Od kdy se dá dítko očkovat proti encefaliditě?

karotky
12. bře 2008

Mám dotaz:"Od kdy se dá dítko očkovat?"

mikulka
16. bře 2010

lienka: a jak malýmu po očko bylo, měl nějakou reakci?

kamilka12
16. bře 2010

ahojte,

nečítala som všetky odpovede, napíšem ako je to u nás:

1x nás očkovali v 14 mesiacoch...
2x preočkovanie v 15 mesiacoch...
3x máme príst o 9 mesiacov po 2. dávke...takže ked bude mať 2 roky...

Pre očkovanie sme sa rozhodli hlavne preto, lebo dostal kliešťa keď mal cca 9 mesiacov a to ešte poriadne ani nechodil (iba za ruky) a chytil ho pre našim domom na sídlisku.. 🙄

kamilka12
16. bře 2010

...a reakcia nebola žiadna...( a to na iné - povinné očkovania reakciu vždy mal)

mikulka
17. bře 2010

kamilka: tak to jsi mne potěšila 🙂

kalo
17. bře 2010

mikulka: co je vakcína MMR????????????

kim
17. bře 2010

Tak tohle jsem taky už řešila a pročetla mnoho článků a rad a nakonec jsem se rozhodla, že dřív jak v pěti letech kluka naočkovat nedám!!!!!!Přesně jak tu bylo řečeno, u malých dětí v případě nakažení, je průběh velmi lehký, asi jako slabší chřipka.Navíc očkování působí na nevovou soustavu a může se vyskytnou (je to malé %, ale může) reakce v podobbě zánětu mozk.blan.To mě teda vážně odradilo, já jsem všeobecně proti všemožnému očkování, možná proto, že jsem famaceut a vím, co je to všechno za svinstva.Takže u náš klíšťovka ANo, ale až v těch +- 5.letech 😉

lienka55
17. bře 2010

mikulka nemali sme ziadne negativne reakcie. 😉

Inak kim ja moc tomu ockovaniu nerozumiem,sice sme zaockovany.Ved ustipnutim kliesta moze dieta dostat zapal mozgov.blan,nie?A ty pises,ze sa moze vyskytnut reakcia zanetu moz.blan po ockovani.Tak na co je potom to ockovanie?

mikulka
17. bře 2010

kim: můžeš prosím napsat něco bližšího? Opravdu se z očkování může dostat zánět mozk. blan? To je dost hrůza!

mikulka
17. bře 2010

MMR je vakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám

mikulka
17. bře 2010

Tento článek mluví spíš pro, také tam píší, že očko je dobře snášeno...
Já sama jsem naočkovaná a snášela jsem to dobře.

http://zdravi.dama.cz/clanek.php?d=4053

kim
17. bře 2010

Mikul, bohužel nemohu, vůbec už nevím, kde jsem toto četla, řešila jsem to už na podzim 09 a ještě mi to říkala kámoška, které to řekla její dětská Dr.jak jsem psala, je to třeba 2% riziko, fakt malinké, ale je tam...je to prostě na každém, jak se rozhodne, vůbec to nikomu nevyvracím, já ale do toho teď fakt nejdu 😔 bojím se...
Večer přečtu ten článek od Tebe 😉

lesnenka
17. bře 2010

Ahojky. já se na to ptala už minulý rok a doktorka mi řekla, že do dvou let toto očkování nedá.

mikulka
17. bře 2010

kim, díky, trošku jsi mne zvyklala a teď teda nevím, zda je větší riziko očko, nebo ev. encefalitida... kde jsou také rizika poškození mozku.

lesnenka: a řekla ti dr. důvod?

mikulka
19. bře 2010

HOlky, ptala jsem se ještě jedné dost fundované dr. a řekla mi, nedácat očkovat, mohou být bolesti hlavy i několik let!

siuzi
19. bře 2010

ahojte,ak môže pridať svoju skúsenosť,nám Dr.očkovanie odporučila,sme v oblasti s vysokým výskytom infik.kliešťov,syn má cez 2r.,a po očkovaní nemal ani bol.hlavy ani teplotu atd. 😉

mikulka
20. bře 2010

siuzi: no, mně dr. úrávě říkala, že nejdříve v těch 2 letech...

kalo
20. bře 2010

Dřív se prý očkovalo normálně od roku...až nějaké 3 roky zpět se očkuje až od 2 let....

zuzin78
23. bře 2010

ahojte ja som chcela dat zaockovat dcerku ,ale detska lekarka mi povedala, ze skor ako bude mat dcerka 2,5 roka ju nezaockuje,nakolko ma skusenosti, ze deti maju vekmi zle neziaduce ucinky. ☹ tak mi musime cakat do septembra,oktobra 2010.

mikulka
23. bře 2010

zuzin: a řekla ti ty vedlejší účinky?

zelmirka1
23. bře 2010

zuzin a nebojis a tych neziadicich ucinkov v oktobri 2010??, to ze bude starsia to nemoze vylucit, kym sa rozhodnes prestuduj si trochu viac o kliestovej encefalitide ako takej, o vakcinach, ako maju chranit a co mozu sposobit. Kazda vakcina je velke riziko.

danusta
24. bře 2010

ahoj, já jsem nechávala očkovat ve 14ti měsících první dávku a reakci neměl syn žádnou. Hodně jsme se tohohle očkování bála, všichni mě strašili, že jsou děsné rekace a jak je to nebezpečné atd, ale radila jsme se s naším pediatrem a ten mi říkal, že žádnou ošklivou reakci na tuhle vakcínu nezažil a prý i teploty bývají minimální. Rozhodně to není větší nebezpečí než třeba Hexa vakcína nebo MMR, prostě pokud v dítěti něco dříme, může to probudit jakákoli vakcína.

kalo
24. bře 2010

Každý, kdo se rozmýšlí, zda nechat dítě očkovat proti klíšťovce, bych přála vidět jednoho našeho kamaráda, kterého klíšťovka sejmula strašným způsobem...Ochrnul, půl roku se pak učil chodit a mluvit. Do teď mluví špatně a strašně pomalu, vadí mu světlo a prostě celý život na ruby. A to bych chlap jak hora. Když jsem viděla, co může blbé klíště způsobit, nerozmýšlela jsem očkování ani minutu.....

zelmirka1
24. bře 2010

kalo ak veris ze ho ta vakcina ochrani v poriadku je to spravne rozhodnutie, mne zase stacilo vidiet postihnute dietatko ockovanim a mam strach.

evina313
24. bře 2010

no ja neviem, my sme po ockovani MMR skoncili v nemocnici, vyzeralo to akoby dostal osypky. tak uz mam des z toho ockovania, aj ked sa velmi bojim aj kliestov. tak neviem, fakt neviem ci ho dat zaockovat, alebo nie. ta posledna reakcia ma dost vydesila ☹

szkatka
25. bře 2010

Ahojky holky
Narazila jsem na vaše téma.No my měli o vakcinaci zájem,ale po tom co nám řekl Dr. moc moc váhám.Říkal,že je to sice fajn,ale že už se málo mluví o tom,že i na vakcínu se taky může umřít.Tak teď opravdu nevím.Chtěla bych vědět,jak je velké riziko? Mám strach,že při naší smůle se může něco stát.Syn je totiž od svého 6tého měsíce věku dušný (býval často v nemocnicích),je silný alergik a má spreje na astma.Mám se poradit s jeho alergologem?

zelmirka1
25. bře 2010

szkatka ak je alergik a este astmatik v ziadnom pripade neockuj nic nepovinne, aj povinne ockovanie je na zvazenie lebo prave u tychto deticiek to nemusi byt bez problemov, je to prilis velke riziko. Vo vseobecnosti lekari o negativnych ucinkoch hovoria malo, casto sa rozne problemi ani nespajaju s vakcinou ale vo svojom okoli mam dost deticiek s velmi zlymi nasledkami.