Očkovat MMR za těchto okolností?

lizzie001
3. led 2022

Ahoj,
loni jsme tu zakládala podobnou diskusi ohledně očkování MMR, tenkrát jsem odložila, ale teď je tu to samé znovu.
Synovi je 15 měsíců a měl by jít ve čtvrtek na očkování MMR, je zdravý. Pořádá váhám, zda to neposunout. Syn je totiž po operaci očí a několika celkových anesteziích. Kvůli tomu má i zpoždění v psychomotorickém vývoji - teprve se plazí, ale předpokládám, že to dožene. Zatím máme naočkováné 2xhexu,2xprevenar,2xBexero (hotovo) a 2xrotaviry (hotovo).
Naše doktorka říká, že všechno je v pohodě, že velká reakce na mmr není, ale naše neuroložka už jednou stopla očkování kvůli obavě z horečky, pak to povolila. Dneska jsem se jí zkoušela dovolat, ale nebyla tam.
Co myslíte vy? Blbé je, že můžeme očkovat jen teď, max. Na začátku února. V březnu a v dubnu máme další vyšetření a syn nesmí být nemocný.
Jsem z toho hrozně zmatená a bojím se, aby to na něm nezanechalo následky...

tahejhula
3. led 2022

@lizzie001 však můžeš počkat třeba na konec srpna/začátek září. To je ale opravdu na tobě/otci dítěte.

lizzie001
autor
3. led 2022

@tahejhula Myslela jsem, že teď se musí naočkovat do 18. měsíce..

tahejhula
3. led 2022

@lizzie001 tak nemusí, je to vaše dítě.

jako_mala_holka
3. led 2022

Jako takhle, malá je ok a dávali jsme na MMR odklad, nebyl problém, však to stačí než půjde do školky... A to má jinak jen komplet hexu, jinak nic... Podle mě není kam spěchat

adelka951
3. led 2022

Dřív se říkalo, že očkovat MMR by se mělo až poté, co dítě chodí a aspoň trochu mluví. Já jsem u nejmladšího dávala kvůli covidové situaci až ve 2 letech a nikdo mi na to nic neříkal. Navíc aspoň neměl ani horečku, kterou měli jeho starší sourozenci, On jen asi 3 dny prospal.

jinajanna
3. led 2022

U všech dětí jsem dávala před nástupem do školky a neměla jsem k tomu žádný závažný důvod.

luciksima
3. led 2022

Odložila bych až před nástupem do školky...

orisek56
3. led 2022

Já to taky odkládám, většinou mezi 18 až 20 měsícem. Jestli nikamoc nechodíte, tak je zbytečný se stresovat. Upřímně , mě se osvědčilo dávat očkování v pozdně jarních měsících, nebo ideálně v září. Zima je blbá, pak se mi stalo že mi děti po naočkování lehly hned s nemocí. Co se týče MMR, tu paradoxne obě holky zvládly dobře, naopak hexa nás vždy poslala do nemocnice a tam jsem vždy týden byla na prášky, protože to bylo strašidelný.

veruuu_kubesovic
3. led 2022

Rozhodně bych nechala naockovat mnohem později

vladenkamaminka
3. led 2022

Myslím, že není kam spěchat a pokud to tak cítíš a vnímáš, prostě počkejte.... Jestli tě mohu uklidnit, dcera mi nesla každé očko špatně, horečky 40ky, několik dní špatně jedla, spala, prostě děs... Z MMR jsem byla doslova posmolena strachy, ale nakonec zrovna tuto vakcínu měla napoprvé 12.ty den jen lehce zvýšenou teplotu a na podruhé už vůbec nic ...

lizzie001
autor
4. led 2022

Děkuji, odložila jsem to minimálně do setkání s neuroložkou. Počkám, co řekne ona. 🤔

te_reza
4. led 2022

MMR dostala na dvou letech a třech měsících.

azanka
4. led 2022

@te_reza můj syn ve stejném věku a bez reakce

te_reza
4. led 2022

@azanka u nás měsíc sračka jak kráva, hadrová panenka 3 měsíce naprosto bez zájmu. Na další ani nepůjde

nazka
4. led 2022

@lizzie001 zrovna tohle očkování napadá i nervový systém dítěte. Ve vašem případě bych odložila.

lizzie001
autor
8. led 2022

@te_reza To je děs! A co vám pomohlo se z toho dostat?

te_reza
8. led 2022

@lizzie001 čas

nazka
8. led 2022

@lizzie001 kamarádky dceři po tom zcernal jazyk. Tohle očkování je fakt masakr

lizzie001
autor
9. led 2022

@nazka 😳😱