Prevenar, špatná šarže. Co nám hrozí?

23. lis 2022

Máme šarži prevenaru, která se teď stahuje dle SUKL. Co nam hrozí? Nikde nemůžu najít, lékař mi to teď už nezvedne.

amazienka
23. lis 2022

Tak prevenar vyrábí Pfizer? Tak ten bych ani omylem nedala..

autor
23. lis 2022

@amazienka, nikdo vás nenutí

autor
23. lis 2022

Tak i hexu 😭

sigyn
23. lis 2022

Co jsem cetla, tak se ted tato sarze nema pouzivat dokud se neověří zavadnost. Čili dokud to neotestuji, tak se nevi, zda je zavadna ci nikoliv

sanyy22
23. lis 2022

Syn byl očkovaný v pondělí na Hexa a Prevenar, až budete mít někdo nějaké informace, tak dejte prosím vědět

xnikax1
23. lis 2022

Tady se pripichnu, před 3 týdny syn dostal tuhle sarzi prevevaru. 📌

ferda90
23. lis 2022

Tvl a pak dejte děti očkovat 🙄🤔

janulitko
23. lis 2022

Taky mame 🙁

optimistic
23. lis 2022

Mame turo sarzi hexy :( je otazka, jestli to priznaj..

optimistic
23. lis 2022

Zvažujeme Bexsero. Ale teď nevím teda. Jak jste to našla tohle oznámení?

lysecek
23. lis 2022

Dcera byla ockovana touto sarzi prevenaru pred 7 tydny. Vubec nic ji nebylo a neni. Tak snad to bude ok🙂.

palja
24. lis 2022

@lysecek a bude tohle očkovaní účinné i s tou špatnou sarzi?

lysecek
24. lis 2022

@palja tak to samozrejme nemuzu vedet🤷‍♀️. Jen jsem tim myslela, ze podle meho nevedeckeho vzorku zatim vypada, ze neni skodlive.

palja
24. lis 2022

@lysecek jj mne to jen zajímá a tohle mě k tomu první napadlo. Neteř byla začátkem týdne očkovaná taky tou špatnou šarží prevenaru a taky jí z toho vůbec nic nebylo.

lysecek
24. lis 2022

@palja to mne popravde vubec nenapadlo, ze by nemuselo byt ucinne.

limali
24. lis 2022

Dcérka mala hexu pred pár dňami, tak som to preposlala DR nech sa mi k tomu vyjadrí až bude mať informácie. Úplne by som neplašila, to bude dobré.❤️ Mala rovnaký priebeh ako po prvej vakcíne 😊

dashyyy
24. lis 2022

@lysecek ono i u klasické hexy člověk neví, jestli je účinná nebo ne.. já jsem nechala kluka testovat na protilátky po hexe a nic.. absolutně nic, protilátky 0 :-/

optimistic
24. lis 2022

@dashyyy cože? To je šílený!

marge_s
24. lis 2022

@dashyyy cos mu nechala testovat?

palja
24. lis 2022

@dashyyy no tak to je teda dobrý, já o tom taky uvažuji, že to nechám holkám odebrat. Chudák dítě, trápíme ho očkováním a ještě to ani nemá účinnost.

dashyyy
24. lis 2022

@optimistic @marge_s šla jsem vyloženě po černém kašli, měl ho, tak jsme s dr. nechali nabrat protilátky a nic ☹
@palja já už jsem pak měla hrůzu očkovat.. doktorka mu píchla prevenar+hexu najednou, já blbka mladá na to tenkrát kývla a kluk se pak přestal od pasu dolů hýbat, pár měsíců na to chytil černý kašel.. je to teda už fakt dlouho, ale byla jsem z očkování fakt zoufalá ☹

marge_s
24. lis 2022

@dashyyy a nekomentovala to doktorka nejak? Vim, ze jsou ockovani, kde je ta tvorba protilatek problematicka, ale u too cerneho kasle by me to docela zajimalo. Nema to nejake racionalni vysvetleni? Btw, on si je nevytvoril ani po prodelani?

dashyyy
24. lis 2022

@marge_s doktorka to moc nekomentovala.. jen takový, že se to prostě stává.. on ten jeho černý kašel byl fakt masakr.. modral, dusil se, zvracel, nespal, nejedl a naše dr měla dovolenou, její zástup na mě křičel, že jsem hysterická, že žádný černý kašel nemá, že je přeci očkován a že si nemám vymýšlet.. to jsem u zástupu byla třikrát v jednom týdnu a až pak naše teda napsala tu žádanku vyloženě na ČK, ale ať s tím spíš nepočítám.. to pak byl fičák, když dorazily výsledky a nás to v tu dobu mělo v rodině už 6 lidí z toho dvě očkovaný děti ☹

marge_s
24. lis 2022

@dashyyy Dik moc za odpoved, to je teda mazec. Ze i ten prubeh byl na houby. Ona ucinnost zrovna tohoto ockovani klesa, jen si nepamatuju, cim to bylo. Vybavuji si, ze ty vakciny jsou ted o odne setrnejsi, ale bohuzel i tim mene ucinne, ale asi to neni jediny faktor. Uplna absence protilatek me teda docela prekvapuje. Njn, holt nejsme stroje a nic neni 100%. Tak snad jste vsechyn hruzy uz vybrali 🙂

dashyyy
24. lis 2022

@marge_s co bych udělala jinak teďka po všech zkušenostech, očkovala bych sebe před těhotenstvím, já to chytla taky a průběh byl taky hroznej, taky jsem neměla protilátky.. já jsem mu pak jako booster dala pediacel, jeho ségra je očkovaná jen hexacimou, ale ona je jiná liga v odolnosti 🙂 Díky, trvalo to, ale ze všeho se nakonec vyhrabal 🙂

marge_s
24. lis 2022

@dashyyy a pritom, kdyby vas neodbyla, tak tech problemu mohla byt pri vcasnem nasazeni atb pulka 😠 to jsou teda zkusenosti

optimistic
24. lis 2022

Už se něco ví víc o těch špatných šaržích?

lysecek
24. lis 2022

@dashyyy to vim, taky cas od casu premyslim, ze necham deti otestovat, abych vedela, co se ujalo. Ale v tomto pripade mne proste jako prvni napadlo, zda to nemuze byt skodlive.

palja
24. lis 2022

@optimistic https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot...

Pravděpodobně byla ta šarže kontaminovaná a zpusobovala dětem zánět v místě aplikace a zánět spojivek. Tohle prý tvrdí, když si zavoláte na SUKL, že bylo hlášeno zvýšené množství těchto neobvyklých nežádoucích účinků, proto to raději preventivně stáhli.

marge_s
24. lis 2022

Mimochodem tohle je presne ta situace, kdy je videt, ze se nic netutla, prestoze to je pro vyrobce neprijemnost