Oddálené MMR a dovolená v Dubaji/Ománu

efka89
13. únor 2017

Zdravím,
mám dceru 1,5 roku, očkování MMR jsem odložila... Plánujeme dovolenou do Dubaje nebo Ománu, kde sice nejsou povinná očkování, ale doporučují se spalničky.
Nejspíš bych to neřešila, ale doktorka mi hučela do hlavy, jak je nesmyslné odkládat toto očkování, at počítám s tím, že mi malá určitě onemocní na příušnice, ptz ted řádí ve školkách apod., tak mě to nahlodává i skrz tu dovolenou, jestli je rozumné, jet s ní do těchto zemí, i když není naočkovaná. Ano, ani po Evropě si člověk nemůže být jistý, že si něco neodveze...
Spíše se chci zeptat, zdali je tu někdo, kdo jel s dětmi na podobné dovolené a bez očkování? Potřebuji zahnat zbytečné strachy, které mám v hlavě 🙂. Díky

mh1986
13. únor 2017

Ahoj, spis nez s detskou doktorkou bych se spis zeptala v ockovacim centru kde se specializuji na ockovani a nemoci v cizine ... 🙂

efka89
autor
13. únor 2017

@mh1986 Já to právě s doktorkou řešit nechci vůbec, ani oznamovat, ptz je mi jasné, že by mě vyhlásila :D to bylo řečí a pohledů co jsem to za matku, když jsme se jen domlouvaly na tom odkladu.. a na to očkovací centrum mrknu, díky za tip!

barchen
13. únor 2017

@efka89
Dobrý den,
s naší malou bychom chtěli v lednu 2018 na olympiádu do J. Koreje, to jí bude rok a půl. Po infanrixu neměla vůbec žádné než. reakce, chci jí dát TBC (jsme cestovatelé a často letadlem) a pak tu první MMR než poletíme. Jiné nepovinné nedostala ale do centra zavolám a trochu se poptám. Tato země je ale "proočkovaná", takže z tohoto pohledu bez problémů, problémem jsou ale přistěhovalci, kteří nemají vůbec nic, takže to, co my tady nemáme, oni už znova mají. Ještě to doma budeme zvažovat.