Prevenar. Dá se přeočkovat do 2 let dítěte?

aji81
21. čer 2010

Ahoj holky, omlouvám se, zda už tu toto téma je a určitě je ale nemohla jsem ho najít.Prosím o radu : Moje dcera se narodila 30.9. 2008. 5.3. 2009 dostala první dávku Prevenaru pak dostal po měsíci další dvě. Takže má za sebou tři dávky. Měla by jít na přeočkování. Dá se přeočkovat myslím do dvou let dítěte??. A mohla by dostat Prevenar 13?. Četla jsem, že se hradí pojištovnou i v některém případě jen za doplatek. Týkalo by se to i nás, co se týká jen té jedné poslední vakcíny?. Děkuji moc za odpověd Alena

evulatko
21. čer 2010

ahojky, vas se to netyka, tyka se to deti, co se narodily tusim po 31.7.2009:-(

aji81
autor
21. čer 2010

a je alespon pravda, že ten obyč Prevenar ta poslední čtvrtá dávka stačí do dvou let dítěte?. Nějak jsme na to zapomněli.... 😕

jancaroul
21. čer 2010

@aji81 Ano poslední dávka může být Prevenarem 13, a stačí do dvou let věku dítěte. Všechny info najdeš na stránce Prevenaru www. prevenar.cz, je tam i kalendář pro očkování, pokud jsi začala s normálním a chceš přejít na Prevenar 13.

moda08
21. čer 2010

Ahoj, Daneček byl taky očkován Prevenarem a teď při poslední dávce měl Prevenar 13. Takže v pohodě.

lott
21. čer 2010

Ahoj, ja myslela, ze ta 4 davka musi byt do 18 mesicu ?

jancaroul
23. čer 2010

@lott na stránkách píší: Jednotlivé dávky se aplikují přibližně po měsíci. Ve druhém roce života dostanou děti přeočkování čtvrtou dávkou. Většina pediatrů dává 4.(nebo 3) dávku na 18 měsíční prohlídce ale někteří čekají i na prohlídku ve dvou letech. Asi se řídí tím, že má být aplikována v druhém roce života.

lott
23. čer 2010

@jancaroul : diky za objasneni, u tech batolat je to same ockovani a uz se v tom nekdy ztracim