Plané neštovice, očkování - ano nebo ne?

sachmettttt
7. únor 2013

maminky s Terezkou na roku aj pol pojdeme na očkovanie a popri tom nam bolo ponuknute očkovanie na plané neštovice 2 dávky každá za 1600kč...Čo ma zaráža nič nezaručuje bud to dostane alebo nie i ked bude zaočkovana ale vraj MOŽNO bude mat lepší priebeh.PROSÍm poradte zaočkovat alebo nie?? Dakujem moc

pettule
7. únor 2013

Za mě ne 🙂. Určitě né takto malého prcka. Možná na zvážení u velkých dětí, pokud je do té doby nedostanou. Ale toť pouze můj názor 🙂 .

monyliny
7. únor 2013

A proč očkovat?Není to zbytečný?Navíc Ti to opravdu nezaručí,že je nedostane......vyhozené peníze a zbytečný stres při očkování☹Už takhle do těch dětí necháváme píchat jinou chemii 😒 Dcera měla neštovice v loni a to jí bylo 8 let.Sice měla 3 dny vyšší teploty a posetá puchýřky byla po celém těle,ale jinak se to dá zvládnout 😉

spaagetka
7. únor 2013

Já nenechala očkovat, kdyby je neprodělal, zvažovala bych očkování na prahu puberty, protože pak už by měla nemoc horší průběh. Dle mě je samotný Priorix dost velká zátěž, protože jde o živou vakcínu 😔

petrusew
7. únor 2013

Já teda rozhodně očkovat proti planým neštovicím nebudu. Myslím, že očkování je už tak dost a tohle mi přijde zbytečné

romcovaklarka
7. únor 2013

Za sebe radím - určitě ne. Můj malej zatím nemá ani priorix a pokud nepůjde v dohledné době do státní školky, což asi ne, tak se na něj ani nechystáme. Natož neštovice.

lena27
7. únor 2013

určitě ne, vyhozený peníze

hojda
7. únor 2013

TA živá vakcína sama o sobě je síla a ještě k tomu něco přidávat, pokud to mermomocí někdo chce, tak zvlášť. 😉

pajulinkka
7. únor 2013

Já bych nenechala očkovat a ani nenechám, myslím že toho je až moc a je to zbytečné

jankadudova
7. únor 2013

Zbytecne ockovani urcite neni, ale to je na jinou diskuzi...doporucuju pockat do puberty nebo skolniho veku a pak treba nechat samotne nestovice naockovat. Jiste, nezarucuji, ze je nedostane, jde spise o vaznejsi varianty, pasovy opar apod...pripojuji se k prvni odpovedi, neni tak radikalni 😉

kettynka1234
7. únor 2013

Já bych neočkovala. 1, to stojí peníze a za 2, vám to nezaručí, že je nedostanete. Dle mých zkušeností, v čím mladším věku dítěte se neštovice dostanou, tím je průběh hladčí. Dle mých zkušeností. Také jsem slyšela, že nějaké maminky schválně navštěvují děti nakažené neštovicemi, aby je jejich dítko chytlo v co nejnižším věku. . Nečekali do puberty.

zamilovanadonej
7. únor 2013

Já syna očkovat nechala a jsem ráda. Je mi šumafuk že to stojí peníze, lidi vyhazují za jiné ptákoviny, tak co. Vím že je chytit může, ale už se s nimi do styku dostal a v pohodě. Mám známou, která měla tak těžký průběh že od té doby musí nosit brýle. Nehledě na to, že teď čekáme druhé a jsem ráda že nehrozí tak velké riziko že je "zatáhne" z mš domů. 🙂
Jinak, doporučila nám to dr. právě kvůli hladkému průběhu kdyby je chytil.

inside
15. únor 2013

Já také zvažuji jestli dám prcka očkovat. Sestřenice dala oba kluky očkovat na plané neštovice, je pravda, že je po nějaké době dostaly, ale každý měl asi jen 5 pupínků , menší a rychlejší průběh nemoci. Jinak očkování na ně nijak nepůsobilo, žádná horečka ani jiné problémy. Záleží asi na každém dítěti jak se s tim vypořádá. Nemáme to jednoduché, dneska je takových možností, že si říkám jestli to tomu dítěti pomůže nebo uškodí. Asi každá maminka by si pak nerada něco vyčítala-buď že to měla udělat nebo ne.

johanka12
16. únor 2013

Já tedy nevidím důvod očkovat. Pár pupínků každej vydrží. Za chvilku se bude očkovat proti prdnutí. Takovýmdle přístupem se jen snižuje přirozená imunita těla. Nepočítaje, že to stejně není 100% a ještě člověk vyhodí spoustu peněz.

klinhart
3. črc 2013

Já třetí dítě rozhodně očkovat budu. Starší děti neštovice měli a byla to hrůza. Nejstarší syn je donesl z MŠ ve 3,5 letech - napřed měl 3 dny 40 horečky, nešly ničím srazit. Celou dobu byl téměř v bezvědomí, jen pospával, nejedl, vodu jsem do něho ládovala stříkačkou. Když jsem s ním chtěla do nemocnice na vyšetření, co mu je, objevila jsem první podezřelý flek. Další den měl už jenom 38,5 a byl osypaný. Za 2 týdny dostal neštovice mladší syn, v té době měl aktivní atop. ekzém. Neštovic měl po sobě asi milion a měl je všude - v očích, v zadečku, pindíka měl osypaného celého a k tomu horečky. Neštovice se mu hojily skoro 2 měsíce. Takže nejmladší syn za 2 měsíce dostane Priorix Tetra

popellka
3. črc 2013

Za mě ne 😉 Malá si neštovice prodělala v roce a půl a snášela to líp než já! Dostala jsem je s ní totiž taky, protože jsem v dětství měla slabý průběh 😉

jandl
7. črc 2013

Známá má stejně starého syna jako je náš.Před 2 roky jsem našeho,tehdy 5 letého nechala nakazit nešrovicemi,průběh ok.Ona svého tehdy očkovala.minulý týden mi hlásila,že je dostal,průběh ok.Pro mě jen potvrzení o tom,že očko nemá smysl.Ona si zas myslí,že bez očkování by měl horší průběh.dokázat nelze.jen má dítě s vakcínou v sobě víc svinstva.REKLAMOVAL už někdo takovou vakcínu?

nikusse
7. črc 2013

My jsme naočkovaní a neštovice malá dostala ...

vendullka
7. črc 2013

U nás letos měla dcera 3,5r snášela to dobře, měla asi 30 neštovicek, bez horečky, syn 1r na tom byl sice hůř, ale horečky neměl a snad ho ani nezlobily svěděním, byl i při nich veselý, jediné co vadilo mě byla karanténa, ale to je detail v porovnání s očkováním, rozhodně si myslím, že je lepší to nechat tak.

gletnulka
7. črc 2013

Rozhodně ne. Díky tomu, že neštovice prodělá získá doživotní imunitu, což u očkování nehrozí. Očkování bych zvažovala pouze u dospělého, který je neprodělal a hrozí, že by se s nimi mohl dostat do styku. U dospělých má nemoc horší průběh. Naopak, děti se infikují zcela záměrně na "neštovicových párty", kdy se schází maminky, jejichž děti neštovice ještě neměly.

paaajuska
7. črc 2013

Ahojky🙂My očkovat budeme za necelé 2 měsíce v roce apůl.
Naše lékařka mi očkování doporučila. I kdyby měla vakcína jen zmírnit průběh celé nemoci, tak to podle mě stojí za to.
Očkování je sice pro tělo náročné jako každé jiné, ale ležet v horečkách není taky žádný med.
Hodně štěstí a hladký průběh,ať se rozhodnete jakkoliv🙂

nunacek
7. črc 2013

Za mě neštovice neočkovat.