• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kolika gramů váhy dítěte se může očkovat?

28. října 2011 
Dobrý den, ráda bych se zeptala od kolika gramů váhy dítěte se může začít očkovat? A táké jedeme na delši dobu do ciziny tak co sebou jako prevenci?
28. říj 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
od kolika gramu? ajake mas na mysli ockovani? Ockuje se povine ockovani dle veku ditete - prvni davka hexavakciny ve 2 mesicich..., dalsi ve 3 + prvenar, atd. Treba tetanovka se uz neockuje :(
28. říj 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misala jo a podle mne do ciziny muzes az kdyz ma mimco vse zakladni napichano - cca 4-5 mesicu.. Nevim kam mate v planu jet, ale ja bych se s mimcem bala nekam do exotiky.
28. říj 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misala nevím, že by bylo nějaké podobné omezení. Dřív, když se očkovalo TBC, tak tuším od 2,5 kg, ale teď se dává hexa, která se očkuje od 9 týdnů a to už většina dětí těch 2,5 kg má. Předčasně narozené děti budou mít asi celkově jiné očkovací schéma. Kam jedete?

@skorepka tetanovka se stále očkuje v rámci hexy, patrně jsi myslela TBC.
28. říj 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz ajoooo :D asi jo
28. říj 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka ne asi, ale určitě :wink: O očkování se trochu zajímám. Zkus si příště informace nejdřív ověřit :wink: Mmch prevenar není povinný.
28. říj 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj vim ze je nepovinej Prevenar, hele premejslela jsem ale po tetanovce je ta jizva na ruce-rameni, ne? Ptala jsem se dr. jestli nam ji taky pichne a ona rikala ze se ted nepicha, ze jestli ji pro malou budu chtit tak az ve 2 letech a mam si na to myslet. A to segra rodila loni a malej tetanovku dostal v porodnici, musela mu misto nejak osetrovat pac mu to hnisalo nebo co.
@betelgeuzz
28. říj 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
skorepka, musime do anglie ale pojedem autem aby se mimco od nekoho v letadle nenakazilo, a na dalsi ockovani se yase vartim ale odcestovat bohuzel musime ja jen ze mi sestra od doktorky rikala ze musi mit pet kilo
28. říj 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misala ahojky já bych se v anglie ničeho nebála, jak máš staré dítko? a na jaké očování se ptáš? Ono můžeš celé očkování odsunout...
28. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka jizva na rameni je po TBC, které se asi od konce loňského roku neočkuje. Toto očkování je zastaralé a proti dnešním typům TBC pořádně neučinkuje.Kromě toho se u nás už téměř nevyskytuje. Proto bylo plošné očkování zrušeno.

@misala do Anglie bych se taky nebála. Zkus se zeptat na stránce vakciny.net, většinou tam jsou docela fundované odpovědi. A když tak pro zajímavost hoď odpověď sem.
28. říj 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
u normálně donošených a zdravých dětí se očkuje dle věku a u nedonošených dle výsledků protilátek z krve..
28. říj 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz aha tak to jsem nevedela :/
28. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek