Od kolika gramů váhy dítěte se může očkovat?

misala
28. říj 2011

Dobrý den, ráda bych se zeptala od kolika gramů váhy dítěte se může začít očkovat? A táké jedeme na delši dobu do ciziny tak co sebou jako prevenci?

skorepka
28. říj 2011

od kolika gramu? ajake mas na mysli ockovani? Ockuje se povine ockovani dle veku ditete - prvni davka hexavakciny ve 2 mesicich..., dalsi ve 3 + prvenar, atd. Treba tetanovka se uz neockuje :(

skorepka
28. říj 2011

@misala jo a podle mne do ciziny muzes az kdyz ma mimco vse zakladni napichano - cca 4-5 mesicu.. Nevim kam mate v planu jet, ale ja bych se s mimcem bala nekam do exotiky.

betelgeuzz
28. říj 2011

@misala nevím, že by bylo nějaké podobné omezení. Dřív, když se očkovalo TBC, tak tuším od 2,5 kg, ale teď se dává hexa, která se očkuje od 9 týdnů a to už většina dětí těch 2,5 kg má. Předčasně narozené děti budou mít asi celkově jiné očkovací schéma. Kam jedete?

@skorepka tetanovka se stále očkuje v rámci hexy, patrně jsi myslela TBC.

skorepka
28. říj 2011

@betelgeuzz ajoooo :D asi jo

betelgeuzz
28. říj 2011

@skorepka ne asi, ale určitě 😉 O očkování se trochu zajímám. Zkus si příště informace nejdřív ověřit 😉 Mmch prevenar není povinný.

skorepka
28. říj 2011

jj vim ze je nepovinej Prevenar, hele premejslela jsem ale po tetanovce je ta jizva na ruce-rameni, ne? Ptala jsem se dr. jestli nam ji taky pichne a ona rikala ze se ted nepicha, ze jestli ji pro malou budu chtit tak az ve 2 letech a mam si na to myslet. A to segra rodila loni a malej tetanovku dostal v porodnici, musela mu misto nejak osetrovat pac mu to hnisalo nebo co.
@betelgeuzz

misala
autor
28. říj 2011

skorepka, musime do anglie ale pojedem autem aby se mimco od nekoho v letadle nenakazilo, a na dalsi ockovani se yase vartim ale odcestovat bohuzel musime ja jen ze mi sestra od doktorky rikala ze musi mit pet kilo

zdeniii
28. říj 2011

@misala ahojky já bych se v anglie ničeho nebála, jak máš staré dítko? a na jaké očování se ptáš? Ono můžeš celé očkování odsunout...

betelgeuzz
28. říj 2011

@skorepka jizva na rameni je po TBC, které se asi od konce loňského roku neočkuje. Toto očkování je zastaralé a proti dnešním typům TBC pořádně neučinkuje.Kromě toho se u nás už téměř nevyskytuje. Proto bylo plošné očkování zrušeno.

@misala do Anglie bych se taky nebála. Zkus se zeptat na stránce vakciny.net, většinou tam jsou docela fundované odpovědi. A když tak pro zajímavost hoď odpověď sem.

helcas
28. říj 2011

u normálně donošených a zdravých dětí se očkuje dle věku a u nedonošených dle výsledků protilátek z krve..

skorepka
28. říj 2011

@betelgeuzz aha tak to jsem nevedela :/