Očkují se nachlazené děti s rýmou?

mapurka
4. bře 2011

naše dr. má názor, že pokud se nejedná o akutní infekci, tak se očkuje. Jak je to u vás?

nady
4. bře 2011

Já se o očkování a hlavně negativa zajímám už několik let ,je to boj..Naštěstí mám super mudr ,a ta neočkuje byt jen při rýmě...Navzdory radám farmaceutických společností... ☹

antarres
4. bře 2011

Ahojky. Pokud malá byla nemocná, tak jsme na očkování nidky nešli... my měli i rýmu a tak nás doktorka taky nechtěla na očkování. Doktorka nám řekla, že pokud dítě je nemocné, nemůže ho očkovat. Že ta účinnost vakcíny není taková.

hojda
4. bře 2011

Já bych nenechala pokud není úplně ok. Každé oslabení může být problém, tak se týden počká ne?

breberka
4. bře 2011

u nás neočkuje a ani já nechci, zrovna jsme čekali, až se vylížeme z chřipky, aby jsme mohli dát poslední dávku klíšťovky. Jak je oslabený, nechci riskovat blbý průběh reakce na vakcínu 😉

kjajule
4. bře 2011

Moje dr. neočkuje ani při rýmě ,teplotě, ani u růstu zoubků o kterých se ví atd...prostě u jakýchkoliv komplikací byt triviálních...
Při těchto stavech je pravděpodobnější že třeba bude nutné nasadit nejaké léky apod a proto by byla léčba složitější pokud by přišla nějaká reakce na očkování...
Jsem za to vděčná malej má vždy po očkování teplotu ...a řešit třeba rýmu a reakci na očkování příjemné rozhodně není... ☹

beruska9
4. bře 2011

ne a ani dospeli, nikdy jsem neslysela o doktorovi co by to delal

eloana
4. bře 2011

nase Dr. taky ockuje pri ryme....pri hexe to nevadilo, ale zaockovala prevenar pri ryme a do tydne mek malej zanet stredniho ucha - 3x jsem se ptala zda to nevadi,ze ma rymu... mel uz 2x pichane ousko- vzdy po zaockovani prevenarem

andara
4. bře 2011

mne rekla sestra, ze vadi jen teplota. 😉

raci
4. bře 2011

nás dr taky naočkovala prvně když měl malej rýmu a u druhého očkování měl rýmu a kašel a taky očkovala a naštěstí žádný teploty a nic neměl... tvrdila nám že když je to jen rýma a nemá teploty tak že očkování nic nebrání...

andy80
4. bře 2011

Naše dr neočkuje ani při rýmě nebo kašli. Prý je lepší, když je dítě zcela zdravé. Vždycky, když jsme šli na očko, tak nám den dopředu volala, jestli jsme o.k.

miska73
4. bře 2011

já bych s rýmou na očkování ani nešla..

lenulle81
4. bře 2011

Já osobně bych nenechala naočkovat nemocné dítě, ať už doktorka říká, co chce. Naštěstí naše dr neočkuje ani při sebemenší rýmě a dokonce ještě nechává 14 dní na doléčení. Stačí říct doktorce, že přijdete, až budete zdraví. Vždy je nakonec přece rozhodnutí na matce, ne?Očkování to neovlivní, jestli tam bude posun o 2-3 týdny.

beata.n
4. bře 2011

taky bych neočkovala ani při rýmě,bála bych se rizika,očkovat se má jen když je naprosto zdravé 😉 asi bych se nad takovým názorem mudr. pozastavila

valentovasasa
4. bře 2011

naše dr. taky neočkuje, když nám něco je - např. tu vakcínu z 15. měsíce (zarděnky atd) ještě němáme a to je nám 18m - nejdřív jsme byli osypaní, pak zas rýma, ted viroza... vždy čekám tak 14 dní po "nemoci" abych šla na očkování. A bohužel se zatím vždy vyvrbilo něco jiného...

bajca.klom
4. bře 2011

naši malou očkovala doktorka Rotarixem při malé rýmě..prý to nevadí...nesměla mít kašel a teplotu...

xpander
21. říj 2011

ja mela jit na 3 mesicni kontrolu a malou mi hned chteli naockovat ale ja rekla ze ma rymu tak to nedovolim a doktorka rekla ze ryma nevadi ze ji naockuje a ja ji rekla ze ji nenaockuje dokud nebude pryc ta ryma tak mi rekla at dojdu za tyden, uz je to 14 dni a mala proste ma rymu tak nejdu. Lecime nasivinem a snad se to da zas do kupy. Ale nevite jak dlouho mohu ockovani pozdrzet? ☹

ffiinnkkaa
21. říj 2011

Upřímně? Ať si mi doktorka říká co chce!! Své dítě nechám očkovat jen pokud vím, že je zdravé!!!

lukza
21. říj 2011

náš doktor neočkuje a aji pokud by očkoval já bych nenechala prostě at když vidím že je dítě fit jdu na očkovaní

xvitk101
21. říj 2011

Malý měl jen rýmu a očkování máme odložené nejdřív o 14 dní, a pak ještě o týden, pač malinko zůstala. Ani bych ho nenechala naočkovat. Naštěstí máme rozumnou doktorku 😉

blondynka400
21. říj 2011

Podle nových výzkumů je naopak dobře, když je dítě lehce nachlazené a pod. (samozřejmě se nesmí jednat o nějakou těžší infekci), lépe se pak vytvoří obranné látky a snižuje se procento, že se protilátky vůbec nevytvoří (což se občas u očkování stává).
Takže hold doktorka jede dle nových "pravidel" , je vidět, že se vzdělává 😀
Já osobně bych byla opatrná, ale nějaká malá rymička by mi u případného očkování opravdu nevadila : 😉

monika6e
26. srp 2012

Zajímavé informace o očkování + veškeré potřebné odkazy, které se vám můžou hodit: www.stopockovani.estranky.cz

verusa.j
27. srp 2012

@blondynka400 - pokud by jsi mohla nějaký z těchto výzkůmů doložit např. internetovým odkazem či podobně, byla bych moc ráda

cutce
27. srp 2012

me bylo receno, ze mala ryma nevadi. Co vadi je teplota 😉

lojzina
27. srp 2012

osobne bych nachl.a s rymou naockovat nedala.ani omylem.decko musi byt naprosto zdrave a v pohode.

helulicek
27. srp 2012

Tak já bych rozhodně děti očkovat nenechala při jakémkoli zdrav. problému dítěte - teplota, zuby, rýma, ekzém, stav po nemoci atd. Očkování je už tak dost velkej zásah do organismu a ještě když je oslabenej --- to ani náhodou. Naše dr je v tom naštěstí jakžtakž rozumná. Můj starší syn byl prakticky doočkovanej hexou až ve třech letech a MMR doposud nemá. Můj mladší syn nemá ještě ani jednu hexu doposud... V obou případech to bylo v podstatě +/- posouváno ze zdrav. důvodů, byť to byl sebemenší problém.
Za mně určitě neočkovat 😉

very
27. srp 2012

www.rozalio.cz ..dle našich zkušeností, ani s náznakem rýmy.. Cena za takové očkování může být až příliš vysoká..a bez přehánění, jde o život..nikdo do dítěte nevidí a pokud nemá udělané imunologické testy, ani netuší..

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

petraprostejov
3. pro 2012

Neočkovat při jakémkoliv oslabení organismu včetně rýmy...

barazemanov
5. dub 2013

ahoj nám doktorka také řekla že při sebemenší rýmě očkovat nebude.ted má malá(5.měsíců) rýmu a má jít na očkování,už jsme to odložily dvakrát a nemůže se z toho dostat.zkouším vše kapičky,větrání místnosti,odsávání....doktorka řekla že je rýma u dětí normální(žádné vyšetření prý není potřeba)malá je neklidná,po jídle dost odblinkává,kejchá.rýma se nám drží už přes tři týdny.jsem mladá maminka ale mám pocit že už to normální není.nemáte někdo s podobným případem zkušenosti?mohli byste mi poradit jak to řešit?kdyžtak pište na můj e-mail barazemanov@seznam.cz předem moc děkuji za rady.

jmisa
5. dub 2013

I kdyby mi doktorka nakrásně tvrdila, že klidně můžu naočkovat, tak svoje dítě naočkovat nenechám. Na očkování jsme chodili jen v případě, že byl na 100% Ok a bylo tomu tam i nejméně 14 dní před tím. 😝