Očkování žloutenka typ A+hexavakcína. Není to moc?

nadik
16. zář 2008

Ahojky holky, téma už se tady asi řešilo, ale nemůžu to najít, mám dotaz, mám 4měs mimčo a za měsíc bych jí mohla dát očkovat na žloutenku A dr. říkala,že prý společně s Hexavakcínou by se to píchlo najednou, to bychom šli už na 3 očkování Hexa. Máte stím některá zkušenost? Není to pro malé mimčo moc věcí najednou? Dr. říkala,že nejvíce ohrožený jsou batolata, ale to my ještě nebudem. Nemůže se stát,že by jí mohli to A i třeba napíchnout? Kámoška když nechala dceru očkovat na zarděnky, tak jí je napíchly a ona je pak dostala. ☹

beruska24.9.
4. kvě 2010

Holky, nechával jste někdo očkovat nepovinnou žloutenku před prvním rokem??
Domlouvala jsem se s Dr., že v létě máme jet na dovolenou, tak že bych to radši nechala očkovat. Napsala nám recept, zaplatili jsme skoro tisíc korun a teď máme jít na to očkování. Včera jsem zjistila, že v letáčku píšou dávkování od 1 do 15 let. Tak mě to zarazilo a pořád o tom přemýšlím...

mirrrkaa
4. kvě 2010

Tak my nechali malou ockovat na zloutenku A, kdyz ji byly necely dva roky. Lepsi ockovani nez pak zloutenka....taky ma porad neco v puse...ne ze by si to do pusy strkala, ale saha na vsechno a sem tam si do pusy ruce da.... a je to hned. Ockovani bez problemu, bez reakce. Tak jeste za 3/4 roku preockovani a je to 😝

beruska24.9.
4. kvě 2010

mirka - bližší info už jsem zjišťovala na netu. Jenže malé je 7m. a máme jít na očkování teď. Tak mě zarazilo, že v letáku je od 1 roku. Spíš mě zajímá, jestli je někdo, kdo očkoval takhle brzy. Bojím se, aby to malé spíš neublížilo. O tom, že vše cpe do pusy, snad ani psát nemusím.

beruska24.9.
5. kvě 2010

Tak problém vyřešen 😉 Volala jsem Dr., prý žádné omezení na semináři neřekli ani v příručce žádné omezení není. Volala i na hygienu nějaké Dr., která se tímto očkováním zabívá roky. Tak očkovat lze až po prvním roce. Takže nám to Dr. teď nenaočkuje.

beruska24.9.
8. říj 2010

Tak jsem chtěla nechat malou také očkovat (vakcínu už máme nějakou dobu koupenou, ale pak Dr. řekla, že až po roce) a teď pořád přemýšlím, jestli do toho jít nebo ne.
Kvůli očkování v 15m. (snad spalničky) musíme na kontrolu na neuro, jestli nám to tam Dr. povolí. Prý je to dost zákeřné očkování, které narušuje chůzi (chodíme kvůli tomu na neuro).
A kvůli očkování té žloutenky, bychom museli na další kontrolu na neuro, zda ji tam Dr. povolí.
Chtěla jsem s malou chodit 2x týdně do dětské školičky (něco jako mateřské centrum), odložila jsem to až po očkování žloutenky a teď z toho mám takový nepříjemný pocit a pořád přemýšlím, zda tu žloutenku dát nebo ne.
Jak jste na tom vy?? Dávali jste očkovat nebo ne??

lada82
11. kvě 2011

Chlapeckovi je 3 a pul a jde dnes na prvni davku... Chtela jsem naockovat i holcicku, ktere budou 2 roky, ale pry je dobre pockat po zakladnich ockovanich alespon pul roku (protoze prave ta kombinace spalnicky/zardenky/priusnice je zakerna), a ze by ji take naockovala spise az za rok, pokud pujde do skolky. Tak pockam, i kdyz bude mala chodit do kolektivu uz ted 😲

mirisek81
10. srp 2011

Ráda bych obnovila tuto diskuzi. Prcek jde od září do školky a Dr. nám doporučila před nástupem očkovat proti žloutence typu A. Jednalo by se o 2 vakcíny v průběhu roku. Jak to vidíte vy? Nechaly jste své děti naočkovat před nástupem do školky??

berenika39
10. srp 2011

@mirisek81 váhám. nevím. taky jde petr do školky. chcise zeptat mudr na tříleté prohlídce.

mirisek81
10. srp 2011

@berenika39 Také jsme před pár dny byli s malým na 3-leté prohlédce. Naše Dr. očkování doporučila.Jednalo by se o 2 očkovací dávky. Hrozně mne děsí počet očkování, kterými si ten můj prcek už musel projít ( krom povinného očkování máme navíc Prevenar a Meningokoka).Když ale ted čtu na netu, jaké jsou příznaky a jak dlouha by byla hospitalizace a následná dieta, tak do toho asi půjdeme ☹