Prevenar 13 nebo Synflorix? Který doporučíte?

sabor
19. led 2012

Ahoj, který byste mi doporučily. A když tak jaký je v nich rozdíl? Děkuji 🙂

milada2
19. led 2012

Taky se rozmyslim, asi půjdeme spíš do synflorixu... na tohle téma je tu hned několik diskuzi

mamkamarketa
19. led 2012

synflorix obsahuje vice kmenu pneumokoku (presny pocet netusim) a prevenar jich kryje ''jen'' 13
my dali synflorix

vendulka
19. led 2012

synflorix má jen 7 kmenů a prevenar 13 co námm říkal nedávno dr,navíc synflorix je zadarmo, prevenar s doplatekm, takže jelikož má prevenar více kmenů, jdeme do něj

mcfc
19. led 2012

My jsme taky dali synflorix 🙂

fram
19. led 2012

Mě dr. říkala, že Synflorix je proti 10 kmenům, Prevenar proti 13. Ale 2 z těch kmenů, které jsou v Prevenaru navíc se vyskytují jen v cizině, takže ho doporučuje lidem, kteří hodně cestují. Sama mi doporučila Synflorix.

reynocek
19. led 2012

Nám dr. řekla to samé, jaké říká vendulka. Prevenar má kmenů 13, Synflorix 7. My se rozhodovali pro Prevenar také proto, že Prevenar má být spíše při potížích s průduškami a Synflorix zase spíše na potíže se zánětem středního ucha. My máme problém spíše s průduškami, takže Prevenar.

jetynka
19. led 2012

Já holky nevím jestli to očkování je zase až zase tak super, Prevenar je podle mě lepší než ten synflorix, Barborka má prevenar a nebývá téměř nemocná, Vojta má synflorix a vloni 4x posobě zánět středního ucha a letos zase po roce zatím jednou a oboustranný s pícháním uší. Tak nevím nooo. ☹ Jestli je to v imunitě dítěte nebo v čem vlastně.

1983hr
20. led 2012

My máme synflorix a náš dr ho doporučuje všem.🙂navíc proč nevyužít že je zdarma

elana
20. led 2012

dala jsem Prevenar

mates22
20. led 2012

My dali prevenar, dcera taky měla prevenar (to se teda ještě platil v plné výši 1200,- za dávku) a neměla ani jednou zánět středního ucha nebo něco s průduškama, takže jsem dala na osobní zkušenost.

miskadis
20. led 2012

My máme Prevenar, dr. nám ani nic jinýho nenabídla, tu poslední dávku jsme si už teda museli zaplatit, ale za to, že malá bude zdravá, to stojí.

hajkova79
20. led 2012

Byla jsem s malou na očkování minulý týden a měla jsem debatu s Mudr a ten doporučil Prevenar jelikož kryje prý 13 kmenů a Synflorix jen deset....tak jsem Marušku nechala naočkovat Prevenerem 🙂 doplácela jsem 300,- Nevím jak je to v jiných krajích u nás se doplácelo ..... 🙂

denousek
20. led 2012

u prvniho ditka jsem dávala prevenar,tak zas budem určitě dávat prevenar.. spíš ještě zvažuju rotarix 😉

kamusek
20. led 2012

My už dneska byly na 4. dávku Prevenaru 13. Taky jsme vždy doplácely. Nejdřív 300,- teď už 390,-! Nám také doktorka ani nic jiného nenabídla...