Prevenar ve 4. měsíci. Nechali jste ho aplikovat?

alterna
2. črc 2008

Holky muzete poradit. Male jsou 3 mesice. Dnes dostala 1. hexavakcinu. Ptala jsem se doktorky na prevenar a moc se netvarila. Prej je to zbytecny, no ale kdyz chci pichne ho v 4 mesici s 2,hexavakcinou. Tak nevim zda se nestrachuju zbytecne, ale nechci si pak vycitat ze jsme malou nedali ockovat.Nechavali jste prevenar uz v 4 mesici aplikovat???

aajina
2. črc 2008

my nechávali už ve třech měsících, každý dr.nato má jiný názor 🙂

berunda
2. črc 2008

aaajino a rovnou z hexavakcinou??Meli jste nakou reakci???

ewuli
2. črc 2008

nám to očkovaní dr.přímo nařídila,protože máme rizikové mimi.Očkování by mělo proběhnout teď po 3.měsíci.určitě mi to nepřijde zbytečné

berunda
2. črc 2008

Ja si prave take myslim ze to neni zbytecne, ale dulezita prevence. Kazdej doktor jinej nazor...

marcaa
2. črc 2008

Určitě bych dala naočkovat 🙂 Nic tí, nezkazíš, ba naopak 🙂

janula2008
2. črc 2008

Alterna: mala jde v pulce mesice na hexavakcinu - potreti, takze pak v prubehu srpna ji naockujem.

lenkabu
2. črc 2008

My jsme ho dostali taky ve 3 měsíci,ale řekla jsem že nechci by byl společně s hexou tak chodíme teď na očkování po 14 dnech,jednou hexa a jednou Prevenar.

aajina
2. črc 2008

Berundo my měli obě injekce naráz a reakce jediná a pozitivní celé odpo spinkala 🙂

kacamar
2. črc 2008

alterno, tak nase dr. mi ho jen a jen doporucila, ale jdeme na prvni az v 7. mesici. ze pry ted s tema hexama by to bylo pro telicko dost velke zatizeni, takze nejdriv nahexuje a pak budem prevenarovat 😉

poppy
2. črc 2008

My nechali taky se 2.hexou a naráz. Jediná reakce byla ta, že ji druhý den ráno vylezly první dva zoubky🙂

flufla
2. črc 2008

My dali první prevenar s první hexa ve 4měsíci ( ve třetím smě měli ještě reakci na TBC), Vincent měl druhý den 38 TT, ale pak už v poho, ted dem na 6.měs, zase hexa+prevenar.Na příbalovém letáku je , že se to může dát s hexa. Určitě to není zbytečné. My necháme pak i proti meningitidě, at mame jistotu..........

luciv
2. črc 2008

ahojky holky chci se jen zeptat na kolik to očkovaní celé výjde když je více vakcín?

zuzik03
2. črc 2008

luciv, když začneš do 7. měsíců, jsou vakcíny 3, každá za 2 tisíce. když začneš po 7. měsíci, jsou myslím jen dvě, ale nevím, jestli stojí stejně.

jinak nás píchla taky rovnou s první hexou, malá měla dva dny zvýšenou teplotu, jinak nic, naštěstí 🙂

luciv
2. črc 2008

zuzik03 díky za info, vím že jednu vakcímu propláci pojistovna tak aspon něco asi do toho pujdu než abych si to pak vyčítalal

poppy
2. črc 2008

My měli 1. vakcínu s druhou 2.dávkou Hexy, stejně tak se 3. a na přeočkování jdem ve dvou letech. Každá vakcína stála 1800,- a část z toho jsem si nechala proplatit pojišťovnou🙂 (jseme u ZPMV)

ewuli
3. črc 2008

Máte někdo nějaké zkušenosti s nežádoucími reakcemi po tomhle očkování ?

flufla
3. črc 2008

je ja za ni dala něco malo přes 2000,- to je divný. My sme u metal Alianz 217 a ta nyní přispívá 4000,-takže po třetí dávce donesu účtenky a očk.průkaz a dají mi 3000,- další litr po přeočkování ve dvou letech

mallorry
16. únor 2009

ahoj holky, prevenar sem malemu zatim nedala, ale ted uvazuji, ze bych mu ho nechala dat v 7 mesici...puvodne jsem chtela az v roce, ale chci chodit plavat a do materskeho centra, tak pro jistotu...
co myslite? mam pockat az v roce (kvuli tomu, ze prvni rok toho maji strasne moc toho ockovani) a nebo mu to dat v 7. mesici uz?
Dalsi vec, ktera me zajima...jake jsou reakce? Horsi nez po hexavakcine?
Prispiva neco VZP?
diky moc 😉

motylek
16. únor 2009

Mallory,
myslím že zbytečné to není (já si říkám, že čím dřív tím líp-pokud je to možné, co kdyby náhodou něco chytl a já si pak vyčítala, že jsem čekala do tehdy a do tehdy), my už máme za sebou všechny tři dávky (společně s hexou) a reakce nežádoucí žádná. Nebyl ani spavý, ale ani protivný, teplota ani průjem, nic se u nás nekonalo.

Tak vzhůru do toho a ať nemáte ee reakci 😀 😀 😀 .

S tou VZP nevím, ale OZP dává 1000,-. Lepší než nic, ale myslím že VZP taky přispívá. někde to určitě budou mít napsaný - www.vzp.cz .

daisy1
16. únor 2009

VZP prispiva celkove jen 500 a to az po prvnim roce ditete 😉

motylek
16. únor 2009

http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Svet-...

strana 4, vpravo - něco o pneomokových nákazách tam píšou, že až 2400,-, ale musíš si to prostudovat 😉

mallorry
16. únor 2009

holky dik 😵

spetra
18. únor 2009

ahojky, my jsme dali zatím první společně s první hexou... reakce na prevenar: až 2 dny po té - opuchlé kolem vpichu a celkově mrzutější... teplotu měl první 2 dny okolo 37,2... ☹