Onemocnění pneumokokem s vážným průběhem. Znáte někoho?

andulkaavetrelec
23. dub 2008

Zajímalo by mne, zda máte ve svém okolí konkrétní příklad toho, že očkování je skutečně smysluplné.
Také mne zajímá, zda to dítě chodilo mezi jiné malé děti, zda bylo kojené, nedonošené, kolik mu bylo měsíců, jaké byly následky, jaký byl průběh...
Nechci tak uspokojit zvědavost, ale svému strachu dát "konkrétní tvar". Díky

romankav
24. dub 2008

Já jsem spíš proti očkování, ale moje kamarádky má syna, kterému už potřetí píchali ouška (zánět stř. ucha, prokázaný pneumokok). Jako malá jsem byla se zánětem stř. ucha v nemocnici, nevím, jestli to byl pneumokok, ale je to možné, žádné následky ale nemám 🙂 Pokud to budeme brát doslova, tak samozřejmně můžou nastat komplikace a smrt i při chřipce, neštovicích, zánětu zubu atd. Farmaceutické firmy mají velký zájem hodně děsit..

jankao2
24. dub 2008

přesně tak dřiv ty nemoce byli taky akorat se o nich nemluvilo,přitom očkovani je pry učine tak na 50%

andulkaavetrelec
autor
24. dub 2008

očkování na pneumokoka má prý účinnost 60-70proc., záleží také myslím na stáří. čím starší dítě, tím delší účinek očkování, a možná i účinnější vakcína,
tak zatím teda nicmoc konkrétních případů...

anatanka
26. dub 2008

Pravda je, ze me uz ten pneumokok taky zacina docela lezet v hlave, protoze na me bafne snad z kazdeho materskeho casopisu.
Vetsinou jsem ale slysela nazory, ze jde spis jen o hromadnou reklamu.
No, nevim. Kazdopadne to celkem funguje...

bihan
26. dub 2008

Zrejme na tom pneumokokovi niečo zákerné bude, keď už väčšina krajín vrátane Slovenska vakcínu buď prepláca, alebo ju zaradila do povinného očkovania 😉

lamia
26. dub 2008

No tak já jsem jich ve špitále viděla docela dost,na infekci na Bulovce několik děcek s pneumokokovou meningitidou,třeba holčičku, co jí měla opakovaně...

romankav
27. dub 2008

pro lamia: Infekční oddělení na Bulovce bych nepočítala, tam se bohužel sejdou ty nejhorší případy ze všech možných infekčních chorob. Většinou se v opakovaných případech infekčního onemocnění může jednat o deficit v imunitě.