Očkování vakcínou Rotarix. Máte zkušenost?

kocule
14. pro 2009

Ahojte děvčata, hledala jsem ohledně rotavirů a nenašla jsem. Nemáte někdo zkušenosti s očkováním proti rotavirům vakcínou Rotarix? Jedná se o novou vakcínu, naše lékařka s ní ještě neočkovala, budeme první a tak hledám různé informace. Jde mi hlavně o reakci dítěte a jak to u vás probíhalo. Bylo mi řečeno, že mohou dostat průjem nebo zvracet, ale jiné komplikace by se neměly vyskytnout. Moc děkuji, budu ráda za každý příspěvek. K.

musko
14. pro 2009

kocul, a prečo chceš očkovať?
Ak kojíš, je to úplne zbytočné.....

kocule
autor
14. pro 2009

Musko, bohužel nekojím, není mléko. ☹ Kamarádka si prodělala rotarviry u obou dětí a my se nakonec s manželem rozhodli očkovat.

shaula
14. pro 2009

S termínem rotaviry jsem se setkala až tady na MK, nikdy předtím jsem o nich neslyšela. Takže jsme neočkovali a ani bych o tom neuvažovala.

musko
14. pro 2009

neviem, ja si myslím - ale to je moj osobný názor - že všetky očkovania mimo očkovací kalendár, tzv. nadštandard je zbytočné preťažovanie imunitného systému a dávanie peňazí farma firmám......
Ale je to na Vás, ako sa rozhodnete......

shaula
14. pro 2009

Musko - naprosto s tebou souhlasím. Nicméně Kocule se nás neptala na názor, ale na radu, takže Kocule - zkus se podívat sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

shaula
14. pro 2009

Případně možná i sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ono někdy stačí jen trochu pohledat 😉

gandy
16. dub 2010

já jsem dneska taky byla u dr. a ptala jsem se na to očkování, a dr. mi to doporučil. Že je to docela dobrá věc, ale taky bychom byli první, takže taky sháním info. Do pondělka se mám rozhodnout, už je nám 8 týdnů a je to jen do určité doby naočkovat, tak nevím nevím...

soanpe
16. dub 2010

kdybych o rotavirech věděla před více než rokem, tak očkuju.
máme za sebou špatné zkušenosti a pobyt v nemocnici 😒

soanpe
16. dub 2010

kromě žloutenky to je jediné nepivinné očko, které bych do cca 2-3 let dávala

elephant
16. dub 2010

Skúste i tu: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/rot....

Ja neviem, podľa mňa o nič hrozné nejde... Mám škôlkové deti a je pravda, že také tie "črevné" virózy, čo dostanú v škôlke (hnačky a zvracania) sú síce hrozne nepríjemné (a náročné na upratovanie 🙂) ale prežiť sa to dá. A konieckoncov, deti si musia na niečom "vytrénovať" imunitu, nie?

Gandy, nechceš počkať aspoň do skončenia základného očkovania? Veď i bez rotavirov je tam toho v kalednári až až...

fender
17. dub 2010

my máme malého očkovaného Rotarixem a díky bohu 😎 manžel je lékař a v práci to má každou chvilku, já sama to prodělala nedávno a to bych vám nepřála, během 24hod jsem shodila pět kilo 😔 kdyby manžel nepracoval v nemocnici tak bych to asi zvažovala, ale takhle to pro nás bylo jasné.

jinak kocule, k tvému dotazu - po první dávce měl malý cca druhý-třetí den trochu průjem, po druhé dávce cca druhý-třetí den trochu teplotu. nic vážného.

v UsA bylo očkování pozastavené, nevím zda už to pustili nebo ne.

fender
17. dub 2010
kocule
autor
23. dub 2010

Holky, hlásíme se po delší době. Očkování proběhlo naprosto bez problémů, žádná reakce.

U rotavirů je pitomé to, že se musí první dávka očkovat do 16. týdnů, druhá do 24 týdnů. Pak už vám dítko nikdy nikdo nenačkuje, takže se musíte rozhodovat rychle. Viděla jsem, co to udělalo s kamarádky dítkem a proto jsme očkovali. Neočkovali jsme třeba pneumokoky a ani nehodláme. Každá máme jiné priority a je třeba to tak brát. Tak se toho určo nebojte. 😉

aurecon
23. dub 2010

Proti čemu je dobré to očkování? Nedávno mé děcko zvracelo a mělo průjem, tak to je ono?

fender
23. dub 2010

kocule my taky pneumokoky neočkovali 😉 a hodláme jedině v případě, že by nám mrně trpělo na uši.
super, že to proběhlo v poho. jinak strší děti se očkovat můžou, ale ne rotarixem, jsou ještě i jiné vakcíny, něco myslím i pro dospělé.

aurecon, může a nemusí, nevím jak máš staré dítko, nicméně mohla to být nějaká "běžnější" střevní chřipka nebo dietní chyba... rotaviry s jistotou zjistíš jen výtěrem, ale většinou - z vlastní zkušenosti - si myslím, že rotaviry mají tak brutální průběh, že si to s ničím nespleteš 😅

soanpe
23. dub 2010

elefanth
promin,ale jak chceš trénovat imunitu rotaviry? 😅

kocule
autor
24. dub 2010

Fender, my taky budeme očkovat jen v případě ušisek. Známá mi dokonce říkala, že pneumokoková vakcína mnohdy stojí za opakovanými záněty uší, tak si pak vyberte. 😝 Dělá ve farmacii, tak jí to docela věřím, taky mi říkala neočkovat. Ale je to zadarmo že. 😀 😀 😀

Jiné vakcíny nejsou, jsou pouze na trhu dvě a obě se musí očkovat právě v tomto věku, jinak nelze. Takhle mi to řekla, tak by mě zajímalo, jak to je. 😀 Ptala jsem se na dospělé a říkala mi, že mám smůlu. 😝

To trénování by mě taky zajímalo. 😀 😀 😀 Kamarádky dítko skončilo na JIP a mělo to dost zlý průběh, což mě vyděsilo. ☹ Zažili si fakt dost. 😝 Malí mi navíc vše strkají do pusinky.

picasso
27. črc 2013

My nakonec malého taky nechali naočkovat a zatím v pohodě. Očkování Rotarixem bez obtíží a ještě malému šmakoval 😀

lucyanek
21. črc 2014

Chceme taky nechat malýho očkovat. Vakcínu si musíme sami koupit. Jenže vakcína má být skladována do 8 stupňů. Jenže jak ji mám v takovejch vedrech dostat domů a pak k doktorce? Když pro to pojedu do lékárny a pak pojedu domů nebo k doktorce, zabere mě to minimálně třičtvrtě hodiny a v takovým horku nemám šanci to do 8 stupňů převézt. Jak jste to dělali vy? 😖

picasso
21. črc 2014

@lucyanek chladící tašku, teplotu to chvíli udrží. Nebo vzít led, obalit ho do nějaké silnější utěrky a vakcínu k tomu 🙂

lucyanek
30. črc 2014

Už to máme zdárně doma 😉

Ti, kdo jste ji taky tuto vakcínu kupovali, kolik vás stála?

panihk
30. črc 2014

@lucyanek Já dostala tip, že u Dr. Maxe je o něco levnější, takže jsem platila 1450,-

gepe
30. črc 2014

Nechavali jsme ockovat u nasi podiatry vcetne koupe obou davek vakciny a jedna nas vysla nejak na necelych 1150kc myslim. Uz 2x se nam ockovani vyplatilo pri infektu male rotaviry. Ted ji bude za chvili rok. Vakcinace bez nezadoucich ucinku.

lucyanek
30. črc 2014

My kupovali v Benu za 1319,-. takže tak podobně 😉

ziteku
31. črc 2014

Zdravím všechny maminky, chci se zeptat, jestli některá nevíte, jak to je, když se dá jen jedna dávka Rotarix? První dávku jsme úspěšně absolvovaly a pediatr mi řekl, že druhou dávku mít nemusíme, že stačí jedna.

markyf
23. říj 2015

Obnovuji tuhle diskuzi, odpovědi jsou už staré, myslíte, že má smysl očkovat Rotarixem proti rotavirům? Máte nějaké zkušenosti? díky

madlenka29
23. říj 2015

Ahoj holky,tak já mám už moje kočky "velké",ale zkušenost mám. Starší dcera není očkovaná na Rotaviry a mladší je očkovaná-kdykoli nastane ve škole/školce blinkací období,tak mladší je v pohodě(stěžuje si jen na bolest bříška),ale starší to odnese s plnou parádou. Poslední zkušenost máme z minulého týdne.
Za naší rodinu říkám očkovat 😉 😉 😉.

granda
23. říj 2015

říkám neočkovat... málo kmenů ve vakcíně... chytne ty neočkované... raději pomoc stravou, čistit střeva... holky ještě neměly a já mám jednou za čas.... ale rotavirem bych to nenazvala... a ve školce není to dané stravou?? po čem děti bolí bříška??

diamanta
23. říj 2015

s rotaviry mám takovou zkušenost, že dcerka měla zápal plic doprovázený zvracením, a šupli nás tedy na pokoj na infekční, kde leželo starší dítko s matkou a čekali na výsledky proč má pořád průjem, kadil furt. Zatímco u mojí dcerky se žádné infekční onemocnění neprokázalo a bojovala opravdu právě a jen se zápalem a já nastoupila zdravá, tak od tohodle dítěte na pokoji jsem to chytla já, slyšela jsem, že jeho matce říkali, že tam jsou různé ty rotaviry..a zděsila se, proč tu musíme být my. Strávila jsem jednu noc v křečích na wc, střídala se u mně zimice a horkost...a hlavně jsem se bála, že to chytí i dcerka ve svým stavu nebo že ji budu muset opustit. Díky bohu ona to nechytla, a já se po té hrozné noci dala do kupy. Na takové infekce netrpím, takže to určitě bylo od toho kluka na pokoji, ty rotaviry. Bylo tam sdílené wc i koupelna, a s tím nočníkem při vynášení také nezacházeli zrovna opatrně...bylo mi z toho na ... 😝 Já tušila, že zvrací holka kvůli zápalu, ale oni čekali na výsledky rtg, zároveň vzali zvracení jako důvod k podezření na infekční cosi..a zároveň při našem příjmu nebyly výsledky toho kluka na pokoji.

zuzapra
23. říj 2015

My neočkovali, děti 1 rok a 3 roky. Zatím jsme měli jen jednou klas.průjem. My dali jen Synflorix.
Taky bych řekla, že těch kmenů bude hafol a pochybuji, že je to na vše učinné. Nás taky dřív neočkovali, občas jsme se možná po....., ale vyrostli jsme snad docela bezúhony. 🙂