Odložená 2. dávka Priorixu, máme problém se školkou

macessska
4. bře 2014

ahoj holky, mám dotaz, pokud je tu nekdo kdo nemá ještě doočkovanou 2. dávku - kolik je vašim dětem?
My ji máme odloženou, ale docela problém se školkou a ted mám dilema zda nahonem doočkovat nebo řešit nějakou poloviční docházku do soukromé.
Jak jste na tom vy?

ssaara
4. bře 2014

Naše malá ji dostala teď ve 2 a půl letech kvůli předchozí časté nemocnocti.

vanule
4. bře 2014

dcera má za sebou první dávku (v listopadu to jí bylo 18měsíců) na druhou dle doktroky si nás pozve za půl roku od prvního očka....

lucie255
4. bře 2014

@macessska proč problém, šak první dávku má. Tak očkovaná je....sice ne kompletně, ale je. Jim to vadí?

macessska
autor
4. bře 2014

a má nekdo odklad o nějaký rok?např. před nástupem do školy?

macessska
autor
4. bře 2014

jo, je to velký problém do školky :((( a ted je dilema co dělat, ale nerada bych jen kvůli nátlaku aby se něco ...

picasso
4. bře 2014

A co se domluvit s dr., že vám potvrdí, že jste očkováni a očkování druhé dávky doplníte až ve školce (nebo nevím, kdy jste plánovala druhou dávku)?

dana3262
4. bře 2014

Nase deti to nemají vubec. Nechápu, proc by měl být problém. Neni to věkové omezené. Doktorka ňam napsala "řádně ockovan" a vypsala, co maj. Ve skolce to neresili. Co ti řekli?

hrusti
4. bře 2014

Nechápu, proč by to mělo školce vadit, že nemá 2. dávku. První dávku má.
Syn dostal 2. dávku až ve 4 letech a normálně nás do školky vzali 😉

jmisa
4. bře 2014

Syn má jen jednu dávku a bude mu pět, do školky chodí. Zatím dál očkovat nebudeme.

macessska
autor
25. bře 2014

dočítám ted, nam napsala že když chybí dávka očkován není a nevzali ho ☹

alisek
25. bře 2014

Mám syna (3 a třičtvrtě r.)) ve školce a druhou dávku nemá a problém to není. Očkovat ho v dohledné době nebude, díky školce je často nemocný tak mám strach dávat druhou dávku aby se "něco" nerozjelo.

bbn
25. bře 2014

@macessska dcera má 4 roky, když nastupovala do školky tak priorix vůbec neměla (kvůli nemocem to jaksi nestihla) a normálně ji přijali, do školky chodí. A druhá dávka nás čeká až teď, cca půl roku po první. Holt první rok ve školce v podstatě promarodila a když byla zdravá, tak jen týden, 10 dní a pak nemoc znova (nachlazení, rýma, kašel, furt dokola). Pokud je ředitelka školky normální, měla by pochopit, že ne každé dítě stihne všechna očkování včas, právě kvůli nemocem. Uveď to do poznámky k očkování nebo jí to při přijímaní řekni.

schnek
25. bře 2014

@macessska co si pamatuju, u prostředního chtěla ředitelka, že kdyby ho přijali, tak budou chtít potvrzení, že do nástupu docházky doočkujeme, resp. přineseme ukázat očkovák, že má doočkováno. My jsme nakonec očko úplně odmítli, Matouš šel do jiné školky, kde jim to nevadilo, ale odvolávali jsme se na nález Ústavního soudu a ještě jedno soudní rozhodnutí a připojovali to k přihlášce s prolášením, že očko odmítáme a proč. Možná bych zkusila s dr promluvit, jestli nemůže do přihlášky napsat individuální očko plán nebo něco podobného. Moje nechtěla ani slyšet, při každé příležitosti mi ta odmítnutá očka ráda připomene.

jandl
26. bře 2014

Požádejte svou MUDr.,ať tam vypíše co a kdy mělo očkováno,ale ať to víc nekomentuje,nepíše nic navíc. Já jsem byla pro potvrzení pro školu v přírodě.MUDr. už ví,že nebudu svou 10 letou dceru přeočkovávat,tak napsala název vakcíny a datum,kdy to naposledy dostala. Stejně to tak dělat neměla,protože na to přeočkování je čas celý 11.rok,ne nutně den 10.narozenin.Ona ještě v době potvrzení ty 10.narozeniny ani neměla.Hlavně mít pořádek v papírech,pacient a jeho zájmy.....to si musí hlídat a nést zodpovědnost jen rodič.Hlavně,že MUDr. je krytá. S tou školkou to budu za 2 roky řešit,ale očkovat MMR - vydírat se nenechám. Proč vám jednoduše MUDr. nenapíše datum toho 1.očkování a konec.Zvlášť,když 2. dávka nemá časový limit.Vždyť zdravý rozum říká,že 2. dávka by byla lepší v pubertě,ne?

anetka1701
26. bře 2014

Dcera dostala první dávku ve dvou a půl letech. Druhou dávku nedostane (maximálně před nástupem do školy monovakcínu). Školku jsem zatím neřešila, ale vím o dost dětech co do školky chodí jen s jednou dávkou...