Prevenar. Kdy jste očkovali? Kolik vakcín?

werminka
8. dub 2010

Ahoj maminky, mám prosbu na ty, kdo své děti nechali očkovat Prevenarem 😉 Malému jsme dali první dávku v jeho 1. roce (na roční prohlídce). Za 2 měsíce měl dávku druhou. A teď nevím, zda je potřeba ještě dávku poslední (třetí) - myslím že doktorka tehdy říkala, že v 2.roce ještě přeočkování, ale koukala jsem na net, na očkovací schéma a tam jsem se dočetla, že děti očkované od 12.měsíce mají jen 2 dávky. Tak bych ráda znala vaše zkušenosti..... kdy jste očkovali vy a kolik vakcín jste dohromady měli? Moc děkuji za info... 🙂

cimlik
8. dub 2010

Ahoj, my jsme V. nechali očkovat v roce a měl jen 2 dávky 😉

werminka
autor
8. dub 2010

Cimlik: děkuji za odpověď. To by bylo super, kdyby 2 dávky stačily - malý teď při očkování dělá scény 😖 , tak jsem se na to tak netěšila.... navíc ani ty vakcíny nejsou zrovna levné ☹ tak by to bylo super, kdyby ty dvě stačily. Jsem zvědavá, co řekne naše dr., možná si v tom roce kdy nás očkovala neuvědomila, že není potřeba třetí vakcíny. Každopádně díky za zkušenost a uvítám další zkušenosti ostatních maminek 🙂

daisy1
8. dub 2010

my jsme to taky nechali na dvou davkach 😉

sisa32
8. dub 2010

Nevím jak po roce, ale malá je očkované před rokem věku a dostala tři dávky a teď po roce dostane ještě čtvrtou.