rozhodni se! Ale stavět to na strachu se mi nelíbí.

petraprostejov
6. kvě 2012

Jsem taky pro očkování jen toho povinného...

petraprostejov
6. kvě 2012

@diviska Ahoj, je nějaká alternativa za hexavakcínu? Četla jsem článek psaný lékařem, jmenoval se něco jako: "Své děti očkovat nenechám". Myslím vyšel už loni nebo kdy, každopádně ten doktor psal, že si objednával bivakcínu z Rakouska, protože tady alternativu nenašel...

diviska
7. kvě 2012

@petraprostejov ahoj, ano v tom článku psal o vakcíně která je jen na záškrt a tetanus - hodně maminek by jí tu chtělo, ale bohužel se musí objednávat a pediatři jí pak ale nechtějí aplikovat. Pokud seženeš osvíceného pediatra, máš vyhráno. Já osobně volím alespoň infanrix HIB, je tam tetanus, záškrt, černý kašel a hemofilus. Vakcína se platí, aplikace je zdarma - stojí kolem 1000 kč.

petraprostejov
13. kvě 2012

@diviska Díky za info. Jsem momentálně v zahraničí a do 2 let věku miminka budu, tak uvidím, co tu s doktorkou vymyslím.
Našla jsem web: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/PRAV... - ten pán tam radí i individuálně, vypadá docela rozuný. U jednotlivých povinných očkování, když je rozklikneš, je informace, jaké vakcíny se dají sehnat 🙂

jennyska
17. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Očkování dětí a protože Vy s ním máte už nějaké zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě prochází očkovacím obdobím se svými dětmi a nebo je teprve čeká, popř. se rozhodují mezi různými vakcínami, povinnými a nepovinnými atd. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

ajurka
20. dub 2014

@elana chci se zeptat tím hexa myslíte Infanrix hexa Hexacima (záškrt, tetanus, černý kašel, atd.), že se nemá dávat dohromady se synflorixem?

kajalka
20. dub 2014

@ajurka Ano, infanrix hexa, či nově hexacima by se neměla aplikovat součastně s žádným jiným očkováním. Tuším, že vakcinační centra mají již tuto praxi zakázanou, bohužel pediatři si vesele aplikují 2 i 3 vakcíny naráz.

ajurka
20. dub 2014

@kajalka děkuji

krystalka
20. dub 2014

@kattarina27 - neočkovali jsme ani jedno, má jen to povinné očkování (hexavakcína a MMR), my dokonce už nemáme ani TBC, protože v porodnici jsme ho odložili a než jsme to doočkovali, tak to přestalo být povinné... Imunitu má syn jak se zdá dobrou, teď mu bylo 6 let a doteď měl jednu angínu a neštovice, jinak sem tam běžná rýma, do školky chodí druhým rokem...do budoucna možná uvažuji o klíšťovce, býváme hodně venku, ale zatím měl za celý svůj život na sobě jen jedno klíště...a já ho dokonce neměla nikdy...tak ještě nevím....

elana
20. dub 2014

@ajurka tak, @kajalka odpověděla za mě. Vakcíny nemíchat, i tak je to na to tělíčko dost 😝

barbucha84
8. srp 2014

Mám 5 měsíční dcerku,naše doktorka je skvělá,dá vám na výběr,zda chcete hexa se synflorixem současně,ale zároveň vás upozorní,že raději dává první hexa a pak jak dítě na hexa reaguje dá buď obě najednou nebo zvlášť.My měli hexa průběh krásný-bez teplot,bez pláče,jen větší únava.Hexa se synflorixem,naše 2. očkování taky dobré-bez pláče,v pohodě,jen jednu noc měla 38,ale to prospala.Jsem pro očkování a to z toho důvodu, v jakém světě plný nemocí žijeme,proto CHCI svoje dítě chránit.Na TBC jdeme v půl roce,nenechám nic náhodě.

alcar
8. srp 2014

My mame ockovaci plan nasledovny. Prvni ocko hexou ci pediacelem v pul roce, dalsi davky vzdy s odstupem pul roku. Prevenar az ve dvou letech, pred nastupem do skolky, kdy staci uz jen jedna davka. Ockovat ano, ale vseho s mirou a ne ze bude dr. ockovat kazdy mesic od 6 tydnu dvema a vice vakcinama. 😝 To je zahul.

kammuska
19. říj 2014

Já ted nechávala malou očkovat první dávkou rotarixu, je to už 4. den a malá je podrážděná, nespinká, má hrozné bolesti bříška a nevíme jak jí utišit a pomoct :( takže se už ted budu rozmýšlet, jesstli jí vůbc dávat něco navíc

joel01
8. lis 2014

Ahoj no ja sem nechala dcerku naočkovat sinflorixem dostala už dvě davky ale tu třeti a celkově jake koliv očkovani mame zakazano od neuroložky. Mala ma zhruba sedm a pul měsice a už měsíc bojujeme protože diky tomu očkovani chytla epilepsii ma velmi časte zachvaty ted jsme leželi na tři tydny v nemocnici kde musela podstoupit 24 hodinove video eeg. kdybych mohla vratit čas tak bych malou nenechala očkovat a měla bych doma zdravou holčičku. Misto toho mam doma holčičku ktera je moji vinou nemocna malo co ma epi tak ještě ji ta nemoc zpusobuje že ma pravou polovinu těla slabši takže mi neleze neplazi se a ani nemumi sedět ☹ ☹ ☹ ☹

ivular
8. lis 2014

@joel01 Moc mě mrzí, co prožíváte ☹ Já jsem synovi v naprosté neznalosti taktéž nechala píchnout hexu a prevenar současně a nikdy si to neodpustím ☹ Taktéž mu vypukly neurologické potíže a když jsem následně začala studovat o očkování víc, zděsila jsem se. Přitom, když to někde řeknu, tak jsem považovaná za extrémní alternativní fanatičku. Jenže to není o fanatismu, to je o naprosto triviálních poznatcích!
Držím pěsti, aby se s tím Vaše malá dokázala co nejstatečněji poprat, aby byla schopná ten hliník a ostatní svinstva z nervového systému vyloučit z těla ven!

berusinecka
8. lis 2014

@joel01 Ahojky, to mě moc mrzí, že měla na to reakci. Nevím jestli jsi s malou byla u homeopatky, ale zkus se nějaké zeptat. Vím že dokáží pomoci. My jsme při očkování dávali na doporučení PHOSPHORUS 15CH a THUYA 9CH a to od očkování deset dní. Ale je pravda že jsme začínali na naši žádost až v osmém měsíci a máme schéma 2+1. Držím pěstičky. Určitě se s nějakou homeopatkou poraďte. Třeba vám to pomůže

miferkas
8. lis 2014

@berusinecka Ahoj, můžu se zeptat co znamená schéma 2+1?? Já teď mám s 3měsíční dcerou před sebou první očkování a moc se mi do toho nechce.Přijde mi to hrozně brzo, ale pediatr mi neporadí.Spíš naopak.