Očkuje se TBC hned v porodnici?

lukza
7. říj 2011

Ahojky všechny maminky chtěla sem se optat zda když chci nechat dítko co právě čekám naočkovat protti TBC se provádí přímo v porodnici a zda si musím vakcínu nějak sama obstarat nebo stačí říct s porodnici a naočkují nebo to dělá až pediatr a platí se za toto očkovaní ?: s prvním synem se to očkovalo ještě automaticky tak sem se o to nestarala ale tedka vúbec nevím děkuji všem za rady a zkušenosti.🙂)

lucyjanek
7. říj 2011

Já jsem v porodnici dostala dotazník, který jsem vyplněný dala naší obvoďačce - sice jsme nebyli v rizikový skupině, ale malýho jsme dala i tak naočkovat. Vše jsem si zařizovala sama - zavolala jsem do kalmetizační stanice (nebo jak se to jmenuje) a tam nás objednali a naočkovali. A nic jsme teda neplatili. 🙂 kdyby tě ještě něco zajímalo tak písni do IP 🙂

karol84
8. říj 2011

také jsme v porodnici dostali dotazník, který jsme pak odevzdávali u pediatra. ale do rizikové skupiny, u které je pak očkování automatické, se dostane asi jen ten, kdo se právě vrátil ze země, kde je tuberkulóza běžná, nebo u koho pobíhá někdo s tuberkulózou přímo doma...
na očkování jsme se pak domlouvali s pediatrem - bylo nám doporučeno očkovat minimálně měsíc po 3. hexavakcíně. pediatr nám napsal doporučení pro kalmetizační stanici, kam jsme se objednali na vlastní očkování

laska.nezna.hranic
8. říj 2011

my se z různých důvodů s pediatričkou dohodli, že malého necháme naočkovat hned v porodce, ale u nás v ČB to odmítají (ale v některých ti dítě prý naočkují, informuj se podle toho, kde budeš rodit). tak nám dali vyplnit dotazník (neodpustili si kecy, dali pokoj, až když zjistili, že máme vazby v Africe) a řekli, ať si to pořešíme s pediatričkou. ta nám tedy dala kontakt na kalmetizační, kam jsme se objednali, podstoupili výslech proč to chceme a vyslechli jsme si rizika (přitom ještě nedávno to bylo povinné, takže nechápu ten přístup) a rovnou to malému ďobli. tím to skončilo a teď čekáme na hexu, takže vlastně jedeme podle starého očko kalendáře. neplatíš nic, hradí to pojišťovna.

mimys
8. říj 2011

ahoj my jsme meli v porodnici taky formular, vyplnila jsem, ze manzel cestuje sluzebne do zahranici. napsali, ze mam jit na ockovani
oočkovali nas v porodnici v m. Boleslavi, ikdyz se malej narodil v Praze. platila to pojistovna.

jasekd
8. říj 2011

My zatim ockovat nedali a budem se teprve rozhodovat, zda dame, ale fakt me "bavi", jak tu nekdo pise, ze s tim delali vofuky a meli blbe reci 😅 Prvni dite jsem rodila v breznu 2010 a automaticky se ockovalo a pokud chtel nekdo odklad do tech 6ti tydnu, byl divnej. Rok se s rokem sesel, v dubnu 2011 se nam narodila dcera, uz se neockovalo, a kdo chce i nadale novorozence ockovat (neni muj pripad, nejsme rizikova skupina, nemame v rodine, nestekali jsme se s nemocnym, necestujeme atd.) z ruznych duvodu, je divnej taky 😀 😠

misi.21
10. říj 2011

já podepsala,že nechci,ale přemýšlím,že nechám očkovat. Ale až po 1 roce... A přesně jak píše jasekd,přijde mi směšné,že jeden rok je to povinné a dobré a druhý rok je to nebezpečné a na vyžádání. A někde jsem dokonce četla,že by se tomělo zase vrátit,tak kdo se v om má orientovat??