Očkování TBC na ramínku. Stále se nehojí

usounek25
11. kvě 2009

Ahoj, můžete mi prosím napsat, jak dlouho trvalo u vašich miminek než se jim zahojilo očkování na TBC z porodnice?? Nám už budou za chvíli 4 měsíce a malej má na ramínku pořád stroupek. Krásně mu to několikrát vyhnisalo - na to mě dr. upozorňovala, že si to mám pohlídat, ale od té doby se mu vždy udělá stroupek, pak se jdeme koupat a stroupek odpadne a takhle furt dokola. Ani jsme zatím nedostali Hexu ve 3. měsíci, protože to ještě neměl pořádně zahojený. Používali jste třeba nějakou mast nebo jste to třeba před koupáním přelepovali náplastí, aby to nenavlhlo?? Já jsem potírala odvarem z heřmánku, ale jen do té doby než to řádně vyhnisalo, pak už mi to přišlo, jako blbost to natírat, protože ten stroupek vždy navlhl a třeba se i odloupl. Máme jít teď 19. na kontrolu a případné očkování, ale bohužel moc nevěřím tomu, že to bude mít úplně zahojený. Díky za každou radu 😉 .

zevina
11. kvě 2009

usounek, ve 3m jsme to měli taky zahnisané, dr. nás poslala na plicní, dostali jsme na potírání směs genciánky a lihu, jezdili na kontroly dokud kalmetizační sestra neposoudila, že jizvička je o.k. a může se zaočkovat 😉

shaula
11. kvě 2009

No já mám pocit, že se to úplně zahojilo až kolem půl roku, do té doby tam mělli kluci pořád stroupek nebo šupinky. Ještě teď má jeden tu jizvičku takovou červenou (ale ne zapálenou, nevím, jak to lépe napsat). Obecně se to nemá ošetřovat nijak, samozřejmě podle aktuálního stavu Vám může lékař nějaké ošetřování předepsat.

onlika
11. kvě 2009

usounek, hoji sa to u kazdeho dietata inak dlho. Ak by sa to malickemu nehojilo, posle Ta pediatricka na plucne a tam mu to osetria. Teraz by si mala davat pozor, aby si mu to pri kupani nenamocila, aby sa ten stroupek mal sancu zahojit. Drzim palce 😉

julka11
12. kvě 2009

Julince je 6,5 měsíce a pořád tam má patrný červený flíček. Tak neboj, chce to čas🙂

smajlik
12. kvě 2009

usounek: taky nám to trvalo, proto jdeme na očkování až v červnu, to bude malé 5 měsíců. A to díky tomu, že jsme to 2x denně mazali Bepanthenem, jinak by tam ten stroupek byl pořád.

andilek1
12. kvě 2009

my jsme to mazali od narozeni Framikoinem...napsala nam ho doktorka arekla,ze mame mazat 3denne.A jeste nemame ockovani,ale jdeme na ni zitra,,,,to pry uz najisto 🙂

hpaja
12. kvě 2009

Tak Ríšula to taky nemá furt zahojené, sestra z kalmetizace mi řekla, že to mám potírat 10 minut řepíkem, dokud se kůže na vřídku nerozpučí a pak ten hnis lehce setřít. A potom poklepávat 2x denně řepíkem dokud se nevysuší... vřídek jsem rozmočila a hnis setřela už před 3 týdny, ale ucpalo se mu to, tak to dělám furt dokola a ne a ne se zahojit 😒

usounek25
autor
13. kvě 2009

Díky za odpovědi. My už to máme vyhnisané, dokonce několikrát, vždy se udělá stroupek, ale při koupání se samozřejmě rozmočí a sloupne, jinak si myslím, že už by to měl dávno zahojené. Tak mu to asi zkusím přelepit náplastí a při koupání dávat bacha, aby se mu to namočilo co nejméně, snad se to zahojí. Příští týden jdeme k dr. a pochybuju, že dostaneme očkování 😒 . Ani nevím, jak by to mělo vypadat, když je to zahojené - červený flíček??

scharfinka
13. kvě 2009

Ahoj Holky, nám tehdy na kalmetizaci řekli, že máme po koupání potírat tím lihem, jak jsme potírali pupík po návratu z porodky, tak jsme to tak dělali asi 14 dní a v poho.....

petot
25. kvě 2009

usounek25: Proti tuberkulóznym mykobaktériám zvyšuje odolnosť vitamín C, D a vápnik. Takže, miminko vytŕčať na slniečko, dojčiaca maminka musí papať mliečne výrobky alebo výživový doplnok s vápnikom, a obidvaja veľa vitamínu C. Maminka, ak má v poriadku obličky a netrpí hemochromatózou, kľudne aj 1000mg denne (rozdelené do viacerých dávok, veľa piť), a dieťatku aspoň tých odporúčaných 60mg denne, tiež rozdelené do aspoň 3 dávok, s kŕmením (svojmu dieťaťu by som dal ešte podstatne viac). Želám skoré uzdravenie, BCG vakcína je naozaj otras (a nie kvôli hnisajúcim vriedkom, ale kvôli horším veciam, ktoré spôsobuje).