Očkování vakcínou Pediacel ve schématu 2 + 1

azashaq
14. lis 2013

Milé maminky, máte některá zkušenost s vakcínou Pediacel a se schématem 2 + 1? Jak reagoval Váš lékař, když jste mu oznámily, že chcete alternativní a šetrnější vakcínu? Jak jste se s ním domluvily na očkovacím kalendáři? Jak jste popřípadě argumentovaly, pokud Váš lékař nebyl svolný? A co vedlejší účinky? Děkuji za odpovědi, názory a popřípadě odkazy.

abecedka
14. lis 2013

A já bych se zase chtěla zeptat, zda existuje náhrada za MMR? Jinak myslím, bude lepší napsat přímo do nějaké očkovací diskuze

nae
14. lis 2013

ahoj, veľa sa o tom popísalo v skupinách Očkování(neočkování a Nesouhlas s povinným očkováním - doporučujem sa tam pridať.

hojda
14. lis 2013

Taky nechci jít na MMR☹, ale šetrnější varianta asi není, že? Pediacel je vakcína na co?

domcaz
13. srp 2015

Pediacel je vakcína šetrnější než Hexa, obsahuje to samé, akorát bez žloutenky. Náš pediatr nám řekl, že je těžko k sehnání na našem trhu ( chtěli jsme Pediacel místo Hexy) a na schéma 2+1 nám řekl, že to u nás zatím nefunguje, tudíž musí očkovat schéma 3+1. Asi změníme pediatra. Taky by mne zajímalo jestli je něco jiného proti MMR, vůbec se mi ta trojkombinace nelíbí :(

eficenka
13. srp 2015

@domcaz
2+1 může pediatr normálně naočkovat, jak hexu tak pediacel a je to považováno za dostatečné.
momentálně rozesílalo ministerstvo vnitra rozhodnutí školkám, že schéma 2++1 je platné pro přijetí do školky atd

domcaz
13. srp 2015

Tak to je super, to jste mne hodně uklidnila 🙂 Děkuji....hodně to teď studujeme, holčičce je pět týdnů a už v září měla podstoupit první Hexu....hrozně se toho bojím a když jsem zjistila, že můžeme odložit až na 10. měsíc byla jsem radostí bez sebe. Doufám, že se nám ještě podaří sehnat ten Pediacel. Náš pediatr to chtěl udělat tak, že teď koncem srpna by měla dostat rotaviry ( ty dáme), pak za 14 dní hexu, za dalších 14 dní pneumokoky, za dalších 14 dní něco dalšího....a to se nám vůbec nelíbí ☹ budeme měnit pediatra ( což není tak jednoduché, protože pediatr se prý může změnit až po třech měsících). ☹

eficenka
13. srp 2015

@domcaz
je, jen rotaviry ne, můj profesor z vysoké primář dětského oddělení by rotaviry nikdy nedal.
je k dispozici i prezentace, která nabáadla jak dovést vakcínu proti rotavirům na trh - první bod byl vzbudit strach!
rotaviry nejsou závažné onemocnění a i očkované děti končí na kapačkách, obě moje dcerky rotavir y prodělaly - první bylo 2,5 druhé skoro 9 měsíců a obě měly 2 dny průjem a pak ok, očkované nejsou....
hele, být tebou, počkám na pediacel - měl by být k mání v lednu 2016, což je za chvíli....

domcaz
13. srp 2015

Budeme se informovat u druhého pediatra, doufám, že ten bude schopný ten Pediacel sehnat, jinač už nevim ☹

eficenka
13. srp 2015

@domcaz
jakýkoliv pediatr Ti napíše žádanku na Pediacel - ty sama si ho objednáš v lékárně, jen prostě v lednu...
Pediacel se může očkovat do 4 let, takže i kdybys začla ve 2 letech , pořád to stihnete

domcaz
13. srp 2015

Děkuji moc za informace...co já? ale naše malá holčička děkuje 😉

veveruse14
13. srp 2015

@eficenka mohu se zeptat odkud je ta informace o rozesílání pokynů do školek? A proč ministerstvo vnitra a ne zdravotnictví? Můj syn má takto hexu, a museli jsme podepsat negativní revers a myslím, že potvrzení o řádném očkování do školky nám nebude ochotná dát,tak že už by se něco hnulo shora?

eficenka
13. srp 2015

@veveruse14
patří tam ministerstvo zdravotnictví , samozřejmě 😀 to je dobrej překlep!
a tady to máš
http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/zapis-ze-z...
vytiskni to klidně pediatrovi a nalep mu to ta mna nástěnku

veveruse14
13. srp 2015

Moc děkuji!!!

cegga
13. srp 2015

Ja problem s Dr. nemela vubec, musel mi ale rici, vse co se klasickeho ockovaciho kalendare tyce, a napsal mi jakysi papir, ze nesouhlasim s ockovacim kalendarem a ze chci dat prave vakcinu Pediacel.
Upozornil me, ze neni hrazena, ze ji budu muset hradit - coz jsem vedela a souhlasila jsem. Tim papirem se jakoby chrani, ze si nic nevymyslel.
Rekl mi, ze uz existuje pouze schema 2+1 (kterou bych i ja dala), ze ta 3+1 uz se nedava.
Ja totiz chtela ockovani co nejdele odlozit. Prvni davku dostal maly v pul roce a za mesic cca (v cervenci tohoto roku) dostal druhou .... jelikoz ted vakcina na nejaky cas konci (prave byla do cervence 2015) tak jsme meli stesti, ze jsme to stihli.
Co se tyce treti davky, pry neni problem dat az pristi rok, ze uz by opet na trhu mela byt.
Vedlejsi ucinky jsme nemeli zadne, ani ta vcelicka maleho nebolela, kdyz ji dostal. Byl statecny, bez horecek a place.

cegga
13. srp 2015

Jinak vakcinu mi objednali oni, ja zarizovat nic nemusela.
Jen ted uz u nas na nejaky cas neni. Tak jedine pockat.

merx
24. srp 2015

Ahoj, připojuji se do diskuze. Dala jsem pediacel má m.j. o půlku méně hliníku. První dávku v 6m a další dávku po 2m, to bylo v červnu. Kdy nejdřív očkovat po první dávce a kdy dát tu posilující 3. jsem si sama zjišťovala u firmy, která má u nás registraci. Mluvila jsem tam s paní doktorkou a ideální je tu druhou dát min. po 2 měsících a tu 3. po 6 - 12 měsících. ( moje MuDr chtela dát po měsíci a další zase po měsíci). Teď tu opravdu do konce roku nebude. Ale nám to vyjde až na ten příští, kdy už by měla být. Jinak rekace - po první byl jen unavený, zato po druhé měl teploty a zvracel. Od té doby až doteď (10m) odmítal příkrmy (před očkováním byl již pěkně rozpapaný) a v noci se budí po 1-2 h. Někdy i 2x do hodiny. Byli jsme minulý týden i na krevních testech a má anémii, vysoký obsah bílých krvinek a trombocytů. anémie je při nejezení běžná. Zítra jdeme na další odběry, aby zjistili proč ty krvinky a trombocyty.... Před pár dny nastal zlom a začal jíst 🙂 . No ale samozřejmě doktorka nic nepřičítá očkování a všichni v okolí mi říkají, že jsem si to vsugerovala, že je to z očkování... jinak jsme nic jiného neočkovali. Teď měl malý rotaviry a měl jen průjmy a horečku. Tím že nejí a skoro plně jsem ho kojila, tak ani nebyl dehydrovaný.

klara8585
22. zář 2015

@eficenka Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo sháníte pediacel samotné, bez pediatra, naše Mudr mi ho nechce poskytnout, tak se ohlížím po jiné, ale zatím se pokusím ho sehnat sama, ale nevím jak na to?Případně máte někdo dobrého pediatra, který nepodporuje očkování, nebo alespoň zváží alternativu v Brně? Dík Klára

domcaz
22. zář 2015

@klara8585 nevím jestli to jde sehnat na vlastní pěst, vakcíny musí být myslím na předpis ☹

domcaz
22. zář 2015

@klara8585 a jinak Pediacel zatím u nás k sehnání není, doufám, že bude v roce 2016, taky ho chceme ☹

xhamr03
26. únor 2016

Nemate informace, kdy by mel v prvni polovine 2016 Pediacel byt? Ten leden, co tu pise @eficenka slysim prvne..vsude mi rikali, ze je to neurcite v prvni polovine..
A jak se zloutenkama a skolkou? Nevezmou nam je proto, ze nemaji tu zloutenku? Co myslite? A pry je detska kombinovana vakcina na zloutenku a i b uz nedoszupna...chtela jsem ji davat v tech 12-13 letech, kdy mi pripada smysluplnejsi.. Dik.

eficenka
26. únor 2016

@xhamr03
to bylo první info od výrobce.
nyní výrobce udává, že Pediacel bude až v 2.polovině roku 2016
pokud však chceš pediacel a máš na to peníze ( za 2-3 tisíce ) lze dovézt skoro ihned z Anglie....
a znám některé děti jen s Pediacelem ( bez mmr) a bez žloutenky ve státní školce..
záleží na vstřícnosti pediatra...

xhamr03
26. únor 2016

Dekuji, @eficenka. Dcerka ma 2 davky Pediacelu s rocnim odstupem a treti by v lete potrebovala stihnout. O tom dovozu jsem neslysela..je to docela narocne na splneni podminek skladovani..jak to funguje? Syna chci taky 2+1 a Hexacima na to schvalena neni...
Hmm..takze kdyz to pediatr potvrdi jakoze to jinak neslo, je to o.k.?

eficenka
26. únor 2016

@xhamr03
http://www.rozalio.cz/index.php/aktuality/870-i...

pokud si k sobě seženeš více maminek ( přes rozalio by to neměl být problém) určitě nějakou vstřícnou lékárnu najdete...

xhamr03
26. únor 2016

@ecefinka.
Tak jsem hodinu obtelefonovavala distributora i lekarny. Prvni varna se takto planuje sem dostat koncem brezna.Potiz je v tom, ze 5ks v baleni je neregistrovany pripravek dle CR legislativy, a to si maloktery pediatr vezme na triko naockovat, i kdyz jde o stejnou latku jako v baleni s 10ks. Mozna to naockuji v nejake nemocnici, tezko rict...ale nas pediatr do toho nejde.

marketice
29. bře 2016

Ahoj maminky, jak je to s tím pediacelem? Chtela bych pro dve prtatka, kde seženu?

xhamr03
30. bře 2016

Pry mooozna v kvetnu neco uvolni Kanda. Vic v nedohlednu.

marketice
30. bře 2016

Kanda? Co to je??? :D .... Mám si říct doktorce, nebo ji shánět sama? Mám prvni sviště

xhamr03
30. bře 2016

No protoze nikde neni..ani v Nemecku, Rakousku, Svycarwku..sama jsem volala do jejich lekaren. Mila francouzska vyrobni firma bud nestiha vyrobit anebo tomudelala jako strategii, jak protlacit Hexacimu..to vedi jen oni. Pediacel je este v UK a je inv Kanade, a z te by sem do CR pres distributora melo neco mooozna prijit.

ladybirdcarolined
13. čer 2016

Zdravím, nějaké novější informace k dispozici? Také bych chtěla Pediacel, ale dodání se prý stále posouvá... nejdřív přelom června a července a nyní července a srpna...to je hroznej byznys fakt , by z toho člověk blil ☹ 😒