Očkování spalničky, zarděnky, příušnice. Reakce

moninka
27. črc 2011

Ahojky, dneska jsem byla s dcerou na tomto očkování a říkali mi, že reakce bude za 5-10 dní.
Ale máme jet za 9 dní pryč, jen tady v republice, tak nevím jestli to riskovat, pokud se dostaví reakce ☹ Jak na tom byly vaše děti s reakcí a jak dlouho trvala?

Díky 🙂

dilemma
27. črc 2011

maly byl uplne v pohode🙂 teda mel den zvysenou teplotu ale druhy den byl uplne fit muze se stat ze bude i trosku protivnoucky nez byva ale kazde dite to snadi jinak🙂

jajinka27
27. črc 2011

reakce dokonce dle některých doktorů může být i za 14 dnů, syn měl asi po 10 dnech jeden den horečku, nic víc

moninka
autor
27. črc 2011

@dilemma a kdy se mu reakce objevila, za jak dlouho po očku?

moninka
autor
27. črc 2011

no tak to cestování v autě s horečkou asi není nejlepší nápad, jestli reakce dorazí 10. den ☹

smardik
27. črc 2011

starší syn byl úplně v pohodě, mladšímu se 8den objevila večer teplota, měl ji celou noc a pak ještě dopoledne a dobré

dilemma
27. črc 2011

no zhruba 5az 6 den po ockovani to bylo🙂

dejna02
27. črc 2011

My jsme byli úplně bez reakce, teď jsme byli na přeočkování, tak jsem taky zvědavá 🙂

luthien.k
27. črc 2011

@moninka , minimálně 14 dní před dovčou to určitě neplánuj, tohle očkování má čas, nemusí ho mít hned po uk. 15. měsíci, ale klidně o dost později, náš starší ho ještě nemá 😉

moninka
autor
27. črc 2011

@luthien.k díky, ale my už jsme naočkovaní ☹ kdybych to věděla, tak jí nechám naočkovat později...

marketa137
28. črc 2011

@moninka je divný že se tě nezeptala jestli nějam jedete. někdo nemá nic ale je to první živá vakcína takže jsou i horečky kolem 40 několik dní 😒 Reakce je většinou po tom týdnu tak uvidíš a je teda blbý že to vyjde akorát na tu dovolenou 😒

luthien.k
28. črc 2011

@moninka , tak držím palce, ať reakce není (být nemusí 😉)

babulinkab
28. črc 2011

syn měl asi po 10dnech dva dny horečky, s dcerou mě to teprve čeká

moninka
autor
29. črc 2011

@marketa137 Market je to blbé, já o tom nevěděla, přemýšlím, pokud by neměla teploty, jestli bychom mohli jet s tou vyrážkou...

marketa137
29. črc 2011

@moninka s vyrážkou jo, ta nesvědí jen bych se vyhla sluníčku ale ty teploty jsou kolikrát i dost vysoký 😒 , ale třeba bud ebez teplot nebo eden den zvýšenou ale než pojedete tak už by reakci mít mohla tak uvidíš. Divim se že se před očkovánim doktorka neptala jestli nemáte v plánu někam ject 😒

aevka
29. črc 2011

@moninka naše malá měla reakci od 5.dne - horečku přes 39, a trvalo to 6 dní, takže žádná radost, to by na cestování fakt nebylo. Doktoři si sice nejdřív mysleli, že se nám do toho napletla 6.dětská nemoc, ale protože se neosypala, bylo nám řečeno, že je to právě reace na to očkování.

moninka
autor
1. srp 2011

@marketa137 hm, jen se mě ptali, jestli je zdravá...dneska to je 6.den a prozatím nic, tuk ťuk 🙂
už v roce ji měli píchnout další dávku synflorixu myslím s hexou, ale odložilo se to, měli jí to píchnout teď a zas to posunul na rok a půl a prý jí radši teď píchne tohle, nechápu, přitom v mém okol í co jsem se ptala se spíš tohle očkování oddaluje

marketa137
1. srp 2011

@moninka to taky newchápu. Ono je danné že nejdřív v 15 m ale já to odsunula na dýl a právě dneska jdu pro recept na vakcinu a přeobjednam nás 😉 . S tímhle očkovánim fakt neni kam spěchat a divim se že se nezeptal jestli někam nejedete na dovolenou 😒 . reakce je 5-12 den po očkování tak snad se Vám to vyhne 😉

moninka
autor
1. srp 2011

@marketa137 nás naočkoval, když Naty měla 15 měsíců a 12 dní
já se na tohle očkování ještě ani do knížky nedívala, protože jsem šla na jistotu , že jdem pro synflorix, kdybych to udělala, protože jsem o něm nic nevěděla, mohla jsem to taky odsunout

marketa137
1. srp 2011

@moninka 😒 tohle já už právě řešila v roce protože pak taky v 15m že máme očko ale byla to právě hexa a synflorix a dneska jsme se objednali na 10. srpna 😉

moninka
autor
1. srp 2011

@marketa137 tak snad to zvládnete dobře 🙂 já se modlím, ať to je ok a můžem jet 🙂

jaru30
1. srp 2011

Ahoj všem 🙂
můžu se jen pozeptat?
@luthien.k @marketa137 jak se vám to podařilo, že jste odsunuli očkování? já bych tohle chtěla taky posunout až po 2 roce. Právě kvůli tomu, že na to často bývají blbé reakce. A že čím je to dítko starší, tím lepší. I jsem to říkala sestřičce, když jsem ji tuhle potkala na ulici a ona že nee, že to nejde. Že pravidelně posílá hlášení "těm nahoru" a pak by bylo zle 😠

luthien.k
1. srp 2011

@jaru30 , nebavit se o tom se sestřičkou, ale s doktorkou a trvat si na svém - nemůžou Tě do toho nutit, u tohoto očkování je stanovena pouze spodní hranice, odkdy se může očkovat, ne ta horní. Kdyby nebyla s pediatrem řeč, tak ho klidně změnit.
Já mám rozumnou doktorku, pro ní to nebyl vůbec problém a i teď po dvou letech mi říkala, že je na to čas (Tobík má atopický ekzém, zrovna trochu aktivovaný, takže nikam nespěcháme).

marketa137
1. srp 2011

@jaru30 já napřed řekla že jsem se domlouvala tim že byl nedonošený ale klidně až budete mít termín na očko tak pár dní před zavolat že má teploty od zubů a přeobjednat, pak jedete na dovču atd a pokud se s doktorkou dá mluvit tak to říct na férovku 😉

@moninka snad jo nebo jen mírně zvýšenou teplotou jeden den 😉

moninka
autor
4. srp 2011

Co myslíte? Když mám pocit, že začíná stoupat teplota, ale ještě to není nad 38, je dobré dát nurofen nebo panadol, abych to utlumila v začátku? V noci totiž máme odjet ☹

luthien.k
4. srp 2011

@moninka , nemá se to tlumit, kvůli tvorbě protilátek, a to cca do 38,5...

takyja
9. srp 2011

@moninka Tady na to máš velikánskou diskuzi: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/reakce-n...

Jinak u nás reakce začala ještě ten den a v té nejhorší podobě probíhala 3 týdny (horečky, noční buzení a pláč, neutišitelné záchvaty, vyrážka, ...) v mírnější podobě tak ještě další 2-3 týdny. Taky jsme jeli na dovču (3 týdny po očko) a už bych to neudělala alespoň né s mým dítětem, které má na očko blbé reakce.

Každopádně hodně štěstí. 🙂

PS: abys nemyslela, že moralizuji - sama jsem si ťukala na hlavu, když mi říkali, že 3 týdny rozestup mezi očko a dovolenou je málo, teď už to vidím jinak. Snad jste ok. 🙂

moninka
autor
2. zář 2011

Tak abych tuto diskuzi ukončila 🙂 Přijeli jsme na dovolenou , Naty byla ok, druhý den ráno měla teploty kolem 39, ale čípek vždy srazil , v noci už byla bez teplot. Takže jsme měli teplotu jen jeden den a bez vyrážky 🙂 😉