Očkování spalničky-zarděnky-příušnice - do kdy posunout?

eyael
26. únor 2013

Potřebuji poradit - do jakého věku dítěte se nejdál dá posunout očkování na MMR? Dcerka nedonošená o 6 týdnů, hypotonie a další diagnozy na neuru, cvičily jsme vojtovku, rehábka a pod, dalo nám to oběma dost zabrat. Teď v roce na KO už byla ok bez potřeby docházení. Taky má ABKM, celkově spíš neprospívá, málo roste (cm) a váhově je spíš také na spodní hranici. Z očkování zatím měla jen hexu a prevenar ze zdravotní indikace z neura (ještě nám zbývá poslední dávka). Chtěla bych jí tohle dost náročné očko posunout co nejdál až bude zralejší, mudra nás samozřejmě nápadně-nenápadně tlačí aby to bylo podle jejího schématu, už s hexou a prevenarem jsme vybočovali a to bylo "keců". I když se tedy tváří, že respektuje naše rozhodnutí, ale dost nesouhlasí. Dceři je teď cca 14měsíců. Jinak podotýkám, že o tom očkovat vůbec neuvažuju, spíš jen o tom kdy...

katyxq
26. únor 2013

@eyael tohle očkování nemá nikde stanovenou horní hranici (pouze dolní, že lze očkovat od 15 měsíců) - čili jde naprosto legálně a bez možnosti postihu (pokuty) odsouvat, odsouvat a odsouvat ...Na neurčito 😉, nedávala bych dřǐv než ve dvou letech, no, za nás to byly běžné dětské choroby, žádný postrach lidstva.

petja
26. únor 2013

jestli dáme,tak až před nástupem do školky

eyael
autor
26. únor 2013

@katyxq budu u mudry mlžit co to jde 😉 Opravdu si to nemusí rodiče hradit sami nebo něco podobného zákeřného, když tohle očkování posouvají? Navíc nikdy bych si neodpustila, kdyby se jí cokoliv po očkování stalo, když můžeme počkat.
hrozně ráda bych se s očkováním dostala do speciálního centra, aby se o něj moje mudra vůbec nestarala. Ale nevím kde hledat nebo jak se vůbec k něčemu takovému probojovat, nevíš o tom něco? Ideálně v dostupnosti Praha 4.

mmch, trochu off topic - prevenar máme ze zdravotní indikace vloni zdarma, s posunutím vzhledem ke zdrav. problémům. Letos zdr. poj. přišla s tím, že si máme poslední dávku uhradit, protože jsme nedodrželi jejich schéma jednotlivých dávek v určitých měsících věku dítěte. Ale my to máme posunuté právě kvůli zdrav. problémům a tohle očko indikované právě kvůli zdrav. problémům. By se z nich člověk pos.al, pardon ☹

eyael
autor
26. únor 2013

@petja a jaký máte důvod? a jak se na to tváří váš pediatr?

vbrnka
26. únor 2013

jj mozes posuvat do aleluja, je len spodna hranica ;)

vbrnka
26. únor 2013

@eyael jedine o com viem je ockovacie centrum motol, maju tam natresk ale myslim ze su podla mna vas by podla popisu mali vziat ..

petja
26. únor 2013

@eyael všechno očkování máme posunuté,protože mám rozumnou doktorku a sama se o problematiku zajímám,tudíž odklad je na místě.imunita zraje a zatěžuji ji co nejméně,co to půjde...jinak odvolat se lze na to že není stanovena věková hranice do kdy,takže tak....

eyael
autor
26. únor 2013

holky díky za vaše odpovědi, jsem hned trochu klidnější. Protože mám rodičák jen na 2 roky a malá bude muset do jeslí, budeme určitě před druhým rokem, jinak by ji tam nevzali. Ale po letních prázdninách bohatě stačí, ne? Je narozená v prosinci...

Jen mě tak napadá - nebály byste se s takovým neočkovaným dítětem vyjet v létě do zahraničí? Konkrétně Chorvatsko k moři?

eyael
autor
26. únor 2013

mmch, @petja mrkla jsem na profil a roční skóre vaší holčičky je úžasné! Naše malá měla 9040g a 74cm ☹

eyael
autor
26. únor 2013

@vbrnka díky za tip, popátrám

petja
27. únor 2013

@eyael chce to prostudovat ty nemoci na které se očkuje,s těma se dá normálně zabojovat,třeba homeopatiky
jj.malá je dlouhán,dokonce delší,než obě děti v jejim věku 😅

jajkaz
27. únor 2013

Přidám podotázečku, prosím, jak je to s přeočkováním? Malá má první naočkovanou v červnu 2012, ale čím víc čtu, tím víc se bojím druhé dávky. Někde jsem četla, že do 10 měsíců, někde do roka. A pro přijetí do školky musí být očkovány obě dávky? Díky.

maky4
27. únor 2013

@jajkaz http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm Níž na té stránce je citace vyhlášky, nejde to ale překopírovat.
Záleží na školce. U nás mudra píše, že dítě je řádně očkováno. Posumn by podle mě vadit neměl.

jajkaz
27. únor 2013

@maky4 děkuji 😉 Nás teď nejspíš čekají neštovice. Byli u nás v neděli na návštěvě známí s dětmi a hned druhý den zjistili, že se malý osypal neštovicemi. Tak jsme jasní. Snad to v pohodě zvládneme. Myslím si, že i toto by mohl být argument pro posunutí přeočkování.

kettynka1234
1. bře 2013

Ahojky, my podepsali papír s nesouhlasem očkovat MMR. Ale prý kdyby jsme si to rozmysleli, stačí podepsat jiný papír a očkovat. Ale nehodlám očkovat!

pulsatilka
1. bře 2013

@eyael mam dcerka narodena 36 tt s DMO (mentalne OK 🙂 ) ockovana v 11 mesiaci a dostala jen jednu davku preockovat sme nedali...a detska do toho isla velmi opatrne, az ked neurolog schvalil....do skolky sme dostali potvrdenie, ze mame vsetky ockovania...inak nasa pediatricka spominala spec. centrum pre ockovanie v Motole

elu
1. bře 2013

@eyael to mě příjde jako dostačující to vaše roční skére..to bych neříkala, že neprospívá 🙂))

eficenka
1. bře 2013

@eyael
klidně až na 99 let 🙂 dle vyhlášky není horní hranice...