Očkovanie mmr v 2.5 roku

mon1806
29. dub 2019

Ahoj baby som zo Slovenska a tam mamky nejak nemajú skúseností s očkovaním na osypky mumps a ruzienku čiže MMR v takom neskoršom veku. Prosím ak sa tu nájde nejaká mamina ako zvládajú detičky toto očkovanie v takom veku ? Už odklepli aj nám že neprijmú deti do škôlky a oddialovali som očkovanie najviac ako som mohla a strašný mám strach z toho očkovania ako to zvládne prosím ak máte nejaké skúsenosti dajte vedieť ďakujem

tulikiss
29. dub 2019

mala byla tesne pred 3 narozeninama a byla bud uplne bez reakce nebo max 10. den teplotu, uz si to moc nepamatuju, ted ma 5,5 a bude ji cekat druha davka. ale urcite to bylo bez vetsi reakce

malenka3
29. dub 2019

Očkovala jsem ve 2,5 právě kvůli školce, ale dřív jsem nechtěla. Očkování proběhlo bez potíží, žádné NÚ jsme nezaznamenali. Ale dávala jsem velký pozor, aby dítě bylo naprosto zdravé a očkovali jsme někdy v květnu, než se rozjely vedra a zároveň už bylo chřipkové období pryč, takže minimalizace rizika toho, že budou nějaké komplikace.

azanka
29. dub 2019

U nás ve dvou a půl letech zvýšená teplota, nejvíc do 38.5 asi po tři dny. Jedna prozvracená noc a po očkování neklidné spaní.

ivhuska76
29. dub 2019

Já taky zatím odkladam je nám 28m, měli jsme špatnou reakci na hexu, ale všechny kamarádky co očkovali až na 2,5 nebo 3 letech tak bez reakce.

mon1806
autor
29. dub 2019

Ďakujem 🤗

merope
29. dub 2019

Jsou doktoři, co toto v létě zásadně neočkují, protože když jsou vedra, jsou ty nežádoucí účinky horší - takže doporučuji naočkovat co nejdřív, nečekat na léto.

chumlee71
29. dub 2019

Náš malý byl očkovaný v roce a bez reakce

mon1806
autor
29. dub 2019

Ďakujem ideme 7 mája akurát bude mať ukončený 2.5 roka tak dúfam že dobre dopadne 😭

treasurka
29. dub 2019

Všem třem dětem jsem dávala hned jak to šlo. Reakce u MMR bývá zpožděná cca 10 dní po očkování. Já jsem tou dobou už pokaždý zapomněla, že nějaký očkování bylo, a děti se taky nepřipomněly 😉

travnulee
29. dub 2019

@mon1806 byli jsme ve dvou letech a v pohodě, když si prostudujes stranku vakciny.net tak se dozvis, že výskyt nežádoucích účinků po druhem roce prudce klesá.teď u mladšího bych to z těchto důvodů nechala opět ráda na dva roky, ale uvidime jestli nepujdeme i dřív.

alcar
29. dub 2019

Dcera mela Priorix skoro ve trech letech, pred nastupem do skolky a bez reakce. Nicmene, pichali jsme pred vanocema a v pulce ledna horecky a zanet stredniho ucha. Urcite nesouviselo s ockem, ale mela zcela viditelne oslabenou imunitu. Pak promarodila cele jaro. 😒

eloise02
29. dub 2019

Syn je teď asi měsíc po očkování a byl úplně bez reakce, ale my jsme to odložili ještě více. Jsou mu už 4 roky.

hanih
29. dub 2019

Dcera byla očkovaná ve 2,5 letech a zcela bez reakce.

ange_de_la_morte
30. dub 2019

Syna jsem očkovali asi týden před 3.narozeninami - dál už to nešlo odložit protože já musela do práce a on do školky, do soukromé ho nevzali kvůli místu .... očkování úplně vpohodě, bez reakce

zuuzav
30. dub 2019

Ja budu muset mladsi nechat naockovat take nekdy ted, kvuli skolce. Tzn. kolem 2,5 let. Nase pani doktorka ted ale nema priorix skladem, pry nejde ani objednat. Nevim, jakou alternativou se tedy ted ockuje.

jannym
30. dub 2019

@mon1806 my jsme měli jen jeden den v míste vpichu otok a bolela ji ten den ruka jinak nic

mon1806
autor
30. dub 2019

Ďakujem vám veľmi pekne všetkým pomohlo verím že aj mok drobec zvládne toto očkovanie 🤗 lebo keď čítam všade tie katastrofické scenáre tak sa mi do toho nechce ďakujem vám krásne

ivhuska76
30. dub 2019

@mon1806 nebojte na těch 2,5 Už to bude určitě v pohodě 😊 dejte pak vědět držíme palce😊

merope
30. dub 2019

@mon1806 Každoročně se v ČR narodí 100.000 dětí, kolika z toho se opravdu něco vážného stane? Hlavně pohlídat, aby nebyl v kontaktu s nemocnými a byl absolutně zdravý.

mon1806
autor
30. dub 2019

@ivhuska76 napíšem tu potom ďakujem 🤗😘

ivhuska76
1. kvě 2019

@merope právě, že i Motole v ockovacim centrum se nám potvrdilo, že se stává, ale nepíše se o tom.

merope
1. kvě 2019

@ivhuska76 No, postatné je hlásit, hlásit, vše nežádoucí. Blbé je, že většinou o tom mluví "ekomatky" ve stylu "jedna paní povídala" a relevantní info aby pohledal...

urtica
1. kvě 2019

Tak my očkovali ve 4 letech, malá měla cca 4 dny teploty ke 40 a rozjel se jí ekzém (teď po 2 měsících od očka začíná trochu ustupovat).
@merope Mně připadá, že je to obraz, který předkládají hlavně média - kritici očkování coby potrhlé extrémní biomatky a totální odpůrci očkování bez mozku...o většině - což jsou dle mě spíš kritici systému očkování v ČR než vyloženě odpůrci veškerého očkování jako takového, se moc nepíše...
@zuuzav alternativou je prý MMR..

merope
1. kvě 2019

@urtica Nejenom média - ono i při hledání na netu, pokud nejsi zrovna profík, potkáš weby potrhlých ekoodpůrců a pak absolutních zastánců a racio mezi tím nikde.

ivhuska76
1. kvě 2019

@merope tak naše malá například po první hexe měla 14dni ochablé svalstvo, jak hadrova paneneka. Nikomu to nepřeju, hrozně jsme se báli, jestli se to srovná. Pomohla dobrá fyzio. A lékař to do karty nenapsal, museli jsme to řešit až přes očkovací centrum kde potvrdili, že nejsme bohužel první.

merope
1. kvě 2019

@ivhuska76 A hlásili jste to na sukl? Toto pokud nehlásí pediatr, je nutné hlásit sami - pediatr je toto povinnen hlásit a snad když nehlásí, má i nějaký postih - takže prostě nahlásit sami a doufat, že to tím pádem prostě začnou hlásit všichni. Ať se o tom ví, řeší se to a tak.

ivhuska76
1. kvě 2019

@merope nehlásili, děkuji zjistím.

zuuzav
1. kvě 2019

@urtica MMR preci neni zadna alternativa k priorixu. Je to zkratka pro trojvakcinu obecne.

urtica
1. kvě 2019

@zuuzav Jj, tahle to má přímo v názvu...

20190418
1. kvě 2019

Syn dostal MMR v 3,5letech. Také jsem z toho měla obavy, paranoidne ho po očkování 2tydny sledovala. Ale neměl vůbec žádnou reakci, úplně bez problémů. A i když jsem na základě nějakých diskuzí počítala s tím, že si vakcínu budu hradit, tak jsme to měli zdarma.