Od kolika jste nechávaly očkovat děti proti klíšťatům?

martinka2014
13. dub 2014

maminky, prosím od kolika jste nechávaly očkovat své děti proti klíšťové encefalitidě? a jakou vakcínou? chtěla bych nechat syna, ale nevím, zda na to není malý a zda s tím máte dobré zkušenosti. děkuji moc.

zamilovanadonej
14. dub 2014

@martinka2014 Očkuje se stejně až myslím od tří let, a dřív to nemá smysl. Vakcínou to, jak je na ní reklama, nevím, zda je i jiná.

veruska007
14. dub 2014

Ptala jsem se několika lékařů na očkování dětí 3 a 5 let a všichni byli proti, že nejdříve u starších školáků.

ckei
14. dub 2014

@martinka2014 očkování je možné od 1roku dál. Ale já syna očkovat nenechala, tak více neporadím.

helcenka
14. dub 2014

@martinka2014 - nechávala jsem očkovat po pátém roce, vakcínu nevím, doktorka nám nabídla jen jednu, jinou neznám. Po různých osobních průzkumech jsem zkonstatovala, že dřív to smysl nemá, protože encefalitida u malých dětí většinou vypadá jako viroza, až s věkem přibývají komplikace. Samozřejmě jsou i výjimky, jako prostě je to všude a se vším, i takové obyčejné nachlazení může mít ošklivé následky.

martinka2014
autor
21. dub 2014

moc děkuji za příspěvky. příští měsíc jdeme k dr., tak se na to zeptám..chtěla jsem si předem sehnat informace a hlavně zjistit, jestli jsou s tím maminky spokojené. nevíte, zda na to přispívá pojiˇšťovna? děkuji moc

michaelka83
21. dub 2014

@martinka2014 Mně doktorka řekla, že smysl to má až tak okolo 9.roku věku dítěte.