Očkování Synflorixem. Je několik druhů?

bettyx
24. únor 2011

Zdravím všechny a prosím o radu...
Mám dvouletého syna a rozhodli jsme se ho nechat naočkovat proti pnemokukům a pediatr nám doporučil synflorix, který aplikoval a šestém a v sedmém měsíci... to ještě nebylo hrazené pojišťovnou.. teď má dostat poslední, třetí dávku, ale již má být vakcína hrazená... za každou jsme platili 1790,- a tu poslední jsme doufali že platit nebudeme, ale spletli jsme se!!!! Lékárnice nám řekla že je synflorix hrazený pojišťovnou, pak je zase takový na který je sleva 500 a je ještě jeden který se doplácí plně a je zrovna nejdražší.. a právě ten nám ten náš doktor napsal, takže jsme dnes v lékárně nechali 1995,-!!!!!
Zajímalo by mě, jestli jsou různé druhy toho synflorixu a my měli tu "smůlu" že nám Dr. psal zrovna ten nejdražší a musíme dobrat zrovna ten, nebo jestli je rozdíl jen ve výrobci a tím pádem náš Dr dostal třeba notebook jako pozornost za to že bude předepisovat tu nejdražší formu a podporovat jejich prodej!!!
Dosti nás to tedy vytočilo a fakt nevíme co si o tom myslet -když je to hrazené pojišťovnou proč mám dávat 2000 za mateřský o výši 3800????!!!! .. našeho Dr jsme pochopitelně nezastihli, ale chceme vědět jestli nejsou různé druhy abychom pak nebyli za blbce až se ho zeptáme na důvod proč nám napsal vakcínu která se plně platí, když moh napsat jinou zcela zdarma, nebo levnější...
Pochopitelně bychom ji koupili -taky ji máme hezky v ledničce, ale chceme být chytřejší až na nás zkusí nějaký rozumy a bude si řikat že když nejsme doktoři tak tomu nerozumíme...
Moc děkujeme

fiallinka
24. únor 2011

@bettyx no, já bych řekla, že je problém jinde - já jsem syna nechala očkovat prenarem na jaře 2009, platili jsme celkem tři dávky po cca 2000,- Kč (je to podobné očkování - proti pneumokokům). ALe potom začal platit nový zákon, podle kterého očkování proti pneumokokům sice není povinné, ale hradí ho pojišťovna, ale jen tehdy, pokud se u dítěte začne s očkováním cca do půl roku věku, no a nevztahuje se to na děti, které už byly naočkovány předtím (čili na další dávky). T.j. pokud jsi to očkování jednou dítěti dala dobrovolně, i teď to už doplatíš sama... Druhé dítko teď už můžu očkovat zadarmo...

T.j. myslím, že vůbec není problém v doktorovi, ale v tom, že zákon stanovil hranici a do té jste se nevešli (stejně jako my, bohužel)...

bettyx
autor
24. únor 2011

@fiallinka aha! no tak to je taky sranda.... to už nevim co si mám o našem státě myslet.. hlavně že peníze sebrali všem maminám bez jakýhokoliv ohledu.. no teda vakcína nás tim docela vyždímala.. manželovi teď snížili plat o 2500 a přestali připlácet za víkendy, takže je to zábava.. jako i tak trochu každý měsíc ušetříme, ale nic moc a do toho se nám nějak záhadně podařilo další miminko, takže to bude zábava.. chtěla jsem jít ještě na vysokou školu, ale asi půjdu na jaře tak akorát na brigádu... No, tak nám to snad taky vyjde alespoň u druhého potomka.. moc děkuju za info 😉

ferinka
24. únor 2011

To je nějak moc ne??? My taky měli první 2 dávky za těch cca 1.700,- a z toho nám vždycky Metalka vrátila 1.000,-, před týdnem jsme byli na poslední a platili jsme 950,- 😕 Jestli něco pojišťovna zase proplatí ještě nevím 😉

bettyx
autor
24. únor 2011

@ferinka no to je to čemu moc nerozumim... ale fiallinka bude mít asi pravdu... my jsme u VZP a teda mi zatím dělá celý můj život jenom problémy jen co je pravda a tohle asi nebude vyjímka.. ale vážně.. první dvě jsme platili 1790,- a dnes manžel vyzvedl poslední dávku a skoro neměl peníze na cestu z práce domů -měl štěstí že měl ulitou padesátku mimo!! (-máme oba limit na kartách kvůli zlodějům -radši přijdem jen o něco než o všechno... ) prostě teď platil těch 1995,- a i ta lékárnice se ho ptala co máme za doktora že nám napsal tu nejdražší vakcínu, že prej ji snad už nikdo nepředepisuje.. proto se ptám jestli je těch výrobců, nebo druhů víc, nebo teda jestli opravdu je to vymyšlený tak dobře že ti který to očkovali dobrovolně, to ještě dobrovolně zaplatí -nic jinýho jim ani nezbyde, že....

bettyx
autor
24. únor 2011

@ferinka no a divný.. naše známá má holčičku, která je o rok starší jak náš Štěpánek a my se jí ptali jestli to nechala malé očkovat a řikala že ano, že teda je to dost drahý a že za poslední u třetí vakcínu ještě museli kapánek přitlačit... takže se to vyplnilo.. ale proč už to nehradí teda pojišťovna všem??? hlavně že nám všem, jak už jsem psala, sebrali peníze! alespoň na ty vakcíny mohli brát ohled..

matusaci
24. únor 2011

coze ono se plati od kdy?ja jeste vloni nic neplatila plati se jen prevenar 13 co mi doktorka rikala.malej je pojisteny u vzp...ted nekdy by mel mit snad dalsi davku tak uvidime

bettyx
autor
24. únor 2011

@matusaci nééééé.. 😎 ... nechci šířit paniku.. právě by se to platit nemělo i nám to řikala lékárnice že je taková která se naplatí, taková která má slevu 500 a taková kterou už snad nikdo nepředepisuje a ta je teda drahá.. a zhrozila se když viděla že nám dr napsal právě tu drahou... vypadlo z ní že prý co to máme za doktora který nám napíše tu nejdražší..

bettyx
autor
24. únor 2011

jinak my byli na očkování v 6. měsíci, v 7. měsíci a poslední máme dostat teď po dovršení druhého roku

fiallinka
25. únor 2011

Holky, znova: až od roku 2010 je očkování plně hrazeno, doplácí se jen za lepší Prevenar 13. Ale holt my, co máme starší děti máme smůlu, protože se to na ně ještě nevztahovalo, s tím se nedá nic dělat... ten zákon se nějak nastavit musel a buďme rádi spíš za to, že to vůbec zadarmo te´d je. Betty, nejlíp asi bude nechat si to vysvětlit od svého doktora.

Tady něco o tom: Od ledna 2010 lze proti pneumokokům nechat zdarma očkovat děti narozené po 1. srpnu 2009. Od 1.1.2010 je toto očkování plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění těm dětem, u kterých je očkování zahájeno mezi 3. a 5. měsícem věku a pokud jsou 3 dávky základního schématu aplikovány do 7. měsíce věku. 4. dávka následuje v průběhu druhého roku věku dítěte. Toto očkování je nepovinné.

bettyx
autor
25. únor 2011

@fiallinka to je přesně ono... a věřim tomu, ale proč ta lékárnice byla taková překvapená???
Jinak že to museli nějak nastavit.. to výši mateřský taky.. když ji sebrali všem, tak by tohle taky mohli platit všem bez ohledu na datum narození... teď to pro nás byla teda vážně pálka... ještěže je únor kratší měsíc...

ferinka
25. únor 2011

@fiallinka Jj já vím, že to mají hrazené jen děti narozené po srpnu jen je mi prostě divné,proč my platili necelý litr za tu poslední a Bettyx skoro dva litry,obě synflorix 🙄

fiallinka
25. únor 2011

@ferinka já ti nevím, ale asi před rokem jsem platila v jedné lékarně asi 500 míň, lékárna jich nakoupila moc a měli je v "akci", ale to asi nebude ono 🙂.

jajinka27
25. únor 2011

já měla 2 dávky za levnější cenu, páč na ně byla nějaká akce a poslední za plnou pálku, takže tak

vendulka
25. únor 2011

mně se zdá, že je to hrazené jen pro děti narozené loni v srpnu a dál??nebo tak nějak, ne pro všechny je to zadarmo, my taky paltili a nevím jestli ne 4 dávky bo jsem začali brzo aby bylo co nejvíce toho očkování a jedna nás teda vyšla na cca 1400,- a mám za to, že jedna z nich dokonce 900,- bo to bylo nějak v akci

bettyx
autor
25. únor 2011

NO tak je vodět že je to všude jinde.. my teda nakupujeme v lékárně na Ruzyňském letišti.. je to nejblížší lékárna od nás a nejlíp zásobovaná a ceny má stejné jako na Praze 5... takže tím že sídlí v hale na letišti ta cena nebude... nevím.. ona ná lékárnice řekla že prostě jsou ty vykcíny tři.. ale to už jem psala dvakrát.. Jako dost jsme na to koukali , ale co můžeme dělat.. je asný že jsme ji koupili a že ji malej dostane, ale jsme v šoku... ta cena je hrozná...

petula_t
25. únor 2011

@bettyx synflorix je jen jeden a v lekárně pokuď si ho rodiče sami hradí -stojí teď tolikhttp://www.docsimon.cz/zbozi/synflorix-inj-1x-0... v ceně jednotlivých lekáren by neměl být nějak dramatický 😝

bettyx
autor
25. únor 2011

@petula_t No, tak to nevím.. prostě ta lékárnice nám řekla že nám napsal tu nejdražší variantu, tak si záleží pak na výrobci.. je jasný že složení je stejný, ale paralen má taky víc výrobců... nevim.. prostě jsme platili 1995,- a první dvě každou 1790,- a jednu jsme brali na letišti a druhou myslím na Zličíně... a cena byla stejná... prostě to nechápu.. ale myslím že fiallinka má pravdu... a hradí ho pojišťovna, ale jak píše fiallinka -dětem od srpna 2009...

k.ate
25. únor 2011

@bettyx ale synflorix je přímo značka, jsou jen dva výrobci téhle vakcíny, jedna firma vyrábí synflorixa a druhá prevenar... 😉 i když obě ty vakcíny jsou v podstatě proti tomu samýmu... A rozdíl v cenách v jednotlivejch lékárnách je velkej, my vždycky obíháme jak blbouni všechny lékárny, pokud to není bezpodmínečně potřebný mít to hned teď a ceny se na 100Kč položce liší klidně i o 50 korun, takže docela dost... 😉 a je to tak všude...
Ještě je taky fajn se podívat napřed na internetu, kolik to zhruba stojí a podle toho buď koupit nebo jít jinam...

petula_t
25. únor 2011

@bettyx právě před tím,než začal být synflorix hrazen státem dětem narozeným po 1.8.2009 byla ta cena okolo 1700-1800kč,ale teď se cena výrazně snížila a opravdu se pohybuje něco přes tisíc korun,jak jsem ti dávala odkaz na tu lekárnu-proto nechápu,jak jste teď mohli platit ještě více,než za ty první dvě 😠 a u synflorixu žádná dražší varianta opravdu neexistuje,prostě ta očkovací látka je jen jedna-její konkurence je prevenar 13 a ten je trochu dražší,ale ani ten určitě teď nestojí skoro 2tisíce 😅 obě tyto očkovací látky jsou proti pneumokokům 😉 tak opravdu nechápu proč jste platili takovou nehoráznou sumu-to tedy byla asi nějaká extra přirážka 😠 ☹

petula_t
25. únor 2011
petula_t
25. únor 2011
neu.sona
25. únor 2011

@bettyx A určitě to byl synflorix?? Nenapsala Ti Prevenar 13? Prý se to dá kombinovat. Ta cena by odpovídala.
My jsme naočkovaní Synflorixem. Všechny jsme si platili. První stála 1400,- druhá 1200,- a poslední 1090,-.
Žádný jiný synlforix není. Je jen synflorix a prevenar nebo prevenar 13. Takže Tě asi lékárna natáhla, nebo má Praha jinou cenu.
A to máme skoro stejně staré děti, takže cena a vše by mělo být stejné.
Jinak, jak tu někdo psal. Děti narozené v srpnu 2009 a dál to mají hrazené plně. Jinak pojištovny na to přispívaly do konce roku 2009, pokud se dítě nevešlo do té hranice od srpna a v roce 2010 přispívaly těm, které začaly očkování v roce 2009. Teď už se na tohle očkování od pojištovny nepřispívá. Teda, aspoň u Metal-Aliance. U jiných nevím.
Jinak ještě moje poznámka. Takové peníze bych za to nedala. Jsou to h.....! Na čem by ještě nechtěli vydělat,než na dětech.

bettyx
autor
25. únor 2011

@neu.sona jo, je to synflorix... náš Dr řek že je lepší že je na 13kmenů, ale tady čtu že na těch 13 je prevenar.. no jako síla... ten Dr mě začíná silně štvát... tomu doktorovi je 82let holky.. bez legrace -spousta místních mamin řiká že maj pocit že mu "šplouchá na maják" kolik už prej neodhalil nemocí a že radši s dětma jezdí rovnou na pohotovost i s chřipkou a k němu chodí jen na prevence...
a jako asi na tom něco bude -náš malej měl ňákej kampilobakter -vůbec nevím kde to sebral, ale všichni jsme jen brečeli -zmítal se mi křečema a bolestma a když se vykakal, tak to zasmrádlo celý barák! furt jenom plakal a nemoh spinkat no hrůza a on mu napsal ňáký silný ATB -no radši jsem zavolala sestřenici do nemocnice aby mi o tom vyzjistila víc od doktorů a volala mi zpátky ať mu to v žádnym případě nedávám že tak malým dětem to může způsobit selhání jater, nebo ledvin, tak jsme jeli na pohotovst, tam nám řekli totéž, ať mu to v žádnym případě nadáváme a když jsme mu to šli říct, tak byl naštvanej a stál si za tim aby to dostával! no nic jsme mu nedali... druhý den po vykakaní a týdnu bolestí a křečí měl v plíně krev a to už mu udělal výtěr a zjistil se tenhle bakter... dávali sjme kapky které dostal na pohotovosti a do týdne byl výtě negativní.. ale užili jsme si svoje..
Blbí pro nás je, že nejsme pojízdní -všude nás odvezla švagrová! takže bohužl, nemůžeme vyměnit doktora... nemůžu se s dětmi trmácet mhd když budou nemocné... ještě vyčkám jestli obec nepřijme jiného lékaře a když ne, tak si radši zaplatim taxika...

bettyx
autor
25. únor 2011

úplně jsem se teď zpětně rozčílila, tak si nevšímejte překlepů...
Jako on furt tvrdil že má kluk průjem a že se mu střídá se zácpou, ale tak v jeho letech a při jeho zkušenostech by ho ten výtěr mohl napadnout dřív když měl takové křeče, zvýšenou pohyblivost střev, jedno jeho pokadění bylo cítit ve druhém patře přes dveře a on řekne že má průjem... hlavně že má na razítku napsaný kolik nemá atestací a titulů..

bettyx
autor
25. únor 2011

a teď ještě tohle.... ta vakcína nás dorazila... asi zvýšili ceny, nebo nevim.t a lékárnice byla vážně v šoku, proč máme vakcínu kterou už snad nikdo nepředepisuje že je píšou zlevněný, nebo zdarma.. tak to fakt nechápu.. proto jsem vytvořila tuhle diskusi... abych zjistila víc... vážně nevím když má být jen jedna, jak můžou být tři různý ceny? když pominu teda fakt že někde ji můžou mít v akci... my ji vždycky museli objednat, že prej to neni moc populární...

petula_t
25. únor 2011

@bettyx nevím čemu se mohla lekárnice divit,protože v tomto musím bohužel vašeho Dr. bránit,jelikož symflorix je pouze jeden,nedá se napsat žádný zlevněný a už vůbec ne zdarma(ten si lékaři nakupují sami do ordinací),a ta cena by se nyní ve všech lekárnách měla pohybovat zhruba okolo těch 1000kč-samozřejmě každá lekárna má trochu jinou přirážku 😠 ale skoro tisícovku???to je fakt divný 😠 ☹

bettyx
autor
25. únor 2011

@petula_t no nevím... vážně to nechápu.. ale tak s tím už stejně nic neuděláme.. ale hodlám se ho na to přeptat -aby tak nedopadly další... ☹
tu cenu jsme si nevymysleli.. ani ta lékárnice -jak by mohla -maj všechno přes počítač a byla fakt vyšokovaná... nevím kolik je výrobců -jestli jeden nebo deset.. nevim co je pravdy na cenových rozdílech -je jasný že lékárna která objedná 50vakcín je může mít za nižší cenu než lékárna která si nechá poslat jednu na předpis, ale vim že očkování hradí pojišťovny a díky fiallince i vim pro které děti je to hrazené.. my do toho, jak už víme, nespadáme.. ale stejně ta cena je příšerná a ta lékárnice v tom asi má určitý přehled když řekne to co jsem tady už asi pětkrát zmínila...
Nechápu.. a doufám že pochopíme v pondělí až půjdem na aplikaci... 🙄

neu.sona
26. únor 2011

@bettyx a co takhle jezdit busem k doktorce nebo k doktorovi? nevím teda odkud přesně jsi, ale bus tam určitě jezdí. my máme doktora taky 16 km. a když není manža doma, tak jezdím busem. já vím, je to asi někdy otrava, ale je to lepší si vybrat dobrého doktora a být spokejenej. my máme fajn doktorku, ale taky mě jednou pořádně naštvala, ale to si asi nevybereš.

bettyx
autor
26. únor 2011

@neu.sona to nevybereš, to je fakt... ale tomuhle se daří poslední dobou až moc... a asi budu jezdit busem -co mi zbude... ale musim počkat -zrovna čekáme druhé miminko a prvnímu jsou týden dva roky a nechtěj mi ho brát do busu bez kočárku, takže to sama nezvládnu... prostě to zatím nechám na prevenci a s ostatním na pohotovost...
Ne že bych sineuměla říct o pomoc, to jako umim, ale za 1 tu jezdí spíš staříci a za 2 když někoho kdykoliv požádám, tak maj i kolem toho řeči, takže to nedělám ráda.... no, nedá se svítit.. takhle to dál nepůjde