Očkování u předčasně narozených dětí, máte zkušenost?

madmk
15. lis 2013

Můj syn byl narozený v 33 - 34 tt a vážil 3,13kg z toho důvodu, neboť jsem diabetička I. typu. Teď máme jít na očkování hexa vakcíny v jeho 12 týdnech(gestačně 7 tt), ale mám obavy. Jinak jsem nechala očkovat Rotarixem a přemýšlím i mezi Synflorixem nebo Prevenarem 13. Jen si nejsem jistá, zda to jeho tělíčko zvládne a abych mu tím nějak neublížila. Zase si říkám, že je nedonošený, a proto jeho imunita je slabší než u donošených dětí. Má některá maminka s tímto zkušenost? Podělte se. Díky za příspěvky

bonavoxa
15. lis 2013

Nám v rizikové ambulanci doporučili až v tom věku, který by dítě mělo, kdyby se narodilo normálně. Tedy počkat. A ze zkušenosti nedávat dvě očkování najednou.

speedygon
15. lis 2013

Synflorix x Prevenar Lepší je Synflorix...narozdíl od Prevenaru by měl chránit i před zánětem středouší, které vyvolávají pneumokoci....

picasso
15. lis 2013

Rozhodně nedávat Hexu a Prevenar dohromady, má to dost nežádoucích účinků. Raději rozdělit i kdyby vám lékař tvrdil, že to není nutné.

katyxq
15. lis 2013

Vždyť i proočkovací lékaři (tedy ti z nich, co by neočkovali přes mrtvoly) tvrdí, že očkování proti pneumokokům účinností neoplývá - http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm - mi z toho plynou vyšší rizika nežádoucích účinků než (značně pochybné) možné výhody. Nepovinného bych nedala nic a povinné oddalovala, o to víc, že je nedonošený, tak bych mu nerasila vyvíjející se imunitní systém očkováním. Osobně bych už nedala ani to povinné, je to ruská ruleta se zdravím, stačilo mi malou po 3 hexách měsíce dostávat z problémů (doktorce navzdory).

kikimaruska
15. lis 2013

My jsme měli očkování vždy nejprve schválené neuroložkou a uplně první bylo myslím až po 2,5 měsících (v porodnici žádné)...TBC nám odsunuly až na druhý rok a hexu jsme měli společně vždy s preverarem 13 a tuk tuk, ukázkové reakce,žádné problémy. Měli jsme pak i Synagis od podzimu do jara, ale to je jen u nejvážnějších případů, kdy se děti vybírají v ČR podle doby strávené na kyslíku. Takže my měli Hexu i Prevenar bez problémů (nestíhalo by se jinak očkovat dále), rotaviry se tenkrát neočkovaly...(na ty jsme málem umřeli pak v roce mj.)...ale jak píšu, vždy vyjádření a schválení neurologa nejdříve. Jinak syn byl 28+3 tt a 950g.

sisus
16. lis 2013

Malá je narozená taky v 34 tt a první očkování hexou proběhlo v jejích 6 měsících, samozřejmě po schválení neuroložkou. Žádné jiné očkování zatím nemá. Jsem ráda za odložení, naše pediatra je skvělá a má na to stejný názor, neočkovat zbytečně hlava nehlava a rozhodně u nedonošených dětí není kam spěchat. Na poslední dávku hexy půjdeme teď v roce a půl. Jo a určitě bych nedávala dvě očko najednou - jak už tady zaznělo, jsou ty reakce podle mě horší...přeju dobré rozhodnutí a pohodový průběh 😉

lakky
16. lis 2013

Malá narozená v 31 tt, první očkování hexou až v roce a to ve schématu 2+1. Samozřejmě, že taky chodíme na neurologii a cvičíme vojtovku. Takže z těchto důvodů jsem nechtěla nic uspěchat. Navíc naše rehabilitační zastává názor, že očkovat co nejpozději, s čímž já plně souhlasím. A určitě bych taky nedávala dvě očkování najednou. Když si představím, co to musí v tom malém tělíčku vyvolat za reakce......My budeme dávat jen to povinné očkování (ale i s tím mám docela problém) a jinak nic.

eficenka
16. lis 2013

všechny děti by se měly očkovat uplně zdravé a s váhou nad 5 kg! rozhodně bych zatím neočkovala ( vždyt se ani očkování u nedonošených dětí nezkoušelo! přece nechceš, aby Tvé dítě bylo "zkušebný králík"
a rotarix bych už vynechala - začíná se uvažovat, že toto očkování způsobuje cukrovku! ( zvlášt když to má malý v genech ☹ )