Odložení hexavakcíny a prevenaru z důvodu rýmy

martisek11
22. bře 2017

zdravím maminky,
měli jsme jít se synem 9 týdnu na 1. očkov.hexavakcína ´prevenar, bylo odloženo jelikož měl rýmu a kašel, už se z toho vyléčil, měli jsme o 2 týdny posunuto, ale dnes opět začíná rýma, a zítra máme jít na očkov... nechali byste si odložit??
nevadí když bude znova posunuto, aby nám to nějak vycházelo...do toho budeme později dávat i na rotaviry..díky

lavita
23. bře 2017

@martisek11 musis zacit do 10mes ditete.my zacali presne na 10 mes hexou,pouze 2+1.

nikolavod
23. bře 2017

@listopadka1 jste můj člověk!🙂 vidím to úplně stejně jako vy. My máme za sebou zatím první dávku hexy a prevenaru, ale fakt ani teplotu neměla, pak máme rotaviry, ale to byl sirupek a taky žádná reakce. A radši nechám naočkovat, než pak litovat. Třeba černý kašel se vrátil a nechci nic riskovat🙂

astyna
23. bře 2017

@nikolavod

Tak ona ta teplota je naopak dobrý signál. Tělo funguje jak má, vytváří protilátky.

Já jsem očkovala jednou synflorix + hexu, ale až poté, co byl naočkován každou zvláště.

Třeba s tím chozením do společnosti - já nevím, jak ostatní, ale já jsem teda tak do 6.měsíce chodila max k pediatře, protože jsme bojovali s kojením a byl to mazec a taky co dělat v herničce s takovým prckem. Takže my chodíme až po roce někam ven mezi děti a teda imunita dostává zabrat - synovi pořád něco je, pak to chytne manžel, pak klasicky já, ode mě zase malej a tak pořád dokola...

astyna
23. bře 2017

@listopadka1

všimla jsem si, že takové věci se dějí většinou ženám, které se toho už předem bojí....asi to tak nějak přitahují.

listopadka1
23. bře 2017

@astyna Já třeba začla v září chodit do školy (dálkově, každé pondělí) a nešlo to jinak než jí brát s sebou. Taky jsem po vánocích začala zhruba jednou týdně jezdit do práce pomáhat, taky samozřejmě s malou, a to je školka, takže spousta dětí kolem. Takže jsem chtěla mít oočkováno co nejdřív, ať mám klid. Ale teda malá zatím zdravá jak řípa, jestli měla jednou trochu rýmu.

nikolavod
23. bře 2017

@astyna tak já s malou chodím všude, když potřebuji do obchodu a nemam hlídání jede se mnou. A stejně si myslím, že očkování je dobrá věc a určitě pomáhá a chrání😉

barbora_brambora
23. bře 2017

Určitě odložit.náš mudr se před každým očkováním ptá,jestli je malá stopro v pohodě. Proto jsme první hexu dávali až v šestém. Prevanar my teda vůbec...a mmr sám odložil v lednu kvůli tomu,že kolem běhá hodně viróz,přesto že malá byla v pohodě 🙂 je v tomto zlatý. On neočkuje hexu dřív než ve čtvrtém měsíci,myslím. My jsme červencoví a ptal se na ni až na konci října. Takže čím víc se odloží (do určité míry), tím líp to tělo asi zvládne. M
imochodem přidávám se k názoru že MMR je fakt nejagresivnější očkování a zatím jediné,po kterém měla malá příznaky

astyna
24. bře 2017

@barbora_brambora

pan pediatra se vzdělával asi v cizině - 4.měsíc, váhový limit 🙂 koukám, že jede podle našeho rodinného "očkováku" také 🙂

adelle
31. bře 2017

tak sa pridam do diskusie, syn 6m. zatial neockovany, riesime prve podanie hexy. Zvazujeme ci teraz alebo az za 2 mesiace. Syn je zdravy, teda az na to, ze ma v poslednych dnoch nejaku slabu vyrazku na rukach, neskrabe si to, ale proste tam je a nie som z toho zrovna nadsena...tak neviem. Manzel by radsej ockovanie o 2 mes.odlozil.....