Očkují se nachlazené děti s rýmou?

mapurka
4. bře 2011

naše dr. má názor, že pokud se nejedná o akutní infekci, tak se očkuje. Jak je to u vás?

hansed
5. dub 2013

NE neočkují se... naše dr. chtěla posledně Klárku naočkovat MMR a já jen zahlásila, že jí doznívá rýmička a se slovy "nikam to neuteče" jsme to odložili 🙂 a přímo v Motole, v centru pro očkování, řekli, že po nachlazení počkat aspoň 14 dní 😉

blahova_andrea
5. dub 2013

Naše MUDr. ti dítko s rýmou (pokud nemá žádný další projev nemoci) klidně naočkuje, když budeš chtít, ale sama za sebe je taky raději, když je dítko úplně zdravé. My už skoro měsíc očko posouváme, protože jednou je to rýma, pak zuby, pak zahlenění, zase zuby...no jsem zvědavá, kdy tam teda vyrazíme, protože já malého naočkovat nenechám, dokud nebude úplně fit.

pejtho
5. dub 2013

Naší jsem kvůli rýmě odložila očkování o měsíc. Doktor jí vždy před očkování prohlíží, poslouchá, že je určitě 100% zdravá.
Myslím, že těch co očkují i přes rýmu je minimum - né li, že by ta vaše doktorka byla jediná. Tak bych věřila svému úsudku a očkování bych prostě odložila sama.

lucinka_jirackova
5. dub 2013

moje dr také neočkuje, a to má třeba jen rýmu nebo kašel...

mailli
5. dub 2013

Naše dr. se vždy ptá, jestli je malá úplně zdravá a poté teprve očkuje. Poprvé mě její otázka překvapila, ale pak jsem si řekla, že je to logicky správně. Ani dospělý se nemá očkovat, pokud není zdravý. Může se tak předejít zbytečným komplikacím a za to třeba o týden nebo dva posunuté očkování nestojí 😉

fiverka
5. dub 2013

Vždy jsem očkovala s vědomím, že svým dětem pomáhám. Poslední očkování, kdy mi řekli že rýma doznívající už nevadí, měla malá reakci. Pět dní teploty a pak ekzém na bříšku a zádíčkách. Od té doby jsem si toho hodně zjistila a už vím, že nejen by senemělo očkovat při nachlazení ale taky by se nejspíš nemělo očkovat raději vůbec...
Každopádně i nemoc v rodině je špatná neví se jestli už dítko není v inkubační době...Byla jsem tak naivní!
Nejdřív si zjistěte všechna pro a proti... možná budete překvapené...hlavně co se týká toho proti!

acacia
6. dub 2013

Na názor doktorky v tomhle případě kašlu. Je to moje dítě a bude očkováno podle toho, jak uznám za vhodné já.

nikola3
8. dub 2013

ahoj já mám 4 měsíční holčičku a byla jsem s ní u paní doktorky která mi vynadala za to že jsem nedorazila na očkování(volala jsem a řekla že je malá nachlazená, že ji očkovat nechci) , nadávala že ona posoudí jestli jí očkovat nebo ne že jí ted propadla vakcína , řekla jsem jí že bych malou zbytečně tahala do toho mrazu když je nachlazená že jí dávám nosní kapky, a chci počkat až bude zdravá, ale paní doktorka byla viditelně naštvaná a řekla že i když byla nachlazená i mněla teplotu že to nevadí při očkování a očkovala by jí, tak ted nevím co dělat nechci se hádat s lékařkou ale malou nechci nechat očkovat....

nelina_
8. dub 2013

Já nedávám očkovat ani při náznaku rýmu, vysvětluju si to tak, že imunita už je zaměstnaná bojem s něčím jiným a takový očkování může mít naprosto odlišný průběh (vážné komplikace) než u zdravého dítěte, kde se imunita soustřeďuje pouze na očkování. @nikola3 doporučuju okamžitě změnit Mudr, té Vaší nejde o děti, ale její zisk, to je katastrofa ☹

radush7
8. dub 2013

Ahoj, taky bych nenechala...
Tahle mudra, podle toho co píšeš (nikola3), se mi zdá, hájí především své zájmy.
Já jsem pediatra změnila a našla jsem si takového, se kterým se domluvím a respektuje moje rozhodnutí - což neznamená, že se mnou souhlasí, ale nezneužívá moci svého bílého pláště. Snadné to pro mě nebylo, nervy jsem z toho všeho měla, ale teď nelituji.
Nedávno v seriálu Nevinné lži zazněla z úst "lékaře" velká pravda a tou je PřEDEVšíM NEšKODIT. I v případě mírného nachlazení se sami lékaři mezi s sebou neshodnou, zda vadí nebo nevadí.....
Dobře děláš, že posloucháš svoji mateřskou intuici....
Tak se měj R.

Ps: At´si tu injekci píchne sama sobě 😉

jennyska
17. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Očkování dětí a protože Vy s ním máte už nějaké zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě prochází očkovacím obdobím se svými dětmi a nebo je teprve čeká, popř. se rozhodují mezi různými vakcínami, povinnými a nepovinnými atd. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska