Očkovat/neočkovat nedonošené dítě Prevenarem/Rotarixem?

englerova14
27. led 2017

Ahoj maminky,
Jsem maminkou dvou chlapečků. Jeden, 2,5R byl očkování plně Prevenarem13 souběžně s tím i Hexacimou (dle dr.neměl být problém), dle očkování.programu do 1 roku 4 dávky. Reakce: horečky, extrémní spavost, extrémní nabuzenost jako by dostal adrenalin a po posledním.dávce se mi z hodnoučkého, klidného díťete stalo hyperaktivní a neurotické dítě bouchající hlavou o vše možné (když se špatně vyspal, něco mu hned nešlo, nebylo dle jeho představ). Dr.samozřejmě kroutila hlavou, že za to očkování nemůže.
Teď mám doma 8 týdenní miminko narozené v 32tt (2300g, prospívá velmi dobře i neurologicky -reflexy a vývoj dle neurl.vpořádku, jen cvičíme Vojtu kvůli predikci hlavičky vlevo).
Mudr.navrhla očkovat hexou na 13týdnech, o měsíc má očkováníodloženo, kvůli nedonošenosti). Chtěla přidat opět i rotaviry, prý jsou k nim nedonošené děti i méně imunní než děti donošené. Odmítla jsem očkovat společně s hexou a teď zvažují, zda zatěžovat jeho tělíčko očkováním nad rámec povinných očkování. Sice ho může ochránit, ale nedonošené děti mívají také častější a těžší postvakcinační reakce. Nerada bych mu zničila imunitní systém nebo nastartovala autismus, slyšela jsem i o častém apnoe u nedonošených dětí po četných vakcínách.
Zvažuji i, zda nerozdělit Hexacimu do více očkování, zda to pro něho nemůže být moc velká kombinace najednou.
Mudr.samozřejmě dělit nechce, více práce pro ni a jsou placení za propagaci vakcín, k jinému dr. se nedostanu, mají plno. Bohužel zdejší lékaři jsou dost přestárlí a většinou jedou dle doporučení a nových poznatků a možností mnoho nehledí.
Jaké jsou Vaše zkušenosti a jak vaše děti reagovali? Jaká byla doporučení lékařů? Především prosím o zkušenost maminky nedonošených dětiček.
Moc děkuji za informace

englerova14
autor
28. led 2017

@bera28 děkuji, tzn, že jste nechali píchnout první dávku hexacimy klasicky na 6 týdnech věku...

bera28
28. led 2017

@englerova14, jestli to tak vychází podle klasického očkovacího kalendáře, tak ano.

iveee
28. led 2017

Syn narozen 31+1, nyní půl roku a je zatím neočkován. Psala jsem pár odborníkům, četla nějaké studie a doporučení a rozhodla jsem se odložit. Na rotaviry má kontraindikaci, takže očkován nebude. Pneumokoky vzhledem k nízkému užitku dávat ani nebudu. A podle očkovacího centra v Motole není vhodná ani hexavakcína a měl by dostat Infanrix a Hiberix (5 nemocí). Moje dr chtěla očkovat bez ohledu na korigo věk a doporučení - vyměnila jsem. Mimoto..nedonošenci by měly být očkováni pozděj viz.odkaz:

"V květnu 2015 vydala Česká neonatologická společnost spolu s Českou společností alergologie a klinické imunologie stanovisko k očkování těchto dětí, ve kterém vyjádřila vhodnost odložení zahájení pravidelného očkování do 4-6 měsíců chronologického věku dítěte."

http://www.rozalio.cz/index.php/o-ockovani/s-od...

englerova14
autor
28. led 2017

@iveee dobrý de , děkuji Vám za příspěvek. Včera jsem psala email ma dvě lékařky Očkov.centra FN Motol a dostalo se mi odpovědi:
'Dobrý den, naše ambulance neposkytuje konzultační činnost pro rodiče. Ohledně doporučení očkování nedonošených dětí nepanuje zatím v rámci odborných společností shoda.'
Docela jsem koukala. Ještě bych ráda zkontaktovala Mudr. Elekovou a Mudr. Jance, který se mi o syna staral, ale jsme rozhodnuti očkovat nejdříve po uk.3 měsíci věku korigovaně, Prevenar jsme zavrhli jako zbytečné riziko navíc, uvažujeme o Rotavirex, posl.dobou dost slýcháme o nákaze.

iveee
28. led 2017

@englerova14 Píši Vám zprávu🙂