Pneumokok - očkovat či ne?

partyzanka91
25. čer 2014

ahoj,
je mi jasné že mi asi moc nepomůžete, půlka z vás mi napíše že očkovat a druhá že ne, ale alespoň nějaké rady a zkušenosti bych ocenila než se rozhodnu. Jde o to že dnes na 6ti týdenní prohlídce jsem dostala od dr. prospekt a mám se do dvou měsíců rozhodnout zda budu chtít dát Michalku očkovat proti pneumokokům. Mám za kámošky 2 maminy, jedna platí i veškerá nepovinná očkování, bere je jako základ a skvělou prevenci. Ta druhá kdyby to bylo možné nedávala by ani ty nepovinné, je toho názoru že i tak se té chemie dává miminkům do tělíčka až moc.
Co se týče mě nemám žádné zkušenosti a těžko se mi rozhoduje když každý radí něco jiného. Na jednu stranu mě děsí proti kolika nemocem najednou se očkuje, příjde mi to jako strašný nápor a bojím se aby si tělíčko se všemi těmi naočkovanými bacily poradilo. Také jsem slušela že očkování způsobuje u dětí autismus (snad nějaký zinek nebo co). Na druhou stranu si říkám že očkování by mělo pomáhat a ne škodit. Není to pro mě lehké rozhodování a nejhorší je že je to celé na mě, pokud se rozhodnu špatně bude to jen moje vina, neodpustila bych si to.
Takže i když čekám že budete kontroverzní ráda si poslechnu vaše názory
děkuju 🙂

marecekavendulka
25. čer 2014

Ahoj,chápu tvoje obavy,my jsme teď také stáli před takovým rozhodnutím.Prvního syna jsme nechali očkovat vakcínou Synfrolix,ale druhé dítě očkovat nenecháme,a to proto,že mám prostě neodbytný pocit-intuici-,že právě díky Synfrolixu je náš prvorozený nemocný.Má poruchu autistického spektra a vývojovou dysfázii. Nelze to však potvrdit,je to prostě "jen" můj dojem. Když to půjde,necháme malou při povinném očkování očkovat tou šetrnější hexou,sice se platí,ale co je dnes zadarmo,že.Myslím si,že farmaceutický průmysl útočí hlavne na city rodičů (za reklamu "teď se nosí zodpovědnost" bych vraždila).Nenech se ovlivnit reklamou,jednej jen podle svého svědomí.znám maminky,co nechaly očkovata jejich děti jsou naprosto ok,ale znám i pár maminek,kterým po vakcíně děti onemocněly,nebo to alespon tvrdí..

katyxq
25. čer 2014

Já po našich zkušenostech nedávám ani povinné - doporučuju něco si o očkování (naprostý základ by měl být příbalový leták, byť ty evropské jsou silně okleštěné - co se týče složení a nežádoucích reakcí) i o těch nemocech samotných (výskyt, pravděpodobnost, že to chytne a bude mít vážný průběh, možnosti prevemce a léčby) nastudovat a podle toho se rozhodnout. Rozhodnout na základě informací, ne na základě manipulace výrobců a lékařů (mají zisky z očkování i léčby nemocných, ne ze zdravých)
https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti
http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm
http://www.szu.cz/uploads/IPO/ZCEM_IPO_2013.pdf

kaculka46
25. čer 2014

Mám proočkované všechny děti. Netroufnu si říkat, že tak či onak je správně. Nesouhlasím pouze s očkováním tzv. nepovinným zdá se mi to už moc . Jen mi vadí hysterie která se kolem očkování za poslední dobu spustila. Já jsem za základní očkování i když třeba odsunuté na pozdější dobu. Respektuji, že někdo očkovat nechce, ale štve mě ten extrémismus některých neočkovačů.

88nela88
25. čer 2014

Jsem minimalne za zakl. ockovani!!!! Tim ze uz nektere matky neockuji ani zaklad tak vytvari nove a nove viry, nemoce atd. Podle me je to dost nezodpovedne! A nedivim se ze takove deti potom neberou do skolky...

duvi21
25. čer 2014

@88nela88 To by me zajimalo, jakym zpusobem muze neockovanim vzniknout novy virus nebo nemoc. To je nelogicka pitomost.

88nela88
25. čer 2014

tim ze do nedavna jsme vsichni byli ockovane bez debat, dnes je trend neockovat... Jsem proti ATB, jsem pro prirodni lecbu. A co se v posledni dobe vyskytlo za nemoce??? Neni to nelogicke ba naopak! 😎

duvi21
25. čer 2014

@partyzanka91 Souhlasim s katyxq, zajimat se a shanet informace, utvorit si vlastni nazor, pak se rozhodnout. Ja osobne jsem momentalne proti nepovinnym vakcinam, tim bych uz dite nezatezovala. Videla jsem uz dost o tom, jakym zpusobem probiha straseni rodicu a stacilo mi. Nestacim se divit. Citis dobre, ze zodpovednost je jen na rodicich, tak to proste je. Je to tezke, vim. Ale mas dva mesice, urcite si pak uz budes jista, hledej, ptej se, zjistuj a uvidis.

picasso
25. čer 2014

@partyzanka91 v prvním roce života má dítě očkovacích látek dost. Pokud si nejsi jistá, pneumokoka lze doočkovat i později. Např. když se v předškolním věku rozhodnete, že ji doočkovat necháte. Např. my jsme u syna zvolili rotaviry (za nás víme proč), pneumokoka zatím nemáme. Pokud by nastaly potíže, doočkujeme. Některé maminky zase pneumokoka ano (ví proč) a rotaviry ne. Jak jsem napsala, u pneumokoka je možnost i pozdějšího doočkování (rotaviry bohužel ne).

duvi21
25. čer 2014

@88nela88 To prece neni tak jednoduche. Ale aby "nenaockovanim" vznikl novy virus, to je opravdu nesmysl, to nejde.

88nela88
25. čer 2014

@duvi21 to si myslis ty a ja si myslim opak. 🙂

duvi21
25. čer 2014

@88nela88 Bilologicky je to nesmysl. Ale tohle do teto diskuse vubec nepatri 😉

milmic
25. čer 2014

@88nela88 Co se v poslední době vyskytlo za nemoce?

milmic
25. čer 2014

@partyzanka91 Já bych nepovinné nedávala. Už povinného očkování je beztak dost.
Zkusila bych si něco přečíst o očkování, aby sis mohla udělat názor. Obě dvě strany mince. 🙂
Moje dcera je očkování i prevenarem a měla škaredé nežádoucí účinky. Syn očkování není vůbec a převděpodobně dlouho nebude.

nae
26. čer 2014

@88nela88 nehnevaj sa, ale 99% dospelej populácie nie je preočkovaná ani tým, čo je štandardne napichané do pártýždňpvých kojencov (keď nepočítam tetanus, ktorý si nechávajú niektorí dospelí preočkovávať pravidelne). Takže načo také militantné radikálne názory. Každý nech si očkuje, ako uzná za vhodné, a nech začne hlavne od seba. Hlavnými bacilonosičmi všeobecne sú dospeláci.

88nela88
26. čer 2014

@nae psala jsem ze jsem urcite pro zakladni ockovani a o nicem dalsim jsem se nezminovala!!! 😠

marecekavendulka
27. čer 2014

@katyxq když nedáváte povinné,co na to vaše pediatra?mně to zajimá,nebot bych taky nejraději malou nenechala očkovat (bohužel v tomto nemám v rodině pochopení).

gepe
27. čer 2014

@picasso my rotaviry (vime proc) a i pneumokoka (vime proc) 🙂 mala neumrela a naopak se tesi dobremu zdravi 🙂

katyxq
27. čer 2014

@marecekavendulka co ona na to - nic hezkého (včetně zastrašování, manipulativních řečí a dokonce i lží, něco jsem, myslím, psala na konci článku o Šárčině přibírání), ale to je její problém, ne můj 😉